Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi pontosan családon belül a...

Mi pontosan családon belül a közös meg a külön kassza? Nem igazán tiszta.

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 00:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is külön van, azaz a közöseket rezsi, kaja, ketten álljuk. Szerintem ez így jó, ami marad, azzal mindenki azt csinál, amit akar. Nem kell magyarázkodni, hogy mi mennyi volt, mire ment el.
2013. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha van időd, nézz utána, hogy melyik banknál mennyibe kerül a számlavezetés. Óriási különbségek vannak. (Pl. az OTP-ről sok rosszat hallottam ilyen szempontból. Cserébe kb. minden utcasarkon van automatájuk. Nekem még ifjúsági számlám van, ami elég olcsó, de ha "nagy leszek", akkor lehet, hogy keresek mást).
2013. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%
Családunkban közös is és külön is van a kassza. Ezt a megoldást választottuk: mivel az én jövedelmem kevesebb, mint egyharmada a férjemének, ezért ő azt tancsolta, hogy az maradjon nálam. Ebből én minden kiadásomat állom /ruházkodás, fodrász, konditerem, vitaminok, stb./. Az övéből megy a teljes rezsi, élelmezés. A rendkívüli kiadásokhoz /pld. nyaralás/ én is beszállok jövedelmem arányában. Vita soha nem volt köztünk emiatt. A dolog működik. Gyermekünk nincs, ez leegyszerűsíti a dolgot.
2013. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%
nehezen tudom megérteni a külön kasszákat ... a család egy egység, annak a finanszírozása közös ... és akkor is közös, ha a kiadás a családon belül csak egy személy miatt történt (mondjuk fodrász, vagy ruha vásárlás, vagy mit tudom én) ... eszembe nem jutna külön számla, vagy egyezkedés a bevétel-kiadás felosztására
2013. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
49%

Mi is éppen úgy állunk, mint a 13as

De nem tudom, hogy közösnek vagy külön kasszának számít. Hisz ha külön kassza lenne, akkor elvileg nekem is be kellene szállnom a közös dolgok. Inkább mégis a közös felé húz, csak éppen külön kezeljük, de ha összeraknánk a pénzünket is így osztoznánk kb rajta, csak egyben lenne a megtakarításunk, most pedig külön van.

2013. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

A párommal első perctől hogy összeköltöztünk így van nálunk,és még gyerek sem volt! Így alakult nem beszéltük meg,és ő mindig ideadta a fizuját pedig nem kértem! Mindig van nála valamennyi pénz,ha meg kell neki valami kér vagy elvesz. Én sem költekezem túl megbízunk egymásban,és ez már évek óta működik!:)


Már csak azt nem értem ahol külön kassza van és van közös gyerek ott hogy működik?

2013. jan. 30. 11:18
 17/26 kovpet ***** válasza:

Szerintem az, ha a nő csak a saját dolgait fizeti a saját pénzéből és a férfi a közöseket meg a sajátját is, az nem külön kassza és nem is közös.

Az kitartottság.

Persze fordítva is így lenne (ha a nő tartaná ki a férfit).

2013. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17-es! Miféle kitartottságról beszélsz egy jól működő törvényes házasság esetén? Az ugye sehol nem számolható el, hogy a feleség főz, mos, takarít? Többek között ez is összetartja a családot még akkor is, ha csak két főből áll. Beteges elképzeléseid van a dolgokról!
2013. jan. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 kovpet ***** válasza:

Ha szerinted csak a feleség dolga a főzés-mosás-takarítás és a férfi nem csinál soha semmit, akkor szerintem neked vannak beteges elképzeléseid.

Szerinted normális az, hogy a férfi fizet mindent és a nő meg a saját kondi bérletén kívül semmit?

2013. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

17

Szerintem meg nem vagyok kitartott. El tudnám magamat is tartani. Úgy alakult, hogy egy nálam többet kereső férfival hozott össze az élet.

Nem arról van szó, hogy nem dolgozok, otthon ülök, lenne lehetőségem dolgozni de nem teszem,közben költöm a pénzét. Bár így is élnek többen jó működő, 10-20 éves házasságban a környezetemben és nincs belőle gond. Én szeretek dolgozni, szeretem a munkám, ha nem is keresek annyit vele, mint a párom :) Szóval én mindig fogok dolgozni, ha gyerekeink lesznek is, de megértem azt is, ha valaki nem megy be mondjuk 70ezerért dolgozni 8 órában, 3 gyerek mellett, ha a férje keres félmilliót.

De visszakanyarodva az eredeti témához szerintem mindenki csinálja úgy ahogy neki jól esik. Illetve ahogy ketten határoztak, elfogadták. Igen megtehetném, fizetésemet a rezsibe adnám, plusz kajára, szükséges dolgokra költeném, és nézném a napot. Ezalatt a párom egyedül járna mindenhova, mert neki még lenne pénze. Tök jó kapcsolat lenne :)

2013. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!