Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Masnak sem jon be a kozos kassza?

Masnak sem jon be a kozos kassza?

Figyelt kérdés
Tudom, velem van a baj, de nekem nehezen megy a kozos kassza. Par honapja koltoztunk ossze a parommal. Elotte mondhatom, hogy jol eltem. Volt penzem kifizetni a lakast, az etkezest, tudtam adni a csaladomnak (nem lakunk mar egyutt), es maradt penzem egyeb szuksegletekre. Autoimmun beteg vagyok, tehat idejonnek a gyogyszerek es az allapotomat javito etrendkiegeszitok, es maradt meg ruhara, kozmetikai cikkekre, szorakozasra. Miota egyutt elunk, csuszik ki a penz a kezunkbol. Sokkal tobb igy a kiadasunk egyutt es mar nem jovok ki a penzbol. Raadasul a koltozes miatt munkahelyvaltasra kerult sor es most kevesebbet is keresunk. O sok dolgot megvesz, amit szerintem nem kene. En lenyegesen kevesebbet es mas, olcsobb dolgokat ettem eddig, szoval itt is elmegy sok penz. Probalok sporolni, de ugy nehez, ha en nem vagyok otthon, o etteremben eszik, holott otthon a harmadabol jollakna. O muszaki cikkekre kolt, nekem ezek nem fontosak. Szegyellek magamnak ruhat venni, holott kellene, mert par dolog elhasznalodott, de ugyanigy vagyok a megszokott kozmetikumaimmal (ekcemam is van, szoval oda kell figyelni). Megszoktam egy eletszinvonalat, amiert kemenyen megdolgoztam, hogy elerhessem, es ennek most vege, ezt rosszul viselem. Azt hiszem, nem nekem valo a parkapcsolat, tul onzo vagyok hozza. Vettem magamnak egy ketezer forintos dolgot, szerinte draga volt. De a tizezer forintos kutyuk nem dragak... Mit gondoltok? Nalatok volt hasonlo szituacio? Hogy lehet megoldani? Szeretjuk egymast, nem ertem, mi a baj...
2013. jan. 25. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy másképp gondolkoztok pénzügyi téren, más az értékrendetek.

Itt tényleg csak a külön kassza a megoldás.

2013. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem egyforma mennyiséget esztek, pláne árban is jelentős a különbség, akkor a kaját se együtt vegyétek. Az is menjen mindenkinek a saját pénztárcájából.

Max. a tisztítószereket vegyétek együtt, meg a számlákat fizessétek be közösen, más semmit.

2013. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De ezt hogy lehet megoldani peldaul etelvasarlasnal? Most egyszer o fizet, egyszer en. Viszont amit kifizetunk egy-egy ilyen vasarlas utan mondjuk egy heti kajara, az nekem egyedul 3 heti kajam lett volna. Vasaroljuk kulon es o veletlen se egyen az enyembol? Ezt sem hiszem, hogy meg lehet oldani.
2013. jan. 25. 21:59
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha ennyire eltérő a pénzgazdálkodásotok, akkor lehet értelme a külön kasszának.


Nálunk közös van, viszont ugyanúgy gondolkodunk a pénzköltésről. Viszont a ha a férjem olyan típus lenne, hogy az én rovásomra szórná a pénzt, akkor vagy a közös kasszáról vagy magáról a kapcsolatról gondolkodnék el.

"Járásnál" még nem tűnik fontosnak, de ha az ember hosszútávra tervez, akkor bizony gazdasági közösségben kell gondolkodni.


Nálunk is volt már olyanon vita, hogy én kinyitogatom az ablakot feltekert fűtéssel, vagy azon, hogy ő kád vízben ázik, aztán még egyszer ennyit elzuhanyzik utána.

2013. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Pedig így kéne csinálnotok, ha tényleg háromszor annyi időre elég lenne neked az a bizonyos pénzösszeg, amit elköltötök kajára, akkor csak ez a megoldás létezik. Ne hagyd magad! Ha már arról van szó, hogy egy kapcsolatban ki költ többet a másikra, akkor inkább a férfinek a dolga ez, nem a nőnek.
2013. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Hát,nálunk is hasonló volt a szitu. Ő nagyon költekezős,én ésszerűbben osztom be a pénzt,szeretek spórolni. Egy darabig mi is közös kasszán voltunk az elején,de egy idő után az "asztalra" csaptam,mert meguntam az örökös pénztelenséget holott szépen betudtuk volna osztani.Valamint azt sem szerettem,hogy ha kivettem valamennyi pénzt a számláról azért,hogy meglepjem valamivel,akkor azt rögtön megtudta.

