Együtt élés, de külön kassza? Nálatok is van ilyen? Hogy élitek meg ezt az egészet? (gyerek is van)
Nem tudom ha van gyerek akkor szerintem nem nagyon lehet külön kaszán élni. Vagy mégis, hogy osztjátok be, egy hónapba te másik hónapba ő fizeti az ovit.
Ha van az előző kapcsolatból van 2-3 gyerek akkor talán megtudom érteni a külön kaszát de külön nem nagyon.
Mi 18 éve élünk együtt, házasok vagyunk, és van gyerekünk. Mi a kezdetek óta "külön kasszán" vagyunk, ami nem azt jelenti, hogy én pénzem, te pénzed, hanem azt, h ugye dolgozunk mindketten. Külön bankszámlánk van. A kaját,autóval kapcsolatos kiadásokat és a hitelt a férjem fizeti, a rezsit, ruházkodást, gyerekkel kapcsolatos költségeket pedig én. Nálunk ilyen egyszerű. :)
Ha valami nagyobb dolgot veszünk, akkor a felét ő fizeti, a felét én. A lakásunk is így lett véve, az autó is, de még a tv is. És szerintem ebben semmi rossz nincs, mi így szoktuk meg.
Valóban már rég meg kellett volna beszélnetek.
Mindkét lehetőségnek megvannak a maga előnyei, de szerintem csak akkor érdemes külön kasszán lenni, ha mindkét fél megteheti ezt anyagilag (tehát nem minimálbérből tengődnek).
A külön kasszára én csak negatív példát látok magam körül:
- Anyós elszórja a maga fizetését baromságokra, miközben a kaját is neki kéne állnia.
Após csak a kocsit, az utazást, számlák felét hajlandó fizetni, minden hónapban megy a veszekedés és az egymás háta mögötti kuncsorgás.
- Távol élő nővérem otthon a gyerekkel, a férje csak "zsebpénzt" ad neki, hasára csapva kiutalja az ahavi kajapénzt, aztán lehet gazdálkodni belőle, ott is mennek a veszekedések.
Mi nemhogy közös kasszán, közös számlán vagyunk.
Még sosem veszekedtünk anyagiak miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!