Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ha a párotok...

Ti mit szólnátok ha a párotok exének a gyereke (családja) ilyen szinten jelen lenne az életetekben?

Figyelt kérdés

Párom volt barátnője meghalt, pár évig voltak együtt. A lánynak volt egy gyereke, akinek VAN apja, most is vele él. Ennek ellenére a párom el szokta magával vinni a gyereket ide-oda. Van hogy nála is alszik. Oké, mondhatjátok hogy rendes.. de engem zavar. Ez nem azt jelzi hogy még mindig ragaszkodik a múlthoz? Ahhoz a lányhoz??? (2 éve halt meg egyébként)

A másik hogy először nem is mondta el, hogy ki ez a gyerek. Azt hittem csak egy haverja fia, mert ő is itt volt. (nekem ez sem igazán tetszik, hogy az exek összehaverkodnak, mikor ugyanazt a nőt...)

A tetejébe még ennek a gyereknek a mostohaanyja is itt fetrengett a kanapén a múltkor tv-t nézve mikor megérkeztem, jó itt volt a gyerek is, érte jött, biztos nem feküdtek össze.... De akkor is nekem túl sok ez a kapcsolat.

Nem nagyon fura?? Inkább hagyjam ezt a "csapatot" és keressek másik pasit. Akinek nincsen ilyen múltja és ilyen banda mellette?



2013. márc. 13. 14:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Lépj le, ha nem tolerálod ennek a családnak az életvitelét.Abban ne bízz, hogy megváltoztathatod.
2013. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
Még szerencse hogy nem mindenki akkora féreg mint te vagy kedves kérdező :)
2013. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Igen hagyd őket, jobban jár a "párod" is

Nekem is van egy mostohafiam 4 éve vagyok jelen az életében. Ha az apjával történne tragédia és még őt is elvennék tőlem akkor abba biztos beleőrülnék. Nem egy tárgy. Hanem egy gyerek. Aki párod mellett is ott volt évekig, szerette és viszont. Nagyon úgy látszik nem tudod milyen ez. Bár annyi lélek szorulhatna beléd hogy legalább megpróbálod elképzelni. Gondolom ő együtt is élt ezzel a gyerekkel. Velünk nem él, de viszonylag sokat vagyunk vele, ha nem is alszik itt hétköznaponként, de így is a szívem csücske. Talán a második legfontosabb ember az életemben.

És képzeld mi is szoktunk "együtt fetrengeni" tv előtt a párom volt barátnőjével, annak új párjával. Sőt még ők ketten is van, hogy együtt mennek valahova a gyerekkel. Sértő a feltételezés, hogy szerinted ilyenkor egymásra mozdul bárki is. Neked nincsenek barátaid? Minden ellenkező neműre rámászol ha egy szobában vagytok? Miért ne lehetnének ők is barátok (ahogy mi is) van erre valami törvény? Vagy csak szimplán jó ismerősök.

Szakíts, én azt mondom :)

2013. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

Tudod ez olyan, hogy hiába halt meg az anya a gyerek él és ragaszkodik hozzá mert egy ideig az életük közös volt. Ez érzelmi dolog. Ő neki egy pótapa szerűség. Attól, hogy anyuka meghalt a gyereket nem kell kapásból levetni, mint valami ruhadarabot. A szeretet és a törődés addig jár, míg anyuka él? Utána tipli az életemből? Nem ez nem így van.

Viseld el ezt a kiskrapekot sok szeretetre van szüksége, talán még a párod is gyakorol rajta egy kicsit a közösig.

Az meg csak jobb, hogy nincs vita és jóban vannak. Kevés ma az összetartás az emberek és családok közt.


A másik dologban viszont igazad van. Nonszensz, hogy mások lakásban így kényelembe helyezzem magam!!!

Beszélned kell a pároddal, hogy a közös otthonotokban azért már viselkedjenek a haverjai meg a kapcsolt részeik. Nem otthon vannak még ha barátok is. Tartsák tiszteletben a lakásotokat.

Jöjjön el, beszélgessetek, üljön le egy percre vagy néha jöjjetek össze de a ház ne legyen afféle mindenki otthona átjáróház.

2013. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Inkább örülnél, hogy a párod ilyen normális. Igen keress mást magadnak, ha ezt nem tudod tolerálni, mert gondolom a párod továbbra is tartani fogja a gyerekkel a kapcsolatot.
2013. márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 tetris ***** válasza:
21%

Én megértelek. A lány is, meg a gyereke is idegenek számodra, és zavarónak érzed, hogy ott lábatlankodnak nálatok. Valszeg ők is érzik, hogy idegenkedsz tőlük, és a párod is érezheti. Ezért nem mondta meg, hogy ki az a kisgyerek. Két megoldás lehetséges szerintem: vagy elfogadod, hogy a párod kedveli őket, és kapcsolatot tart fent velük, vagy te is megpróbálod megkedvelni őket. A másik lehetőség, hogy véget vetsz ennek a kapcsolatnak.

Mielőtt feladnád, előtte azért beszélgess erről a pároddal, hogy mit lehetne tenni szerinte. Talán nincs is tudatában, hogy mennyire zavar téged a lány, és a kisgyerek.

2013. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék neki ha ilyen párom lenne mint a tied. Ha nagyon zavar, hogy van benne még emberi érzés, küld el nekem a telefonszámát aztán lerendezek vele egy randit :D Te meg úgyis menni akarsz :D majd segítek csomagolni :D
2013. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Azért nem kell személyeskedni! És szakítani sem fogok. Amúgy még elég friss a kapcsolat (2 hónapos) szóval pampogni még nem akarok. De egy idő után biztos megmondom, hogy ez nekem nagyon nem tetszik. A gyerek még-még NÉHA, de a többieket le lehetne építeni szerintem.

És amúgy a gyereket is. Oké, lehet szerette anno. De ez már a múlt. Én sem tartom egy exem családjával sem a kapcsolatot, pedig volt akit kedveltem. Mégsem hívogatom most egyik ex testvérét is. A múltat le kell zárni. Félek, hogy ő még nem tette meg. De egyébként normális, helyes pasi, úgyhogy még várok.

2013. márc. 13. 14:38
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Ha a saját gyerekeként szereti a gyereket akkor nem fogja leépíteni vele a kapcsolatot. Kérd meg, hogy a gyerek családját ne vigye a közös lakásotokba. A gyerek meg nem a múlt és a szakítás nem egyenlő a halállal. Valakivel szakítani egy bizonyos ok miatt nem olyan mint elveszíteni valakit a halála miatt. Féltékeny vagy a gyerekre vagy az ex emlékére?
2013. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Gyakorltilag pótapja a gyereknek.


Leépiteni?


Téged fog ha rájön hogy vélekedsz...

2013. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!