Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élés, de külön kassza?...

Együtt élés, de külön kassza? Nálatok is van ilyen? Hogy élitek meg ezt az egészet? (gyerek is van)

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 22:39
1 2 3 4
 11/40 Jégtánc ***** válasza:
7%
Nálunk sem téma.
2012. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
57%
Az én fizetésem az én számlámra jön, az ő fizetése az övére. Van amit az én számlámról vonnak le, van, amit az övéről. Ha nekem jut eszembe boltba menni én megyek, ha neki, akkor ő megy. Sosem volt még gond belőle. Azt a pénzt, ami marad, az vagy gyűlik a számlán, vagy elköltjük olyan dolgokra, amire szeretnénk. Ha nyaralni megyünk, akkor egyszer ő fizet, egyszer én, amelyikünknek hamarabb kerül elő a pénze vagy a kártyája. Szerintem nagyjából egyenlően állunk. Gyerek még nincs, de nem hiszem, hogy változtatna a dolgokon. 3 éve vagyunk házasok, de 8 éve működőképes így a kapcsolat.
2012. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
56%
5. vagyok, aki külön kasszán van. Valóban csak úgy van értelme a külön kasszának, ha mindkét fél dolgozik, és mindkét félnek kb. ugyanannyi pénz folyik be. Nálunk ez 18 éve így van, illetve eleinte még azért is volt jobb a külön kassza, mert az első 12 évben én jobban kerestem sokkal, mint a férjem, és nem lett volna "pofám" az ő pénzét is költeni, ráadásul én eléggé pazarlóan vásároltam, a gyed és gyes ideje alatt tanultam meg jobban bánni a pénzzel. Szóval nálunk csak előnye van a dolognak ,mi szeretjük ezt a formáját a házi gazdálkodásnak, ráadásul egyikünk se tudja, h a másiknak mennyi spórolt pénze van.. (persze ha megkérdezi, megmondom, és ő is megmondja, ha rákérdezek, de ez annyira nem téma nálunk).
2012. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
60%

Akkor a kivétel erősíti a szabályt,

mert mi külön kasszán vagyunk.

...és már több mint 20 éve!!

2012. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
70%
Nekem fura, hogy van aki nem tudja mennyi pénze van a másiknak... meg hogy centizgetni hogy ki mit fizet... miért is? Nem tudom, nekem fura, hogy ha már egyszer úgyis elvileg megosztják a kiadásokat, akkor miért nem lehet közös kasszán az egész? Persze ahhoz bizalom és felelősségteljes pénzügyi hozzáállás kell, úgy tűnik ez még mindig ritkaság manapság :S
2012. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk kezdetektől mindig közös. Csak a kasszás szerepet passzolgattuk ide-oda. De már az az én dolgom évek óta. Pedig a páromnak gyereke is van az előző kapcsolatából.

Nincs nálunk enyém-tied. A fizuval is úgy vagyunk, hogy a mit te kapsz,amit én kapok, az a MI pénzünk.

Egyik kolléga nőm és a férje is külö kasszán van. Pedig náluk közös gyerek is van. Nekik úgy jó.

Hát nem vagyunk egyformák.

Viszont azt a részét nem értem a dolognak: hogy jó, a rezsi, lakbér felesben megy. Ez oké. Na de az alap élelmiszerek? Most akkor elkéritek egy kg kenyér árának a felét is? Mert ha nem. Mert mondjuk nem akartok kicsinyeskedni, akkor ugye sok kicsi sokra megy alapon így is le lehet nullázódni.

Értem azt is, h a kapcsolatok fele szétválással végződik és olyankor jó , ha könnyen tisztázni lehet ki mit vihet. És ha az egyik fél akar venni valamit amit a másil fél pénkidobásként ítél meg, akkor ugye nincs beleszóllás mert az ő pénzét költi.

De ez közös kasszánál sem akkora probléma, ha hagyjuk élni és érvényesülni a másikat. Akár egyformán keresünk, akár nem. Gyerek mellet meg abszolút nem tudnám elképzelni a dolgot. Én legalábbis így vagyok vele.

2012. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem fura, hogy van aki nem tudja mennyi pénze van a másiknak... meg hogy centizgetni hogy ki mit fizet... miért is? Nem tudom, nekem fura, hogy ha már egyszer úgyis elvileg megosztják a kiadásokat, akkor miért nem lehet közös kasszán az egész? Persze ahhoz bizalom és felelősségteljes pénzügyi hozzáállás kell, úgy tűnik ez még mindig ritkaság manapság :S"


Felelősségteljes pénzügyi hozzáállásnak nevezhetjük azt, ami nálunk már 18 éve működik? :) Engedd meg, hogy annak nevezzem, ha neked nem is tűnik annak.

Hol írtam olyat, hogy centizgetünk? Szerintem sehol. Amiket a férjem fizet, (hitel, kaja, autó fizetnivalói) sokkal több, mint amit én költök el ruhára, rezsire és a gyerekre. A spórolt pénz meg azért nem téma, mert hálistennek nem szűkölködünk pénzben, így nincs értelme igazán tudni, h a másiknak mennyi van? De mint írtam, ha rákérdez, vagy én kérdezem, megmondjuk egymásnak. Mi értelme lenne 18 év után közös kasszát csinálni szerinted, ha mi már így szoktuk meg, és nekünk így jó?


Egyébként nekem ad valami független érzés félét az egész dolog, és semmi pénzért nem szeretnék közös kasszán lenni.

2012. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
27%

"amit én kapok pénzt azt kell beosztanom gyerekre,főzés,tel. számla"


De akkor párod meg fizeti a rezsit, egyéb számlákat, meg saját telefonját nem? (plusz ha van autó, stb.) Mert akkor azért neki is megy a pénze ugyanúgy.


Én mondjuk nem tudom hogy menne ez, jól hangzik a közös kassza, de azért a mai világban fel kell készülni bármire, lehet jobb az ha külön tartják a pénzüket, viszont felezik a közös kiadásokat.

2012. nov. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
78%

Nem teljesen értem, hogy mit veszünk külön kasszának. Technikailag nálunk is külön van, mert két különböző bankszámlára érkezik a férjem és az én jövedelmem.


A férjem többet keres, de szerencsére én sem keresek rosszul, úgyhogy az övéhez nem nyúlunk, az én fizetésemből élünk. Így volt egyszerűbb felosztani, az enyémet feléljük, az övét félretesszük. Nagy részét azonnal lekötjük, egy kisebb része van vésztartaléknak, ha Murphy beköltözik és egyszerre romlana el több háztartási gép vagy bármilyen váratlan, nagy kiadás felmerülne.

2012. nov. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
78%

attól függ mit nevezünk közös kasszának. Nálunk két bankszámlára érkezik a fizetés meg van egy a lekötéseknek ami a férjem nevén van nekem meg van társkártyám.


a férjem anyjáéknál mindig külön kassza volt. Két bankszámla te kocsid én kocsim stb...

Midig egy borítékba tették a rezsi meg a kölyök pénzt aztán ha valamelyik nem jött ki kölcsön adtak egymásnak...


Nálunk nem volt kérdés hogy nem így lesz. Ő utálta a legjobban ezt mi közös kasszán vagyunk de mindkettőnknek van kocsija meg saját pénze, illetve tudjuk hogy a másik számláján mennyi van még.

Én is betudok lépni az ő net bankjába és fordítva...

2012. nov. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!