Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell álszenteskedni?

Miért kell álszenteskedni?

Figyelt kérdés
Anyósom nem szeretett első perctől,mivel normális családból származom, diplomákat szereztem és a fiát is erre bíztattam, ellenben ők isznak és csak ő dolgozik, apósom nem. A gyerekeikkel nem igazán foglalkoztak, inkább a nagyszülők nevelték őket. Összeházasodtunk, van egy 2 éves lányunk. Anyósompróbált befojásolni minket, sikertelenül, a férjemnek elmondtam, hogy nekem nincs ellenemre ha elmondja a véleményét, de ne várja, hogy minden úgy legyen ahogy ők diktálják. Minden héten a férjem meglátogatta őket, általában én is, de kizárólag a férjem miatt mentem, nem miattuk. Ha gondban voltunk segítettük őket. Ellenben ők minket soha, egy telefont nem adnak, hogy mi van a gyerekkel, hogy van. Engem főleg ez bánt,mert az ő unokájuk és semmibe veszik. Hetente egyszer megyünk oda, hétvégén, visszük a gyeeket, akkor úgy viselkedik, mintha imádná, pláne ha másvalaki is ott van, akkor villog vele, amúgy meg le se szarja, tehát csak akkor szereti, ha mi visszük. Hívtam őket én is és a férjem is, sikertelenül. Nem értem, minek kell majmolni, ha semmi áldozatra nem vagyok hajlandó, áldozatnak nevezem azt, hogy megálljon a kocsival hazafelé, mivel előttünkmegy el és bejöjjön megpuszilni a gyereket. Mondtam, ha szeretné elvinni a kislányt, nyugodtan, jó gyerek, semmi dolga vele, de nem, soha! Semmi másra szükségünk nincs, semmilyen támogatásra, ajándékra, a lényeg a törődésen van!
2013. ápr. 4. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Oké, elmondtál egy történetet, elolvastuk, de valódi kérdés nincsen.
2013. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem túl családcentrikus família, nem tudsz velük mit csinálni.

Ja és van bennüök egy jükora adag kisebbségi komplexus is.

2013. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt hittem, érthető! Bocsánat!

Tehát, mit tehetnék, hogy a gyerekemnek nagymamája legyen anyósom, tehát képes legyen az lenni. Engem zavar ez az egész helyzet és megoldást keresek.

2013. ápr. 4. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

nézd a pozitiv oldalát,legalább nem lóg rajtatok és szól bele mindenbe.


(enyém ilyen,álszent mindenki előtt,egyébként meg a mindent jobban tudó,mindenbe beleszóló fajta)

2013. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Erdélyben élek, az anyanyelvem nem a magyar, de törekedtem megtanulni, mert őseim magyarok voltak. Ha feltétlenül kekeckedni kíván kedved, szólj és többé nem tszek fel kérdéseket erre az oldalra, mert hibázhatok! Elfeljtettem, hogy az összes 10 millió magyar tökéletesen ír és beszéli az anyanyelvét, én csak az önszorgalmamnak köszönhetem.
2013. ápr. 4. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem törődj bele, hogy nem fogja elvinni, ennél többet nem fog törődni vele, a hétvégi látogatásokat meg le kell redukálni. Menjetek csak havonta egyszer, vagy egyszer sem.

Mi lenne ha felhívnád ma, hogy vasárnap családi ebéd lesz nálatok, és menjenek el. Ha nem mennek el, akkor ezen a hétvégén ne menjetek hozzájuk, hiszen mint mondtad neki, családi ebéd lesz nálatok.

2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kovpet ***** válasza:

"az anyanyelvem nem a magyar"


Nyugi, ha ezt tudja az előző, akkor tuti nem szólt volna a hibádért.

Anyósékat meg szard le :)

2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
#5 vok. #6 alapján bocs! (Ezt nem tudhattam.)
2013. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem tudhattad!

Tehát mondjak le a másik nagymamáról? Ennek nem örülnék, próbáltam közelíteni őket, de csak akkor nyitottak erre, ha ott vagyunk. Maguktól semmit nem tesznek.

2013. ápr. 4. 12:07
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem lehet akarata ellenére rávenni bármire is. Ha pedig megteszi a fia kedvéért, abban nem lesz sok köszönet és öröm.

Fogadd el úgy a dolgokat, ahogy vannak.

2013. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!