Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazasok, nektek egy bankszamla...

Hazasok, nektek egy bankszamlatok van, vagy kulon a kassza?

Figyelt kérdés
Messze meg tolem a hazassag, csak gondolkodtam, hogy a legpraktikusabb ezt megoldani. Nalatok hogy van a bankkartya kerdes?
2013. ápr. 2. 20:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is külön bankszámla, de közös kasszán vagyunk.
2013. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Külön bankszámla, de közös kassza.
2013. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
teljesen külön kassza, minden költség külön megy, én csak ennek a módszernek vagyok híve. a feleségem eleinte nehezményezte, de megmondtam egszerűen, hogy vagy így lesz, vagy sehogy. volt már pár nagyon rossz tapasztalatom a közös kasszával, ezért semmiképp sem támogattam ezt.
2013. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
két bankszámla,de közös kassza
2013. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk közös bankszámla van, 2 kártyával. Eddig még semmi gondunk nem volt belőle.
2013. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

7 éve vagyunk házasok, 13 éve élünk együtt. Külön bankszámlánk van, mindenkinek a saját számlájához van kártyája. Az én számlámon (nő) van a közös megtakarítás és innen megy minden rezsi, egyéb utalások, a férjem számláján meg az a kvázi "zsebpénz" és havi költőpénz, ami elmegy a havi kiadásokra.

Azért van így, mert nekem kedvezményes számlám van, és én szoktam internebankon intézni a banki ügyeket, a férjem meg utál ilyesmivel foglalkozni. A nagyobb kiadásokat természetesen együtt beszéljük meg és együtt döntünk.

Amúgy van meghatalmazásunk egymás számlája felett (vészhelyzet esetére), de sosem kellett még használni.

2013. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
3 számla van. Egy nekem, egy neki, egy közös. A sajátunkra kapjuk a fizetésünket, amiből elutaljuk a közös számlára a rezsit, kajára szánt pénzt fele-fele arányban. Ehhez a közös számlához mindkettőnknek van kártyája. A boltokban ezzel fizetünk, már amit közösnek szánunk, pl. a kaját, tisztítószereket, stb. Innen vonják a szolgáltatók a pénzeket (gáz, víz, stb.). De a saját cipőimet, ruháimat, vagy a férjem magának az autós kiegészítőket, mobiltelefont a saját pénzünkből finanszírozzuk, nem a közösből. Ez a gyerek után is így lesz, csak több pénzt fogunk utalni a közösre a gyerek pluszköltségei miatt, illetve erre fogjuk kérni a családi pótlékot, meg az ilyesmiket. Nekünk ez nagyon bevált, semmiképpen nem váltanánk.
2013. ápr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Tizenhat éve vagyok együtt a (most már)férjemmel,eleinte külön,most egy számlánk van.Közös használattal,sőt az anyósom(mivel velünk lakik)nyugdíja is ide jön.Ráadásul nálunk még a telefonok sincsenek külön,van úgy ,hogy a másik kártyáját,telefonját használjuk.Nem is tudnám máshogy elképzelni.Furcsa azokat látni akiknél én pénzem-te pénzed van.
2013. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%
Eleinte 3 számla volt, enyém, közös, övé. Aztán mikor letelt a munkahelyi hitel, akkor enyémet megszüntettük. Az övéhez hozzáférésem van, a közösben társa vagyok. Ennek ellenére ő kezeli a pénzt, mivel lényegesen többet keres, ez nem okoz problémát, szólok, ha nagyobb összeget veszek ki és ő is mindent megvesz nekem, nincs gond a 10. körömlakkból :)
2013. ápr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Még csak leszünk házasok 5 hónap múlva, de 2 éve együtt élünk. Külön számlánk megmaradt, de én egyből leveszem a pénzt, Ő pedig kézbe kapja és utána teszi a számlára, amit vonnak. Bonyolult. Minden közös amúgy, nincs enyém-tiéd.


24N

2013. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!