Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszi a párom családja...

Azt hiszi a párom családja hogy miattam nem lehet közös gyerek, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok elvált 2 gyerekem van, teljesen egészséges vagyok lehetne harmadik közös gyerekünk is. A párom 35 éves szintén, de neki nem lehet gyereke (ne kérdezzetek rá, ez biztos). A család viszont nem tud a párom gondjáról és megjegyzéseket tesznek arra, hogy fontos lenne közös gyerek, nekik egy unoka. Azt hiszik, hogy én nem akarok, mert már nekem van kettő, vagy a szülések miatt sérültem és nekem nem lehet! Ha megmondom, hogy a párom beteg, akkor leleplezem őt, és a férfi híúságát sérti, hogy nem képes gyereknemzésre. Így viszont én vagyok a szemét, mert nem vállalok be egy harmadikat. Mit tennétek a helyemben?

#gyerek #férfi #család #gyereknemzésre képtelen #a nőnek
2013. márc. 26. 18:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Jó megpróbálom legközelebb azt mondani: alapvetően nem engem kell erről megkérdezni

De a párom nem fog színt vallani majd csak vörösödik és düllednek mérgében és zavarában a szemei.

Szerintem a szülők elég ostobácskák, a páromnak nem volt előttem élettársa,nem értem miért nem merül bennük fel, hogy valami kis hiba volt eddig is nála. Engem is azért választott persze részben, mert így legalább nevelőszülő lehet.

2013. márc. 26. 19:01
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy mindig a nő a "hibás" fél az emberek szerint. (azért írom idézőjelben, mert a terméketlenségről senki sem tehet) Régi időkben is, ha valahol nem volt gyerek, az csak a nő miatt volt, érdekes, aztán elküldték őket csodaorvosoktól, akik "megáldották" a nőt... Vagy barát tett szívességet, nehogy a férfit érje szégyen.


A párod mondja el a szüleinek a tényállást. Nem mintha lenne hozzá közük egyébként. Vagy keményen ugassa le őket, hogy ne pofázzanak rólatok!

2013. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ez azért megnyugtat, hogy sokak szerint csak ránk tartozik a gyerekvállalás!
2013. márc. 26. 19:19
 14/22 anonim ***** válasza:
15%
Ha tutira nem akarsz már te sem gyereket, a helyedben a békesség kedvéért lódítanék egy kicsit. Mondd nekik azt, hogy a második gyereknél komplikációk voltak, és nem szülhetsz többet. Akkor egyszer és mindenkorra békén hagynak titeket a témával.
2013. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es! Én nem hinném, hogy ez segítene. Eddig is látatlanban ezt pofázták, kinézem belőlük, hogy tudva a "bizonyosat" még jobban kárognának, hogy az ő drága fiuk mit keres egy nő mellett, aki még gyereket sem tud szülni neki...

Gondolom, eleve nem nézték jó szemmel, hogy egy kétgyerekes nővel jött össze, akkor még jobban hisztiznének.

2013. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ha azt mondom hogy nem vagyok egészséges akár nyíltan rákezdik, hogy hagyjon el a párom.

Nem fogom azt hazudni, hogy miattam nem lehet gyerek én egészséges vagyok.

2013. márc. 26. 19:45
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy ez közös döntés volt, nem akartok gyereket. Legyen ott a párod is, és álljon melléd. Így talán megnyugszanak.
2013. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
"Mi az,hogy belepofáznak meg kárognak"?persze vágynak unokára a fiúktól.Nem azért de készen kaptak 2őt.Ami ugye mégsem az ő unokájuk.Naná szeretnének egy sajátot.Szerintem meg az a legtisztességesebb eléjük állni és bevallani a fájó igazat.nem kell őket szédíteni hazugsággal.Ép elég ér vágás lesz nekik nem fogják megtudni mi az mamának papának lenni.Lesztek ám ti is anyósók kaptok ám menyecskét,meg kész unokát is.Na akkor lennék kiváncsi hogy állna a szátok.
2013. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18-as És ha a fiadnak vagy a lányodnak nem lehetne gyereke és úgy döntene,hogy örökbe fogad akkor megmondanád az "unokádnak" (idézőjel azért mert az írásodban összefoglaltad,hogy nem tartanád annak),hogy bocs de nem vagyok a mamád mert te egy készen kapott kölök vagy?


Kérdező,ezt a párodnak kellene velük megbeszélni, és ha az igazat nem is mondja el,de legalább magára vállalni a felelősséget. Lehet,hogy nem esne jól neki bevallani az igazat,de igazán megmérgezheti a kapcsolatot,ha a szülőket nem építi le valamilyen módon.

2013. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Először is beszéld meg a pároddal.

Én azt tenném a helyedben, hogy leülök a párommal, elmondom neki, hogy nagyon fáj mostmár, hogy folyton téged okolnak ezért, és nem esik jól neked, hogy rajtad csattan az ostor. Nem várnám el tőle, hogy eléjük álljon és elmondja az igazat, ha ez ennyire sérti a hiúságát, tiszteletben tartanám, viszont akkor megbeszélném vele, hogyha legközelebb a szülők szóba hozzák, akkor kerek perec megmondjátok nekik, hogy nem akartok. De csak akkor ha mindkettem ott vagytok, addig meg háríts ahogy eddig.


Szerintem nagyon igazságtalan lenne, ha elmondanád a szülőknek, hogy mi a helyzet, annak ellenére, hogy tudod a párod ezt nem akarná. Illetve azt se tartom tisztességesnek, ha azt mondod, ne téged kérdezzenek erről. Ne hárítsd az egészet a párod nyakába, még akkor se ha tulajdonképpen ez az ő "baja". Állj mellette és találjatok ki egy köztes megoldást.

Mint az, hogy megmondjátok a szülőknek, hogy nem akartok gyereket és pont.

2013. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!