Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Masnak sem jon be a kozos kassza?

Masnak sem jon be a kozos kassza?

Figyelt kérdés
Tudom, velem van a baj, de nekem nehezen megy a kozos kassza. Par honapja koltoztunk ossze a parommal. Elotte mondhatom, hogy jol eltem. Volt penzem kifizetni a lakast, az etkezest, tudtam adni a csaladomnak (nem lakunk mar egyutt), es maradt penzem egyeb szuksegletekre. Autoimmun beteg vagyok, tehat idejonnek a gyogyszerek es az allapotomat javito etrendkiegeszitok, es maradt meg ruhara, kozmetikai cikkekre, szorakozasra. Miota egyutt elunk, csuszik ki a penz a kezunkbol. Sokkal tobb igy a kiadasunk egyutt es mar nem jovok ki a penzbol. Raadasul a koltozes miatt munkahelyvaltasra kerult sor es most kevesebbet is keresunk. O sok dolgot megvesz, amit szerintem nem kene. En lenyegesen kevesebbet es mas, olcsobb dolgokat ettem eddig, szoval itt is elmegy sok penz. Probalok sporolni, de ugy nehez, ha en nem vagyok otthon, o etteremben eszik, holott otthon a harmadabol jollakna. O muszaki cikkekre kolt, nekem ezek nem fontosak. Szegyellek magamnak ruhat venni, holott kellene, mert par dolog elhasznalodott, de ugyanigy vagyok a megszokott kozmetikumaimmal (ekcemam is van, szoval oda kell figyelni). Megszoktam egy eletszinvonalat, amiert kemenyen megdolgoztam, hogy elerhessem, es ennek most vege, ezt rosszul viselem. Azt hiszem, nem nekem valo a parkapcsolat, tul onzo vagyok hozza. Vettem magamnak egy ketezer forintos dolgot, szerinte draga volt. De a tizezer forintos kutyuk nem dragak... Mit gondoltok? Nalatok volt hasonlo szituacio? Hogy lehet megoldani? Szeretjuk egymast, nem ertem, mi a baj...
2013. jan. 25. 21:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Basszus, együttéléskor inkább emelkednie kellene az életszínvonalnak, hiszen az egyedül fenntartott háztartás helyett ketten fogtok csomó olyan dolgot fizetni, ami egyedül ugyanannyi lenne (pl. tv. előfizetés). Ez nagyon gáz, hogy a tied meg ezzel szemben ennyire lecsökkent. Egy nagy beszélgetést megér a dolog, de ha nem fogja fel, akkor szerintem a kapcsolatnak sincs sok értelme, felesleges lenne külön kasszázni, mert akivel ilyen alapkérdésben nem tudtok egyetérteni, ennyire eltérő a szemléletetek (idomulni lehet, de alapból megváltozni legfeljebb ideig-óráig), akkor ez állandó konfliktusforrás. Erre mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember...nagy igazság!
2013. jan. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy nem beszéltétek meg, hogy mire költötök. A közös kassza nem azt jelenti, hogy mostantól elkölthetem a párom pénzét is a saját dolgaimra - és úgy tűnik, a te párod épp ezt csinálja. Szépen meg kell beszélni, mire mennyit költötök, írni költségvetést. Így persze hogy elfolyik a pénz. Jó alap, amit már javasolt valaki, hogy egy hónapig írjátok fel egy füzetbe, hogy ki mire költ pontosan, ez segíteni fog a költségvetés elkészítésénél.
2013. jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha közös a háztartásotok valamilyen szinten kell a közös kassza,úgyhogy nálunk a rezsinek megfelelően megvolt az összeg,hogy közösen mennyit adjunk bele ha már egy lakásban lakunk.

A többit meg mindenki arra költötte,amire akarta vagy megspórolta.

De nálad a leírtakból szakítanék,mert volt olyan párkapcsolatom,hogy hasonló volt a helyzet és ilyen férfi mellett nem lehet félretenni,aztán meg ha kényszerhelyzet lesz nem lesz tartalék...

2013. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én egyébként úgy látom,hogy itt konkrétan a személlyel van probléma,mert mással valószínűleg megvalósítható lenne a közös kassza.A leírtakból ha összeírnátok a rezsin kívül ki mire költött a műszaki cikkek igen nagy hányadot tehetnek ki.

Sajnos a költekezési hajlam olyan függőség,mint a szerencsejáték,nem nagyon gyógyul ki belőle

Nekem a családban volt ilyen,nagyon jól keresett és azonnal elverte mindenfélére,amit aztán nem is használt és még csak elő se vette.

2013. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lesz aki lepontoz a hozzaallasom, es velemenyem miatt..



Szerintem, ha enniyre nagy ellentetek vannak, amikkel keptelenek vagytok kompromisszumot kotni, keptelenek vagytok beszelni rola, akkor valahol a kapcsolatnak sincs jovoje, hiba szeetitek egymast.

