Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után tényleg...

Névváltoztatás után tényleg ingyenes az iratok lecserélése?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy ha bemutatom az új anyakönyvi kivonatot, akkor ingyenesen lecserélik az iratokat. Viszont máshol azt írták, hogy rendesen fizetni kell érte. Aki mostanában változtatta meg a vezetéknevét, tudna segíteni, hogy ő fizetett érte vagy sem? Köszi előre is
2011. nov. 14. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Ez engem is érdekelt tavaly ,mert ugye apukámtól kaptam a nevem csakhogy egyáltalán nem akar tudni a létezésemről szinte.Mindig nekem kell keresnem és kaparnom ,hogy lássam a tesóimat.Ebből elegem lett így rákerestem de tudtommal minden irat kicserélése plusz költséggel jár sajnos illetve szülői beleegyezéssel 18 éves korig.Úgyhogy várok még erre pár hónapot utána összekaparom rá a pénzt ha a fene fenét eszik is.Nem vagyok hajlandó egy olyan ember családnevét viselni aki minden döntésembe beleköt és csak rosszat kapok tőle illetve a mostani keresztnevem is tőle kaptam az a harmadik helyre kerül.Jó sokba fog fájni...:(
2011. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nálam is pontosan ez a szitu :S én már elmúltam 18, szóval ha fizetni kell érte, akkor gyűjtöm még rá a pénzt, ha nem, akkor már indulok is intézkedni :D
2011. nov. 14. 13:13
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Persze...a tb kártya az adókártya ingyenes volt (a bankkártya is)...a lakcímkártyáért másodszor csak azért nem kellet fizetnem mert lakcímváltozás is volt egybe....Én is olvastam,hogy van ahol állítólag ingyen csinálják ilyenkor....hát nem tudom...2szer mentem férjez 2 különböző helyen és mindig fizetnem kellett azok kivételével amiket írtam
2011. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly változtattam meg a vezeték nevemet(anyám apukájának vagyis a papám nevét vettem fel)..Kellett fizetnem a névváltozás miatt minden iratokért..Útlevél,jogsi,személyi, stb..Nem volt olcsó,de legalább nem apám nevét viselem..
2011. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) akkor végülis a személyiért, lakcímkártyáért és jogsiért kell fizetni?
2011. nov. 14. 13:16
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Manapság mi van szerintetek ingyen? Ne változtass nevet, akkor nem kell fizetni. Meg megspórolod a válás utáni név visszaíratási költségeket is. Csak a személyinek az átíratása 4000 Ft -os illetékbélyeg. Hivatala válogatja...
2011. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mindenképp meg fogom változtatni a nevem, ugyanis nem vagyok hajlandó egy olyan ember vezetéknevét viselni, aki szerint nem vagyok a lánya, és nem is érdekli mi van velem... :/
2011. nov. 14. 13:19
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Jah egyébként lakcímkártya 500 ft a személyi 1500 ft... ha van jogosítvány akkor az is pár ezer,de pontos árát nem tudom...ha van útlevél akkor az lesz a legdrágább (én 5 évre csináltattam és még 2 év hátra volt szóval nem kértem újat ezért hanem majd most télen mikor lejár)
2011. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor olyan 4-5 ezer ft, plusz a 10 ezer ft-os illetékbélyeg, ugye?
2011. nov. 14. 13:25
 10/20 A kérdező kommentje:
útlevelem az nincs még, szóval legalább azzal spórolok :)
2011. nov. 14. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!