Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne erezzek igy?

Mit tegyek, hogy ne erezzek igy?

Figyelt kérdés

Angliaban elek a parommal. O harom evvel korabban jott ki, mint en, szinte tokeletesen beszeli a nyelvet, emellett ket masikat egy kicsit, ami itt gyakori a kulfoldiek kozott. Egy munkakozvetitonel dolgozunk, ahol o mar dolgozott par eve. En beszelek ugyan angolul, de nem tokeletesen. Bar elviekben beszelem a nyelvet, az itteni tajszolast kicsit nehezen ertem meg, de a kulfoldieket, akik ugyanugy a tankonyvi angolt beszelik, oket igen. Probalok helyt allni az osszes munkahelyen, beleadok mindent, ami tolem telik. Soha nem volt velem problema, soha nem hianyoztam, megertem, amit mondanak, gyorsan es precizen dolgozom, komolyan veszem. Parom bar dolgozik, lazan veszi a munkat, sokszor lebecol, beszelget masokkal, setalgat munka kozben, mikozben en megszakadok. Megis o kap tobb munkat. Tehat mondjuk en kapok heti 3-4 napot, o kap 6-ot. Ket het mulva visszaveszik egy regi helyere szerzodessel. Nemreg uj munkahelyre kerultem, ugy tunik, biztos munka, nagyon boldog voltam. Masnap hianyzott valaki, behivtak ot. O mindig mindenkivel beszelget (mivel ugye a nagy tobbseggel tud kommunikalni), a fonokkel is, en nem. Ugyanaz, mint minden mas helyen, en gurizek, o zenet hallgat, kimegy wc-re munka kozben stb. Csak nehany emberre volt szukseg, ot persze bekertek. Ugy erzem, elvette tolem ezt a helyet is, amire nekem nagy szuksegem volt, mert neki lesz biztos munkaja, en meg kuncsorgok allandoan a munkaert. Pedig oszinten mondom, megteszek mindent, tolem tobb nem telik. Mellette egyszeruen egy nullanak erzem magam. Diplomam van, mindig megalltam mindenhol a helyem. En nem akartam soha haztartasbeli lenni, megis idom nagy reszeben az vagyok. Fozok-mosok-takaritok, mig a parom dolgozik. Nem ilyen eletet akartam. Imadjuk egymast, en tisztelem ot, hogy ennyi nyelven beszel, mindent megteszunk egymasert. Senki sem torodott velem ennyire, mint o, hazassagot tervezunk. Tehat szakitani nem akarok. Nem tudom, mi lenne a megoldas. Tudom, szornyu dolog, de feltekeny vagyok, amiert o helyt all, en meg nem, de nem tudom, mit tehetnek ellene. Szegyellem erte magam, de ertektelennek erzem magam igy, hogy nem tudok dolgozni. Az osszes onbizalmam eltunt. Nem akartam vele egy helyen dolgozni, mert tudtam, hogy az ilyesmi konfliktusokat okozhat, de nem volt mas lehetoseg. Tudom, par het es megoldodik ez, de ugy erzem, akaratlanul bar, de kiturt errol a helyrol, mikozben neki van munkaja. Es mikor o dolgozik, en kaparhatom otthon a negy falat, mert megint nem fogok munkat kapni... Kerlek, adjatok tanacsot, mit tegyek magammal.

26/N


2013. ápr. 1. 08:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem fúrt ki. Te nem feleltel meg es ez nagy különbség. Ha elvégzi, es jol elvégzi a munkáját, akkor miért ne "setalgathatna" es miért ne mehetne ki a mosdóba? A másik a kommunikáció. Minkpdenk szívesebben dolgozik olyannal, akivel lehet beszélgetni.
2013. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold a nyelvet minél többet. Hallgass rádiót a háztartási munka közben. Ha jobban elsajátítod a nyelvet, akkor te is sikeresebb leszel.
2013. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Gyakorlom a nyelvet. Jarok tanfolyamra, tanulok, tevet nezek es radiot hallgatok. De hat nem megy egyik naprol a masikra.
2013. ápr. 1. 08:27
 4/27 anonim ***** válasza:

Akkor most tegyük fel te vagy a munkáltató. Kivel dolgoznál szívesebben, vele vagy magaddal? Na ugye..

