Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után tényleg...

Névváltoztatás után tényleg ingyenes az iratok lecserélése?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy ha bemutatom az új anyakönyvi kivonatot, akkor ingyenesen lecserélik az iratokat. Viszont máshol azt írták, hogy rendesen fizetni kell érte. Aki mostanában változtatta meg a vezetéknevét, tudna segíteni, hogy ő fizetett érte vagy sem? Köszi előre is
2011. nov. 14. 13:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!

Fogadd már el, hogy semmi sincs ingyen-ért. Mindig mindenért fizetni kell. valakinek. Ha a közösből megy, akkor mi fizetjük mindannyian. Most azért mondd meg nekem, mennyire reális az, hogy én fizetem meg a te hobbidat?

2011. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Először is ez nem hobbi, elég nyomós okom van rá, hogy lecserélem a nevem. Többet nem szándékozom, se házasság se semmi miatt. Másrészt azért kérdeztem meg, mert már volt aki ezen az oldalon feltette ezt a kérdést, és valaki azt válaszolta, hogy ő is megváltoztatta a nevét, és neki teljesen ingyenesen lecseréltek mindent az új anyakönyvi kivonat bemutatásával. Hát ezek után naná, hogy megkérdezi az ember, hogy tényleg ingyen van-e, vagy nem, mert úgy gondolom, hogy nem mindegy.
2011. nov. 14. 13:30
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Kedves pirateca!

Mert az mennyire reális ,hogy mi tartjuk el a kisebbséget,a dolgozni NEM AKARÓ munkanélkülieket?Az mennyire reális ,hogy a szerbek,románok visszakapják az áfát mindenből a magyarok meg tejeljenek csak?

2011. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tudom, benne van a 10 ezer forintban az iratok ára is. Az új anyakönyvi kivonat mellé vidd magaddal a végzést is az ügyintézéskor! Legalábbis két éve még így volt.
2011. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvastam a válaszokat, lehet, hogy ismételni fogom, amit már leírtak előttem..

Szóval én idén mentem férjhez, a személyit kellett kifizetnem (asszem 4500Ft volt, a lakcímkártyát - bár ez nem biztos vagy 500 Ft-ot fizettem, vagy ingyenes volt), jogsi szintén pénzbe került, az összegre már nem emlékszem. A TAJ kártyáért, adókártyáért nem kell fizetni.

2011. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Pirateca, mivel 10 ezer forint az illeték, nem állítanám, hogy ingyen van...
2011. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A www.magyarorszag.hu oldalon megtalálod minden okmány cseréjének a díját minden esetre vonatkozólag.

[link]

A lakcímkártyáért például "500 forint illetéket kell fizetni, ha az eljárás a személyi azonosítót vagy a lakcímet nem érintő adatváltozás miatt indult;"

[link] /Szemelyi_okmanyok20091202.html

Ha esetleg van a neveden gépjármű, akkor a forgalmit és a törzskönyvet is át kell íratni.


Aki pedig azt írta, hogy vitte az anyakönyvi kivonatot és minden ingyenes volt, finoman fogalmazva füllentett.

Az első személyi kiváltása ingyenes, de még az sem minden esetben.

2011. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sokan félreértik a kérdést! Nem egy általános okmánycseréről van szó, hanem arról az esetről, amikor valaki 10 ezer forintos illeték megfizetésével megváltoztatja a születési nevét. Ekkor új születési anyakönyvi kivonatot állítanak ki részére, valamint egy határozatot, miszerint a belügyminisztérium engedélyezi a névváltozást. Ebben az esetben a friss születési anyakönyvi kivonattal és a határozattal ingyenesen cserélik a személyi igazolványt és a lakcímkártyát is, akkor is, ha lepontoztátok az eddigi válaszaimat, amik valósak, mert a férjem másfél évvel ezelőtt ezt végigcsinálta, és tudom, mivel jár.
2011. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Személyazonosító igazolványát kívánja cserélni, házasságkötést, és/vagy házasság felbontását, és/vagy doktori cím megszerzését követő, a Be- ügyminiszter által engedélyezett, névváltozta- tás miatt, a következők szükségesek:


- 1.500,-Ft készpénz, /az ügyintéző által adott csekken helyben a pénztárban, illetve a pénztár zárva tartása alatt a postán lehet befizetni /

- Érvényes személyazonosító igazolvány, és lakcímigazolvány amennyiben azzal rendelkezik

- Tájékoztatom, ha a nyilvántartás adataiban

és a személyazonosító okmány adataiban

eltérés van, akkor az okmányiroda beszerzi

a születési vagy házassági anyakönyvi kivonatot,

melyek beszerzése hosszabbítja az ügyintézést.


- BM által kiállított, névváltozást engedélyező

okirat, névváltozás esetén,

- Doktori cím viselésére jogosító eredeti okle-

vél /diploma/, doktori cím megszerzése esetén,

- Fotó az okmányirodában készül, hozott igazol-

ványképet nem áll módunkban elfogadni."


[link]


"Aki névváltozás miatt kéri a személyazonosító igazolvány cseréjét:


1500 Ft csekken befizetve.

érvényes személyazonosító igazolvány esetén a névváltozást igazoló házassági anyakönyvi kivonat, más esetben BM névváltozást engedélyező okirat, doktori címet igazoló oklevél.

lejárt személyazonosító igazolvány esetében a születési anyakönyvi kivonat is szükséges

lakcímigazolvány (ha 2000.01.01-óta kapott a polgár) + 500,-Ft csekken befizetve a lakcím igazolvány kicserélésére. Ha 2000.01.01-óta még nem lett ellátva lakcímigazolvánnyal, akkor első ízben illetékmentesen kapja.

Ideiglenes igazolvány kiadása szükséges, ha nincs érv. útlevél vagy kártya formátumú vezetői engedély és az adatváltozás 8 napon túl történt."

[link]

2011. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2011. nov. 17. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!