Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondtátok el hogy?

Ti hogyan mondtátok el hogy?

Figyelt kérdés
Ti hogyan mondtátok el hogy szülők lesztek? "még csak" 17éves vagyok!én úgy gondolom hogy leültetem az ősöket a párommal,és elkezdjük szépen "finoman".segítsetek kérlek hogy ti hogy mondtátok el.!!
2013. ápr. 2. 20:49
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kis "regényt" kedves válaszoló.

nem arról van szó hogy nem merem elmondani,vagy nem merjük..hanem nem akarok hebegni/habogni..azért írtam h a páromnak van bejelentett munkahelye,mert jól keres,és biztos ez a munka,(ami elég csoda ebben az országban.)!.ezért nem jelent gondot a babi.:)

2013. ápr. 2. 21:25
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: X'D. Ez a rövidke kis lájtos 'rém rendes család' egy nagy mosolyt varázsolt az arcomra.

Kérdező: Nem kertelhetsz, ez pont olyan téma, hogy nem lehet finoman beadagolni.

Leülteted őket egy asztalhoz, aztán a Józsival (:D) elmondjátok, hogy ez történt, és persze sajnáljátok, hogy ilyen felelőtlenek voltatok, de már - sajnos - nem tudjátok visszatekerni az időt. Miután elmondtátok, elmesélitek, hogy mik a terveitek, gondolom nem az ő nyakukba akarod a szülni azt a kisgyermeket, és nekik sem ez a legfőbb vágyuk pont most. Ha megharagszanak rátok - és 99%, hogy megfognak -, igazuk van, de próbáld mielőbb kibékíteni őket. Az anyukáddal menjetek el orvoshoz, készüljetek a baba érkezésére. Döntsétek el, megtartjátok-e vagy örökbe adjátok a picit.

Sok szerencsét!

2013. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
* Vagyis hetes. (Csak amikor elkezdtem írni még ő volt az utolsó.)
2013. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A babát mindenféleképpen megtartjuk,és nem másnak szülöm,hanem magamnak/magunknak.!köszönöm a válaszaitokat.
2013. ápr. 2. 21:32
 15/27 anonim ***** válasza:
Sehogy,mert 17 évesen még nem éltem nemi életet,20 évesen lettem terhes védekezés mellett főiskolásként anyukámnak elsőre nem igazán tetszett a dolog,pláne anyóséknak,apukám normálisan fogadta,de azért a kettő nem ugyanaz 21 évesen szülni úgyhogy van lakás,kocsi,pénz,mint 17 éves gimisként otthon lakva..
2013. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
100%
menj haza,köszönj apudnak,hogy 'szia papa!' amikor válaszol és megkérdi miért mondtad hogy papa,amikor nincs is unokája,nézz rá mosolyogva...'fogadjunk?'
2013. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
34%
Én is terhes lettem 17 évesen. Tudták, hogy szexelünk, azt is, hogy rendesen védekezünk. Óvszert használtunk, olyan is volt, hogy őket kértem meg, hogy vegyenek, ha mennek boltba. Nálunk elég nyíltan kezeltük ezeket a témákat. Mindig hasnzáltunk óvszert, sosem csaltunk, nem játszottuk el a "csak egy kicsit beteszem nélküle" dolgot. Nem szakadt ki az óvszer, legalábbis nekünk egyszer sem tűnt fel. Nem tudjuk, mi történhetett, de terhes lettem. Elmondtuk együtt a szüleimnek, persze kiakadtak, de csak annyira, mint amennyire mi is. Megkérdezték, hogy mi mit szeretnénk, elmondtuk a párommal, hogy abortuszt, mert én 17 voltam, ő 24, nem álltunk készen egy gyerekre. Mondták, hogy örülnek, hogy így döntöttünk, de ha meggondolnánk magunkat, ők akkor is támogatnak. Nem gondoltuk meg magunkat. A mai napig nem bántam ezt meg, tudom, hogy mindent tönkretett volna az a gyerek, és nem is tudtam volna őt szeretni. Onnantól kezdve, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok, utáltam azt a sejtcsomót ott a méhemben, teherként gondoltam rá. Azóta 4 év telt el, leérettségiztem, főiskolára járok, a párom lediplomázott, összeköltöztünk. Minket nagyon közel hozott ez az egész, és közös jövőt tervezünk gyerekekkel, de még csak évek múlva. Az incidens óta fogamzásgátlót használok, úgy néz ki, hogy jobban beválik, mint az óvszer.
2013. ápr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem a kérdezőnek válasz, hanem a 17-esnek kérdés.

Egy mondatod "Onnantól kezdve, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok, utáltam azt a sejtcsomót ott a méhemben"

Nem vagyok abortusz ellenző, stb.stb.

De te ember vagy?

2013. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Jaj menj már, biztos nem ember hanem húsos fagyi.
2013. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Ember vagyok, akinek 17 évesen voltak céljai, épp az érettségi előtt állt, keményen dolgoztam, hogy tovább tanulhassak. Ha nekem meg kellett volna szülnöm azt a gyereket, akkor szerintem inkább felakasztom magam, mert mindent tönkretett volna. Halaszthattam volna a suliban, aztán vagy folytatom vagy nem, mert valamiből el is kell tartani a gyereket, inkább dolgozni mentem volna, állhatnék a szalag mellett érettségi nélkül, az idegeim tönkrementek volna, szerintem már az apját is elüldöztem volna magam mellől, és 19 éves koromra megkeseredett ember lennék, és tudom, hogy megszületve se szeretném jobban azt a gyereket, neki pedig gondolom nagy élmény lenne egy anya, akin érzi, hogy nem várta, és minden mozdulata miatt csak haragszik rá. Nem tudok bűntudatot érezni amiatt, mert nem tettem tönkre kapásból 5 ember életét (a gyerekét, az apjáét, anyámét, apámét, de akár idevehetjük a másik két nagyszülőt is).
2013. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!