Amúgy MINDEN munkahelyen ki lehet menni WC-re.

2013. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem megy egyik napról a másikra. Én 1.5 év alatt érzem úgy hogy nem tudnak zavarba hozni, ez természetes. (szintén kint élek)

Az hogy diplomád van nem jelent semmit ha a munkahelyeden nem veszik figyelembe, Márpedig itt kint gondolom nem számít a magyar diplomád. Itt az számít mennyire vagy talpraesett és mennyire érteted meg magad. Nekem van 10 év otthoni szakmai tapasztalatom és szakmámnak megfelelő végzettségem, mégis van aki szinte a semmivel is boldogul mert angol/ könnyen kapható szőke nő/rokon/haver/haver szőke nője.

2013. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ket orankent szunet van, ugy tudom, az arra van, hogy mindenki elmehessen wc-re. En csak azt mondom, hogy mig en dolgozom egesz munkaido alatt, o setalgat, es ugy csinal, mintha dolgozna es fontos dolga lenne, holott nincsen, csak maszkal. Rendben, o megfelel, en meg nem. Tehat valoban egy nulla vagyok. Es igen, csendesebb tipus vagyok. Most akkor az ilyen emberek, mint en, haljanak ehen, mert aki beszedes, az jobb ember? En rossz ember vagyok azert, mert nem beszelgetek mindenkivel? Ettol rosszabb munkaero vagyok? Csak arra vagyok jo, hogy otthon uljek es fozzek-mossak-takaritsak? Ezek szerint az ilyen emberek, mint en, ertektelenek a vilag szemeben, nem is jok masra...
2013. ápr. 1. 08:36
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem jobb ember, miért lenne az? Hogy jobb munkaerő és jobb kapcsolatai vannak cégen belül az már inkább, mivel tud kommunikálni és használja is ezt a képességét.
2013. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Volt egy munkatarsam. Egesz nap semmit sem csinalt, es ezt komolyan mondom, az osszes energiajat abba fektette, hogy nyaljon a fonoknek. Holott en az o angoljaval inkabb meg sem szolaltam volna. Erre sorvezeto lett. En nem akarok sorvezeto lenni, nem akarok szerzodest sem, en csak annyit akarok, hogy dolgozhassak. Nem tudom ezt elerni tisztesseges munkaval, nyalizas nelkul? Anelkul, hogy hatat forditsak a termeszetemnek?
2013. ápr. 1. 08:47
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Sajnos jól látod a helyzetet. A kommunikatív nyílt embert szívesebben alkalmazzák mint azt aki egész nap elvan magával. Szerencsére ezen lehet változtatni. Mondjuk szüli/névnapkor vigyél be sütit és üdítőt ekkor már lesz közös téma(sütirecept) utána ,ha megindul a kommunikáció elmondod ,hogy nagyon szeretsz itt élni ,de sajnos a nyelvjárás miatt nehezen boldogulsz ,de mindent megteszel a fejlődésért stb


Sok sikert, légy nyitott, mutasd meg ki vagy!

2013. ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy fúr a hatad mögött, mert nem akarja, hogy sokra vidd, es azt akarja, hogy parancsolgathasson neked es légy anyagilag kiszolgaltatva neki.

Az en volt ferjem is ilyen volt 15 ev kellett, hogy a naiv eszemmel felfogjam, hogy kivel állok szemben.

Ne dolgozz vele egy helyen. Ki tudja miket mond rolad a fönöknek? Lehet azt h faradekony vagy , multkor is panaszkodtal stb

2013. ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!