Azóta a következőképpen osztjuk be a pénzt:

A fizetésünk egy része közösbe megy (ez kb.70% mindkét részről),ebből fizetjük a számlákat,ebből vásárolunk be itthonra,ebből költünk a bérletekre,a nagyobb kiadásokat (pl. egy új tv vagy valami javítattása esetleg festés) is ebből fedezzük,ami marad meg megy a tartalékba.

A többit megtartjuk magunknak és arra költjük,amire csak szeretnénk,nem tartozunk elszámolással a másik felé. De ha ez elfogy,akkor így jártunk,mert a másikhoz nem nyúlhatunk.

Nálunk ez jól működik és azóta a férjem is belátta azt,hogy milyen hülyeségekre elszórja a pénzt. Így megtanulta jobban beosztani.

Persze már megszóltak minket emiatt (többek között ezen az oldalon is) hogy milyen az ilyen házasság,de szerintem akkor is jobb így,mintha mindig a pénz miatt vitatkoznánk.

Nem hinném hogy Veled van a gond,csak még szokatlan számodra az,hogy ilyen mértékben kell máshoz igazodnod.

2013. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazatok van. Csak o ugy van vele, hogy ami az ove, az az enyem is. Es tenyleg sokszor nagyvonalu, bar mint mondtam, nekem mas dolgok fontosak es igy egyutt nagyon nem tudunk banni a penzzel. Foleg nekem deficites ez az egesz, mert en elore tervezos vagyok, nala meg van, hogy nem hoz penzt, igy en fizetek. Eleg erzekeny, felek, hogy megbantom. De attol is felek, hogy a hid alatt vegezzuk ezzel az eletvitellel. Hogy lehet ezt finoman felvezetni?
2013. jan. 25. 22:14
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk kezdettől fogva a közös kassza van és tökéletesen működik. Mindig figyelünk egymás igényeire, szükségleteire és mindkettőnknek nagyon fontos, hogy a másik a lehető legjobbat és legtöbbet kapja. Minden kiadásban közösen döntünk, nem szokott vita lenni. Nekünk ez a hozzáállás a természetes és ez is vált be.
2013. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szépen le kell ülni és meg kell beszélni, hogy túlköltekeztek (nem ő, vagy nem te, hanem együtt, hisz közös a kassza, lényegtelen, hogy ő a ludas, nehogy megbántsd) és ez így nem mehet tovább, mert nem lesz pénzetek kifizetni mondjuk a villanyszámlát, vagy így később jöhet csak a baba, akármi. Fogtok két kis füzetet és minden áldott nap mind a ketten leírjátok, hogy mik a kiadások. Olyanokat is, mint pl. a kp felvétel, nem csak azt, amit vásároltok. Szépen írjátok egy hónapig, beleveszitek a számlákat is, és hó végén összeírjátok. Ha leírjátok, a párod is látni fogja, hogy elfolyik a pénz... Itt is egy kicsi, ott is egy kicsi, stb... Szembesülnie kell azzal, hogy feleslegesen költ egyes dolgokra, hogy xy dolgon lehetne spórolni és hogy véges a pénzetek.


Valamint nyissatok takarékszámlát, akár külön-külön egyet, ahova minden hónapban x összeget utaltok vésztartaléknak, mert bárki bármikor elvesztheti a munkahelyét, vagy bármikor becsúszhat egy nagyobb kiadás, amikor kelleni fog! Szóval tessék szépen megbeszélni a jövőképeteket és azt, hogy ez a mértékű költekezés csak hátráltat titeket, nincs megtakarításotok, stb.

2013. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Párommal működik a közös kassza,hasonlóak vagyunk,nem költünk felesleges dolgokra nassolnivalón kivül,így jut nyaralásra,egyéb apróságra,ami ugyan luxusnak számít,de nem felesleges.


De az exemmel ugyanugy voltunk,ahogy ti,részben erre ment rá a kapcsolatunk.Én simán megeszem a főzeléket,leveseket,tésztákat,neki csak húst hússal lehetett,reggelire csak útközben duplaáron vett péksütim,fél literes kóla napi2,minden este túlfolyóig teleengedett kád viz (és abban 10 perc fürdés csupán),szgépbe mindenféle kütyü és még sorolhatnám.De a nekem kellő krémek(szintén ekcéma,így nem kell részleteznem) már drágák voltak szerinte,minek az,miért nem jó a 100as boltban kapható.

Ami kiverte a biztositékot: fogamzásgátlót szedek,9ezer a 3 havi.Valami haverjának a nője olyat szedett amiből 3 havi csak 3 ezer.Háziorvossal iratni akart nekem olyat,jó az is cimmal,minden vizsgálat nélkül,igy több maradt volna az ő hülyeségeire.Gyógyszer mai napig a drágább,pasi repült.

2013. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!