Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha fele-fele időben van a...

Ha fele-fele időben van a gyerek a szülőnél, hogy oszlanak meg a költségek?

Figyelt kérdés

Egy hetet itt, egy hetet ott van. Az anyukánál töltött egy hétből a hétvégét a nagymamánál tölti a gyerek. Az ovit az apuka fizeti, a ruházkodás nagy részét is (cipő, kabát). A családi pótlékot az anyuka veszi fel. Apuka már elég rosszul él, már havi 10ezer plusszal ki lenne segítve, kb mint az ovi ára. Gyermekelhelyezés nem volt, csak sima megbeszélés, mert apuka fél, hogy ha anyuka rosszabbul járna anyagilag, akkor inkább ragaszkodna a kéthetente hétvégi láthatáshoz. Mi a teendő?

A bíróság azok után, hogy három évig az apuka volt havi szinten többet a gyerekkel, tényleg megítélné a csak kéthetente hétvégét?


2012. nov. 15. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy is! Eddig is jól működött a felosztás, akkor miért rúgná fel ezt a bíróság? Igenis érdemes a pénzügyi dolgokat rendezni a bíróság által, HA A FELEK NEM ÉRTENEK EGYET. A költségeket is érdemes felezni, kivéve, ha az egyikük aránytalanul kevesebbet keres a másiknál.
2012. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazándiból, ha az anyuka elkezd igazán harcolni, akkor az apuka azt se tudja bizonyítani, hogy eddig fizetett. Utólag visszamenőleg ráverik a gyerektartást is.
2012. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Fele idonel egyik fel se fizet gyerektartast. Ha hivatalos gyermek elhelyezésre kerül a sor, ott is lehet ezt a feles megosztást kérni.
2012. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Az egy hét itt egy hét ott a lehető legrosszabb megoldás a gyereknek. Sokkal jobb a kéthetenkéni láthatás. Egy gyereknek biztonságérzet kell, és ebben a helyzetben ez nincs meg neki. Láthatóan itt ez senkit nem érdekelt, csak a költségeket nézitek, óriási.
2012. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Apuka ha tudná, hogy van értelme, legszívesebben magához venné a gyereket, mert ő szeret foglalkozni vele, nem úgy mint az anyja. De mint felnőtt, kénytelen az anyagiakról is beszélni. Mert miért járna az anyukának a teljes pénz és kedvezmények, ha kevesebb mint fél hónapot tölt vele, és alig költ rá.
2012. nov. 15. 13:27
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Apuka simán be adhatja a gyermek elhelyezésre vonatkozó kérelmet, amiben leírhatja, hogy eddig hogyan működött ez az egész es kérheti, hogy a gyereket nála helyezzék el. A helyzet rosszabb nem lehet, hiszen ha eddig működött, akkor ezután miért ne? A tárgyaláson kérheti, hogy a kedvezményeket az anyjával megosztva kapjak - pl családi az anyának menjen, de akkor ő fizesse az óvodát.
2012. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem rossz az egy hét itt egy hét ott megoldás.

Nem tudom honnan veszik egyesek,hogy így nem lesz biztonságérzete a gyereknek. Neki két helyen is lesz.


az nem nézi a gyerek érdekeit aki támogatja ezt a kéthetente hétvégét, mert gyakorlatilag a gyerek családját szünteti meg.

2012. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mindenképp menjenek el bíróságra, hogy hivatalos határozat legyen a dologról. Ha eddig jól működött a megosztott rendszer, akkor a bíróság nem fog rajta változtatni, megosztott felügyeletet kapnának tartásdíj nélkül természetesen.
2012. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Te fizeted az ovit meg a ruha cipőt, meg a kaját amikor nálad van a gyerek, a családit meg anyuka kapja? Ez miért van így, nem értem hol ebben a fele-fele. Amúgy szerintem is a legrosszabb az egy hét itt egy ott, mert a gyereknek állandóságra van szüksége, nem arra hogy mire megszokna egy ritmust már mehet is a másik helyre. Ez max a szülőket elégíti ki, de a gyerek megszívja. Ez olyan mint egy hétig délelőttösnek lenni melóban, egy hétig délutánosnak, egy hétig éjszakásnak, a leg gyilkosabb. De ti tudjátok. Azt is jó lenne tudni anyukának milyenek az anyagi körülményei. Így nem nagyon lehet átlátni a helyzetet.
2012. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Èn nagyon jól döntöttem,hogy a bíróságra mentem. 3 hónapos kora óta egyedül nevelem a kisfiam. A kedves ,apuka' nem akart gyerektartást fizetni de az apai jogait követelte. Na ezért fordultam a bírósághoz. A fizetéséből vonják a gyerektartást. Láthatása van minden páros hét szombaton 10-től délig. Mivel buszhoz van kötve csak fél órát van itt. Nem érdeklödik a fiam után, nem kérdezz róla semmit. A kisfiam most múlt 2 éves.Ha elmúlt 3 éves csak úgy viheti el hogy minden páros hét szombaton 8-tól 4-ig. Igen ám de a fiam úgy se fog elmenni vele mert nem is ismeri,erőszakkal meg nem viheti el. Úgy hívja a fiam,hogy bácsi. Semmilyen kapcsolat nincs közöttök.De úgy gondolom nem is baj!
2012. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!