Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek, hogy érezzek...

Most mit tegyek, hogy érezzek ezek után?

Figyelt kérdés

Imádom az édesapámat, mindig is olyan akartam lenni mint ő, példaképként tekintek rá. Szorgalmas, törekvő, talpraesett, aki küzd mindig a céljaiért.

Aztán megtudtam, hogy évekkel ezelőtt megcsalta édesanyámat, holott nem volt rá oka, csak épp összevesztek, és akkor haragban voltak. Anyukám sohasem adott okot arra, hogy megcsalja, dolgozott, és mindig értünk élt. Sok nővel ellentétben anya nem hagyta el apát, és bár nem kérdeztem tőle, de szerintem miattunk, a gyerekeiért. Mindig is kitűnő tanulók voltunk, és szerintem nem akarta, hogy családi problémák miatt leromlanánk, vagy egyszerűen az életünk rosszá válna, így inkább eltitkolta előlünk. Anyukám nagyon erős nő.

Most minden megváltozott a nézeteimben, anyukám nagyot nőtt a szememben, viszont apukám olyat tett, amit sohasem gondoltam volna róla. :'( Nem tudom ezt elfelejteni sohasem, noha tudom, hogy évekkel ezelőtt történt, de megtörtént.


2010. máj. 19. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukád is csak egy ember, ő is követhet el hibákat, és minden ember gyarló. Az, hogy anyukáddal milyen a kapcsolata, nem szabad, hogy befolyásolja az érzelmeidet.
2010. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Bár köztük élsz és a családhoz tartozol, ez a kettejük dolga. Az a helyes, ha mid a kettőt továbbra is tiszteled a tulajdonságai miatt.
2010. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy hogy érezzél? Már érzel. Csalódott vagy. De ha anyádnak sikerült ezen túlmennie, neked is menni fog.
2010. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukád hibázott, megbotlott, ez persze nem jó, de mindenkivel megesik, nem úgy értem, hogy mindenki megcsalja a másikat, csak apukád így hibázot, más meg máshogy hibázik, mert emberek vagyunk. Anyukád tényleg nagyon erős, de az is hiba lenne, ha egy botlás miatt felrúgná az egész családot. Apukád ettől még nem rossz ember, csak tévedett, el lehet felejteni.
2010. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit most megélsz, az a felnőtté válás folyamata, melynek egyik mozzanata, hogy rájössz, a szüleid nem mindentudó, jóságos, szentéletű istenek, hanem halandók, akiknek vannak jó és vannak rossz tulajdonságai, akik tévednek, jót és rosszat cselekednek. Ettől csalódott vagy és ez teljesen jogos. Elvesztettél egy képet, egy ideált, ami eddig a fejedben volt.


(Én nekem ilyen fájdalmas volt, amikor rájöttem, hogy apukám nem az a sikeres vállalkozó típus, sosem lesz hegyoldali villánk medencével, nem lesz jacht, se drága ékszerek, se bejárónő... Ő csak egy vesztese a rendszerváltásnak.)


Viszont van egy jó hírem: az, hogy te ezt most megéled - t.i. teszel egy lépést a felnőtté válás felé - nagyon fontos a személyiséged fejlődésében. Oké, ez most nem számít sokat neked talán, de 10-15 év múlva fontos lesz. Arról nem is beszélve, amikor majd saját gyerekeid lesznek.


Hogy érezzél ez után? Legyél nyugodtan csalódott. Érezd úgy, ahogy leírtad, jogod van hozzá.


Hangsúlyozom, az érzéseidhez.


Viszont nem az ítélethez. Nem ítélheted meg a szüleidet következmények nélkül. Ez a lecke ebben a helyzetben. A szüleid mindig nagyok maradnak hozzád képest, döntéseiket nem kell megindokolniuk vagy magyarázniuk neked. Életük alakulása nem a te hibád, de nem is tartozik rád ebben az értelemben - nem ítélhetsz. Apukád nem árult el téged, se a családját. Történt vele valami, ami rá és feleségére tartozik. Rád nem.


És mégis mit tegyél? A legnehezebbet ajánlom - mond el apukádnak az érzelmeidet. Akár úgy, ahogy fent leírtad. Őszintén. Minden fájdalommal és csalódottsággal együtt. Minél hamarább teszed meg, annál hamarább tudsz tovább lépni a boldog (felnőtt) életben. Fontos, amit mondasz, az rólad szóljon, azaz: "Én most ettől úgy érzem magam, apa, hogy..." A "te, apa, ilyen vagy olyan vagy most a szememben" helytelen forma, ha ezt akarod mondani, akkor bele se kezdj. Az előbbiből tudsz előre lépni, az utóbbiból nem.


Egy kis segítség: minden, amit apukádról eddig tudtál, az nem változott meg attól, amit megtudtál róla most. Ugye? Ő az apukád, tőle kaptad az életet, ő teremtette meg mindazokat a dolgokat, ami miatt eddig büszke voltál rá. Ami miatt hasonlítani akartál rá. Ami miatt a példaképed volt. Mindezek a dolgok most is léteznek, nem tűntek el egy csapásra. Szerintem, indulj ki ebből.


Sok szerencsét.


U.I. Nem kell olyannak lenned, mint apukád. Még ha ő nagyon is szuper. Légy önmagad. És akkor nem kell félni a megcsalástól.

2010. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, nagyon sokat segítettél, és valóban, apukámról alkotott pozitív véleményem nem változott, mert a félrelépése ellenére nagyszerű ember, ezt tudom. Csak most nehéz, mert még ilyen nem történt velem. De nagyon köszönöm a segítséket! Megfogadom! :)
2010. máj. 19. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Apád is ember, hát istenem.
2010. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miert kell anyukadbol martirt csinalni, hogy apukaddal maradt, ha az egy törekvö, csaladjaert elö rendes ember volt?

Szerinted apukad hogy erezte magat, hogy anyukad martirkent teszi szet neki a labat, mert amugy elhagyna, ha nem volnanak a gyerekek?

Biztos sikerelmenyre volt szuksege , valakire aki örömmel van vele es szivesen

2013. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!