Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne erezzek igy?

Mit tegyek, hogy ne erezzek igy?

Figyelt kérdés

Angliaban elek a parommal. O harom evvel korabban jott ki, mint en, szinte tokeletesen beszeli a nyelvet, emellett ket masikat egy kicsit, ami itt gyakori a kulfoldiek kozott. Egy munkakozvetitonel dolgozunk, ahol o mar dolgozott par eve. En beszelek ugyan angolul, de nem tokeletesen. Bar elviekben beszelem a nyelvet, az itteni tajszolast kicsit nehezen ertem meg, de a kulfoldieket, akik ugyanugy a tankonyvi angolt beszelik, oket igen. Probalok helyt allni az osszes munkahelyen, beleadok mindent, ami tolem telik. Soha nem volt velem problema, soha nem hianyoztam, megertem, amit mondanak, gyorsan es precizen dolgozom, komolyan veszem. Parom bar dolgozik, lazan veszi a munkat, sokszor lebecol, beszelget masokkal, setalgat munka kozben, mikozben en megszakadok. Megis o kap tobb munkat. Tehat mondjuk en kapok heti 3-4 napot, o kap 6-ot. Ket het mulva visszaveszik egy regi helyere szerzodessel. Nemreg uj munkahelyre kerultem, ugy tunik, biztos munka, nagyon boldog voltam. Masnap hianyzott valaki, behivtak ot. O mindig mindenkivel beszelget (mivel ugye a nagy tobbseggel tud kommunikalni), a fonokkel is, en nem. Ugyanaz, mint minden mas helyen, en gurizek, o zenet hallgat, kimegy wc-re munka kozben stb. Csak nehany emberre volt szukseg, ot persze bekertek. Ugy erzem, elvette tolem ezt a helyet is, amire nekem nagy szuksegem volt, mert neki lesz biztos munkaja, en meg kuncsorgok allandoan a munkaert. Pedig oszinten mondom, megteszek mindent, tolem tobb nem telik. Mellette egyszeruen egy nullanak erzem magam. Diplomam van, mindig megalltam mindenhol a helyem. En nem akartam soha haztartasbeli lenni, megis idom nagy reszeben az vagyok. Fozok-mosok-takaritok, mig a parom dolgozik. Nem ilyen eletet akartam. Imadjuk egymast, en tisztelem ot, hogy ennyi nyelven beszel, mindent megteszunk egymasert. Senki sem torodott velem ennyire, mint o, hazassagot tervezunk. Tehat szakitani nem akarok. Nem tudom, mi lenne a megoldas. Tudom, szornyu dolog, de feltekeny vagyok, amiert o helyt all, en meg nem, de nem tudom, mit tehetnek ellene. Szegyellem erte magam, de ertektelennek erzem magam igy, hogy nem tudok dolgozni. Az osszes onbizalmam eltunt. Nem akartam vele egy helyen dolgozni, mert tudtam, hogy az ilyesmi konfliktusokat okozhat, de nem volt mas lehetoseg. Tudom, par het es megoldodik ez, de ugy erzem, akaratlanul bar, de kiturt errol a helyrol, mikozben neki van munkaja. Es mikor o dolgozik, en kaparhatom otthon a negy falat, mert megint nem fogok munkat kapni... Kerlek, adjatok tanacsot, mit tegyek magammal.

26/N


2013. ápr. 1. 08:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Még az is meglehet, hogy helyette is dolgozol, csak nem veszed eszre? Nekem olyan sunyiskodó , ügyeskedö tipusnak tünik.

Vigyazz ne használjon ki es verjen át

2013. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Te nem vagy valami okos, utolso... A ferfi mar evek ota kint el. Tudja a nyelvet, tapasztalt, talpraesett. Tobbet dolgozik, mint a no. Hol van itt a kihasznalas a reszerol? Mert nekem -ha mar kihasznalast "kell" nezni- inkabb a no tunik annak....
2013. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Az is benne van a pakliban, hogy kihasznalja, nem mondtam, hogy tuttira biztos.

Kivitt maganak egy nöt, mert neki igy jobb es könnyebb , nem sajnalatbol es embersegbol vitte ki.

Ezert hajlamos vagyok hinni , hogy a ferfi a kihasznalo, ilyen esetekben, tapasztalatbol mondom.

Ö könnyebben megy egyröl a kettöre, ha van hatterorszaga, es a nö penzet lehet szepen elszedi.

Sok ilyet lattam, túl sokat

2013. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ti mióta élsz kint egyébként?(lehet már írtad, csak nem figyeltem)

Én elsőre amire tippelnék az az, hogy ő 3 év előnnyel indul. Vagyis ő sokkal több tapasztalatot szerzett mindenben, abban is, hogy mihez hogy álljon hozzá, milyenek kint az emberek stb....

Lehet 1-2 év múlva te is így leszel majd.

2013. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
En 10 honapja vagyok itt. Nem altala jottem ki, itt ismerkedtunk meg.
2013. ápr. 1. 10:22
 26/27 anonim ***** válasza:
Mióta élsz Angliában? Mert én egy éve, és úgy jöttem, hogy soha nem tanultam otthon angolt, aztán most meg már jól beszélem, és az angolokat is megértem, én inkább a külföldiek angolját nem. De ha te nem beszélgetsz angolokkal, akkor te nem is fogsz megtanulni, meg megérteni sem fogod az angolokat... Én is ügynökségen keresztül dolgozok, de még így, hogy alig van munka, engem így is mindig hívnak, pedig egy nap 3 szünet van, de azonkivül kétszer háromszor kimegyek WC-re :D Csak éppen én olyan lengyelekkel is beszélgetek, akik az angolt se beszélik, aztán már többet tudok lengyelül, mint ők angolul. Elég mókás, de ha meg sem próbálod, ne csodálkozz, hogy a párodat hívják.
2013. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ja bocs, csak most olvastam végig a válaszokat, most már látom, hogy 10 hónapja. Az nem kevés
2013. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!