Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi pontosan családon belül a...

Mi pontosan családon belül a közös meg a külön kassza? Nem igazán tiszta.

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 00:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Közös kassza amikor minden közös és nem a másik anyagi lehúzása a cél,ilyen például azoknál a családoknál van ahol a nő háztartásbeli,vagy mezőgazdasággal foglalkoznak.Külön kassza az amikor például osztják a közös költségeket,de a maradékot mindenki megtartja magának.
2013. jan. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A közös kassza az, mikor minden közös akárki akármennyit keres, közösen használják fel. A külön kassza meg az, amikor a közös költségeket együtt állják (rezsi, kaja stb), mondjuk a fizetésük arányában adnak bele, vagy fele-fele alapon, a többi meg marad mindenki sajátja.
2013. jan. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

a közös kassza, az olyan, mint nálunk.

apám és anyám fizetése egy közös számlára megy és onnan fizetik a rezsit, a kaját, mindent, megegyezés szerint. szóval megbeszélik, ki mikor mennyit költ és mire, a kötelezőkön kívül.

2013. jan. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A férjem dolgozik én Gyesen vagyok (de amikor dolgoztam akkor is ugyan ez volt),mindkettőnk külön számlára kapja a pénzt. Amit általában le is veszünk én befizetem a számlákat megveszem ami kell a gyereknek magunknak,és én osztom be (persze megbeszéljük)szóval nálam van a pénz. A férjem szól ha vesz el belőle,vagy kér nincs belőle probléma!:)

Akkor ez most közös vagy külön?

2013. jan. 30. 00:59
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
ez közös kassza,volt itt régebben egy kérdés ahol a feleségnek nem volt pénze gyógyszerre,a férj meg dőzsőlt,az volt a külön kassza iskola példája
2013. jan. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A tiétek, kérdező, inkább közös. Mi sem szüntettük meg a külön bankszámlát, mikor összeházasodtunk, de a pénzt közösen használtuk, mindig arról vettünk le, amelyiken volt, vagy amelyikünkére hamarabb jött a fizetés és nem kezeltük úgy a pénzt, hogy ennyi a páromé, ennyi meg az enyém.

Viszont ahogy elvesztettem a munkám megszüntettem a bankszámlámat is és amint sikerül elhelyezkednem, már közöset nyitunk.


Szerintem közös kassza szempontjából nem az számít, hogy hány számlára megy, hanem hogy közösként, vagy külön kezelitek.

2013. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Mi is úgy vagyunk mint ti kedves utolsó!:) Már gondolkodtam én is azon hogy megszüntetem a saját számlám és átmegyek a férjeméhez,csak mindig lusta vagyok elintézni.

Jobban megérné a közös bankszámla?

2013. jan. 30. 01:14
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, igazából nem tudom, még lusta voltam utánajárni, hogy hogy is működik ez, gondoltam, ráérek, ha kapok munkát. :) Az biztos, hogy egyszerűbb lesz, mint két kártyáról venni le a pénzt.
2013. jan. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk nekem nem okoz problémát,az anyagiak nem mindegy. Mert gondolom nem vonnak annyi pénzt 1kártyáról mint 2-ről!

Néha csak pislogok mikor azt sem tudom mire vontak le már megint nem is keveset!:(

2013. jan. 30. 01:26
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell feltétlenül két bankszámla, mert ma már magas a különféle banki költség. Akkor is számítanak fel valamit, ha nincs rajta pénz vagy forgalom.

Egy számla, de mindkettőtöknek legyen hozzáférése és kártyája.

2013. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!