Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha mindig...

Mit csináljak ha mindig fáradt? Sétálni nem megyünk, a beszélgetés is elég ritka.

Figyelt kérdés
Egyre jobban zavar, hogy a párom soha nem hajlandó sehova menni. Ez így megy május óta. Előtte azért néha eljártunk tópartra sétálni, beszélgettünk, dvd-ztünk. Most hazajön a munkából (nem fizikai munkát végez), vacsorázik, fürdik és alszik. Hétvégén ha nem dolgozik (minden 2. hétvégéje szabad), akkor kocsit takarít, garázst pakol vagy mindig kitalál valamit, csak hogy ne kelljen közös programokat csinálni. Nyáron is 4 napig voltunk nyaralni, akkor se akart sehova elmenni sétálni. Vagy a strandon voltunk, vagy a "házban".
2009. szept. 19. 09:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehetséges amit a 10,06-os válaszoló írt.Menjetek el orvoshoz ha szükséges,és vizsgálják ki nincs-e valamilyen betegség a háttérben.Ha nincs,akkor vess véget ennek a kapcsolatnak,mert akkor a 10,05-ös válaszolónak van igaza.

Ha valóban komolyan gondolja veled,de egészségügyi okok állnak a háttérben akkor természetesen tarts ki mellette,és orvosoljátok a problémát.Ha nem ez a helyzet akkor keress magad mellé megfelelő társat akinek Te is fontos vagy nem csak saját maga.Mert egy egészséges felnőtt férfit nem csinál ki ennyire 10-12 órás munka.Ne hülyéskedj,sok nő dolgozik 2-3 gyerek mellett is 8-10 órában,azután meg az otthoni műszak,és utána még a családi élet.Akkor Ők mit szóljanak,mennyire legyenek fáradtak?

A 8 év korkülönbség pedig nem óriási.Hacsak Te nem valahol 80 körül jársz,mert ha Ő meg 88 akkor érthető ha fáradt betegség nélkül is.

2009. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Egész életemben szellemi munkát végeztem!Ebbe sokkal jobban belelehet fáradni,mint a fizikai munkába.Ha fizikailag fáradsz el,akkor a pihenéstől rendbe jössz.De ha a szellemi munka fáraszt ki,akkor az alvás sem segít.Álmodban is " dolgozol ",így nem tudsz regenerálódni.Annak van igaza,hogy ezt meg kell beszélni és orvoshoz menni.mielőtt idegösszeroppanás lesz a vége.
2009. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de mit jelent a "8 évvel idősebb?" 70 éves? Mert én ismerek sok szellemi munkát végző 70 fölöttit is, aki nem így él, sőt. Én is közelítek az 50-hez, nő vagyok ugyan, de ha olyanom van bringázok 100km-t, evezek 200km-et és hegyeket mászok, de szinte minden hétvégére van programom, olyan is, ami zene, tánc, színház, mozi, társas összejövetel, bográcsozás, ilyesmi. Szerintem is meg kéne nézetni a barátodat, hogy mi lehet a gond, mert ez így nagyon sivár élet.


1. Ha van valami baja (vérszegénység, depresszió, stb), akkor orvosolni kell

2. Ha veled, a kapcsolattal van gondja, akkor meg kell beszélni, vagy szakítani, de ezzel az állapottal mindkettőtök tönkre mehet

3. Ha a munkája facsarja ki a lelkét, akkor azon el kell gondolkozni, hogy váltani kéne. (Nem, nem igaz, hogy a szellemi munka ennyire fárasztó, kipihenhetetlen. Kifejezetten jót tesz neki a kikapcsolódás. Mindenféle sport, jó levegő, séta segít, de még egy mozi, színház is bele kell hogy férjen, mert az is eltereli a munkáról a gondolatokat. Világ életemben szellemi munkát végeztem, céget vezetek.)


Ha a párodnak nincs semmi baja, csak egész egyszerűen igénytelen, az viszont nem igazán orvosolható.

2009. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális kapcsolatban az emberek keresik egymás társaságát és pont azért járnak, mert együtt jobb...A vőlegényem, ha nem tud elvinni szórakozni, kifejezetten rosszul érzi magát miatta, hogy csak sétalgatunk meg beszélgetünk.Szerintem ezen is érdemes lenne elgondolkoznod.
2009. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Biztos vagyok benne, ha nem vált munkahelyet, ideg-összeroppanást kap. Egyszer már mondta, hogy depressziós, elege van ebből.

Szeretem nagyon, nem akarom elhagyni. Megbeszélem vele a munkahelyváltást, és hogy orvoshoz is menjünk el.

Sajnálom szegényt, mert tényleg látszik rajta, hogy fáradt, de szeretném ha tényleg ki tudnánk együtt kapcsolódni.

2009. szept. 19. 12:33
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

A párom most ugyanettől szenvedmert ez nekik is szenvedés, hidd el). Ha nem dolgozik, akkor is a munka körül forognak a gondolatai. Én is igényelném, hogy menjünk ide-oda, főleg, hogy hamarosan megszületik a picikénk és akkor alkalmunk sem lesz.

Viszont mivel én is voltam ilyen helyzetben, így tudom, hogy ha nyavajognék neki csak rosszabb lenne. Nagyon jól fontold meg, hogy hogyan rángatod ki a körforgásból, mert ki kell egy olyan dologgal, amit biztos nem tud figyelmen kívül hagyni. Azt nem tudom megmondani, hogy mi az ami rá hatással lesz, mert nem ismerem. Nekem egy nyaralás segített, a páromnak szerintem a pici születése fog segíteni.

A lényeg az, hogy rájöjjön, hogy van sokkal fontosabb dolog, mint a munka.

Azért fáradt amúgy, mert minél idegesebb a meló miatt annál jobban meg akar felelni és az nem kevés energiát követel.

Tehát nem kell rögtön arra gondolni, hogy veled van baja.

Sok sikert!

2009. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én végeztem szellemi munkát is, máskor meg fizikait. A fizikai után mindenfélét csinálok a családdal, pihentet. A szellemi fáradtság után csak bámultam üveges szemekkel, se mozogni se beszélni nem volt erőm. HIhetetlen, de így van.És az alvás se segít egy szint után. Ha a nyaralást se élvezte, akkor talán tényleg depressziós.

A legunottabb vőlegény is kihasználná a potya nőt a nyaraláson.

2009. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha szr a munkahely, ott kell hagyni! Nem igaz, hogy nem talál másikat. Épp hogy ha ott marad, akkor úgy kizsigerelhetik hogy végül ők rúgják ki és kimerülve már tényleg nem talál.

Vannak nagyon rossz heleyk. Ilyen helyen az embernek azon sincs ereje gondolkodni, hogy felmondjon. De ha eljön, meglepődve tapasztalja, hogy szinte megrázkódik, új erőre kap. Akit ismerek, még mind sokkal jobb helyet talált ilyen helyzet után. És örül mind.

Fenyegesd meg, hogy különben rámegy a kapcsolatotok. Biztasd, hogy segítitek, míg keres újat. Mondd hogy minden ismerősödet körbekérdezed.

2009. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Elég sokat keres, nem akar egy ilyen jó melóhelyet csak úgy otthagyni. Azt mondta, ha váltania kell, külföldre megy. Ott kb. ugyan ez lenne vele, csak akkor nem tudnék mellette lenni.
2009. szept. 19. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!