Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi pontosan családon belül a...

Mi pontosan családon belül a közös meg a külön kassza? Nem igazán tiszta.

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 00:21
1 2 3
 21/26 kovpet ***** válasza:

"Nem arról van szó, hogy nem dolgozok, otthon ülök, lenne lehetőségem dolgozni de nem teszem,közben költöm a pénzét."


Hanem dolgozol és úgy költöd a pénzét :)


"De visszakanyarodva az eredeti témához szerintem mindenki csinálja úgy ahogy neki jól esik."


Ezzel viszont tökéletesen egyetértek. Ha neked is jó így meg neki is, akkor semmi baj nincs.

Nekem viszont nem lenne így jó (pedig anyagilag megtehetném, de az elveim ellen lenne). Szerencsére a feleségem is pont így gondolja.

2013. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Jó mindegy. Valóban csinálja mindenki azt amit akar :)

Nekünk így jó. A lényeg, hogy ha nem működne a kapcsolatunk ki tudnék szállni belőle, nem függök tőle.

Ha nektek úgy jó, csináljátok. Bár gondolom a feleséged többet keres, mint én. Egyébként ha engem zavarna akkor valószínűleg már nem lennénk együtt, mert otthagyott volna mikor otthon ülünk állandóan, miközben lenne pénze arra, hogy menjünk. Keresne egy olyat akivel nem kell a négy fal között ülni, mert az illető már befizette a számlákat, és evett is. Hülyék lennénk ezt csinálna, ha megengedhetjük magunknak, vagyis megengedheti nekünk :)

2013. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
kopvet! Te vagy nem tudsz olvasni, vagy tényleg beteg vagy! MINDEN kiadásomat én fizetem /részleteztem is!/, VAN saját jövedelmem, így hát nem vagyok kitartott. Te talán az vagy!
2013. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az üzenet kovpetnek szólt!
2013. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

úgy is lehet közöskasszázni, ha van egy közös bankszámlátok, de két bankkártya jár hozzá.

illetve ha nektek úgy kényelmes, lehet két bankszámla is, legalábbis nálunk az egyik a családiközös, amiből gazdálkodunk-élünk, a másikra a bónuszok mennek, a megtakarítások, vagy ha kiadjuk a lakást, oda utal a bérlő stb. ez az utóbbi a vésztartalék, ha nagyon megszorulnánk, arra való, de egyébként sosem nyúlunk hozzá, egy jókora részét lekötjük stb.


ami fontos, ha két számlátok van, hogy egy közös banknál legyenek a számlák, de persze még így is magasak a tranzakciós költségek.

2013. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

tökjó, most megtudtam, h kitartott vagyok :) wooow! köszi kovpet, egy élmény volt! :D


igaz, nem kondibérletet veszek a fizumból, hanem a normális napi szükségleteket finanszírozom belőle, passzív jövedelemből a rezsit, a fennmaradó többletköltségeket pedig a párom. sajnos ennyire futja, eltartani már nem tudnám, nem is várná el. megveszi a kaját, elmegyünk szórakozni, utazunk, spórolunk a jövőre.

tkp nem halnék éhen nélküle sem, max alacsonyabb lenne az életszínvonalam.


az én olvasatomban ez közös kassza, vagy inkább vegyes. de kiderült, h egy eltartott élősködő vagyok :)

2013. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!