Masnak sem jon be a kozos kassza?
Ha közös a háztartásotok valamilyen szinten kell a közös kassza,úgyhogy nálunk a rezsinek megfelelően megvolt az összeg,hogy közösen mennyit adjunk bele ha már egy lakásban lakunk.
A többit meg mindenki arra költötte,amire akarta vagy megspórolta.
De nálad a leírtakból szakítanék,mert volt olyan párkapcsolatom,hogy hasonló volt a helyzet és ilyen férfi mellett nem lehet félretenni,aztán meg ha kényszerhelyzet lesz nem lesz tartalék...
Én egyébként úgy látom,hogy itt konkrétan a személlyel van probléma,mert mással valószínűleg megvalósítható lenne a közös kassza.A leírtakból ha összeírnátok a rezsin kívül ki mire költött a műszaki cikkek igen nagy hányadot tehetnek ki.
Sajnos a költekezési hajlam olyan függőség,mint a szerencsejáték,nem nagyon gyógyul ki belőle
Nekem a családban volt ilyen,nagyon jól keresett és azonnal elverte mindenfélére,amit aztán nem is használt és még csak elő se vette.
Lehet lesz aki lepontoz a hozzaallasom, es velemenyem miatt..
Szerintem, ha enniyre nagy ellentetek vannak, amikkel keptelenek vagytok kompromisszumot kotni, keptelenek vagytok beszelni rola, akkor valahol a kapcsolatnak sincs jovoje, hiba szeetitek egymast.
Peldaul irod hogy "erzekeny a lelke" ezert nem akarod megbantani, magyarul te szenvedhetsz, mert te megveded az o kis lelket a megbantodastol, ezert nem beszeltek arrol ami teged zavar, tehat egy ilyen fontos dologban mar tabu van koztetek.
Nincs beleszolasod abba, hogy o mit vesz meg. Nem egyezik az igenyeitek, ami kesobb meg nagyobb problemakat szulhet, ha nem juttok kozos nevezore. Az osszekoltozeskor az elso ugye a masik hulyesegeinek elviselese, megszokasa, megbeszelese a hetkoznapi eletben, a masodik pedig a apenzugyi dolgok osszecsiszolasa.
Mondjak, hogy lakva ismerkszik meg az ember, ehhez ez is hozza tartozik.
A masik problema, hogy o nem szegyell maganak uj muszaki cikket venni, mig te szegyellsz uj. Ruhat, nehogy az o muszaki cikke rovasara menjen.
A kulon kassza ebben az esetben szerintem nem lenne megoldas,a problema arrebbtolasa csak.
Most gondolj bele, hogy egyutt eltek mar evek ota. O ezen evek alatt minden honapban elverte a penzet, te segitetted a szuleidet, megeltel, felretettel, aztan majd amikor lepnetek tovabb, pl sajat, vagy nagyobb lakasba, akkor az csak ate nevedre kerul? Mert a parod semmit nem tet bele, ha ossze is hazasodtok, ha akartok addigra, akkor az ove is felesben hazassagi szerzodes hianyaban, pedig te kerested meg ra te sporoltad ki az o segitsege nelkul.
Szerintem ha meg ebben sem tudok kompromisszumra jutni, akkor ott nagy problemak vannak.
Talan segitseg lenne, ha irnatok a koltsegeiteket az utolso zsemleig a peksegbol...(nekunk nincs ilyen problemank megis irjuk), akar tenyleg par honapra kulon kassza, csak azert, hogy a parod lassa a kulonbsegeket, hogy mennyibol hogyan is lehet. Az ettermet meg igenis el kell felejteni, vagy lekorlatozni havi x- re...rengeteg penz eluszik igy....
Termeszetesen ez egy velemeny, lehet maskepp is, de en keptelen colnek a kulonkasszara,ezt a peldat lattam otthon, ebben elunk immar 3 eve..
26/n
a külön kassza nem megoldás! ha két ember egy párt alkot, akkor közös céljaikat csak úgy érhetik el, ha közösen dolgoznak érte, nem pedig ketten két irányba haladnak, egymás ellen. így csak magatok alatt vágjátok a fát.
a megoldás az, hogy közösen kidolgoztok egy olyan pénzgazdálkodást, ami mindkettőtöknek elfogadható, és tartjátok is magatokat hozzá. tegyétek világossá, hogy mégis mekkora az a takaró, és ha kisebb, mint az igények, azt bizony be kell látni. célokat is kijelölhettek, amire ő se sajnál takarékoskodni (pl lakástakarék). a lényeg hogy alakuljon ki valami megállapodás, mert ennek így nem lesz jó vége
Szia.Nálunk külön van meg nem is.Sztem nálatok is hasonló megoldás lenne a nyerő mint nálunk,addig,amíg nincs gyerek.
Mi az elején leültünk megbeszélni,hogy ki hogy gondolja.
Mivel én kevesebbet keresek mint a páro,így arányosan osztjuk meg az összes költséget.Nálunk úgy alakult,hogy a rezsit a párom fizeti,amit idead nekem + kajapénzt mert én vásárolok.Én fizetem a ház törlesztőjét(én vettem),ami arányaiban a fizetésünkhöz mérten annyira jön ki mint a rezsi+ beszállok én is a kajába és a lányunk költségeit(ruhák,játékok)én állom.Mindkettőnknek külön bankszámlája van,de van egy közös számlánk,amire minden hónapban ugyanannyit utalunk mindketten.Ebből fedezzük,az közös dolgokat,utazás,elromlik valami vagy pl. most kutyát vettünk.Így mindkettőnknek marad saját pénze is a hobbijára stb. és nem szólunk bele,hogy azt mire költi,te esetedben pl. ruhára költöd.Nálunk évek óta működik ez már a házasságunk előtt is így volt.Amúgy nálunk engem zavart volna a teljesen közös kassza.Pláne akkoriban amikor összekerültünk a párom majdnem dupláját kereste annak amit én.Igaz,ez közben változott,én is jobban keresek valamennyivel,de a rendszer maradt,bevált.Amikor a gyerek született és itthon voltam,annyit változott a helyzet,hogy a kaját teljesen ő állta.35/N
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!