Peldaul irod hogy "erzekeny a lelke" ezert nem akarod megbantani, magyarul te szenvedhetsz, mert te megveded az o kis lelket a megbantodastol, ezert nem beszeltek arrol ami teged zavar, tehat egy ilyen fontos dologban mar tabu van koztetek.

Nincs beleszolasod abba, hogy o mit vesz meg. Nem egyezik az igenyeitek, ami kesobb meg nagyobb problemakat szulhet, ha nem juttok kozos nevezore. Az osszekoltozeskor az elso ugye a masik hulyesegeinek elviselese, megszokasa, megbeszelese a hetkoznapi eletben, a masodik pedig a apenzugyi dolgok osszecsiszolasa.

Mondjak, hogy lakva ismerkszik meg az ember, ehhez ez is hozza tartozik.

A masik problema, hogy o nem szegyell maganak uj muszaki cikket venni, mig te szegyellsz uj. Ruhat, nehogy az o muszaki cikke rovasara menjen.

A kulon kassza ebben az esetben szerintem nem lenne megoldas,a problema arrebbtolasa csak.

Most gondolj bele, hogy egyutt eltek mar evek ota. O ezen evek alatt minden honapban elverte a penzet, te segitetted a szuleidet, megeltel, felretettel, aztan majd amikor lepnetek tovabb, pl sajat, vagy nagyobb lakasba, akkor az csak ate nevedre kerul? Mert a parod semmit nem tet bele, ha ossze is hazasodtok, ha akartok addigra, akkor az ove is felesben hazassagi szerzodes hianyaban, pedig te kerested meg ra te sporoltad ki az o segitsege nelkul.

Szerintem ha meg ebben sem tudok kompromisszumra jutni, akkor ott nagy problemak vannak.


Talan segitseg lenne, ha irnatok a koltsegeiteket az utolso zsemleig a peksegbol...(nekunk nincs ilyen problemank megis irjuk), akar tenyleg par honapra kulon kassza, csak azert, hogy a parod lassa a kulonbsegeket, hogy mennyibol hogyan is lehet. Az ettermet meg igenis el kell felejteni, vagy lekorlatozni havi x- re...rengeteg penz eluszik igy....



Termeszetesen ez egy velemeny, lehet maskepp is, de en keptelen colnek a kulonkasszara,ezt a peldat lattam otthon, ebben elunk immar 3 eve..


26/n

2013. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Megbeszéltétek már? Mi a helyzet a kérdés óta?
2013. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

a külön kassza nem megoldás! ha két ember egy párt alkot, akkor közös céljaikat csak úgy érhetik el, ha közösen dolgoznak érte, nem pedig ketten két irányba haladnak, egymás ellen. így csak magatok alatt vágjátok a fát.

a megoldás az, hogy közösen kidolgoztok egy olyan pénzgazdálkodást, ami mindkettőtöknek elfogadható, és tartjátok is magatokat hozzá. tegyétek világossá, hogy mégis mekkora az a takaró, és ha kisebb, mint az igények, azt bizony be kell látni. célokat is kijelölhettek, amire ő se sajnál takarékoskodni (pl lakástakarék). a lényeg hogy alakuljon ki valami megállapodás, mert ennek így nem lesz jó vége

2013. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia.Nálunk külön van meg nem is.Sztem nálatok is hasonló megoldás lenne a nyerő mint nálunk,addig,amíg nincs gyerek.

Mi az elején leültünk megbeszélni,hogy ki hogy gondolja.

Mivel én kevesebbet keresek mint a páro,így arányosan osztjuk meg az összes költséget.Nálunk úgy alakult,hogy a rezsit a párom fizeti,amit idead nekem + kajapénzt mert én vásárolok.Én fizetem a ház törlesztőjét(én vettem),ami arányaiban a fizetésünkhöz mérten annyira jön ki mint a rezsi+ beszállok én is a kajába és a lányunk költségeit(ruhák,játékok)én állom.Mindkettőnknek külön bankszámlája van,de van egy közös számlánk,amire minden hónapban ugyanannyit utalunk mindketten.Ebből fedezzük,az közös dolgokat,utazás,elromlik valami vagy pl. most kutyát vettünk.Így mindkettőnknek marad saját pénze is a hobbijára stb. és nem szólunk bele,hogy azt mire költi,te esetedben pl. ruhára költöd.Nálunk évek óta működik ez már a házasságunk előtt is így volt.Amúgy nálunk engem zavart volna a teljesen közös kassza.Pláne akkoriban amikor összekerültünk a párom majdnem dupláját kereste annak amit én.Igaz,ez közben változott,én is jobban keresek valamennyivel,de a rendszer maradt,bevált.Amikor a gyerek született és itthon voltam,annyit változott a helyzet,hogy a kaját teljesen ő állta.35/N

2013. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!