Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Romokban az...

Mit tegyek most? Romokban az életem, és még a párom is elhagy?

Figyelt kérdés

Röviden: lett egy hormonális betegségem, sokat híztam, nem bírtam leadni, ő most már jó ideje egyáltalán nem kíván emiatt. Nem hiszi el, hogy igyekszem, de egyszerűen fizikai képtelenség annyira keveset enni, hogy fogyjak. A fogyókúra csak arra jó, hogy tovább ne hízzak.

Ennek következtében egy általános rossz közérzetem lett látászavarral, koncentrációs zavarokkal, stb. Most kihagyok egy félévet az egyetemen, mert esélytelen, hogy megcsináljam, egy oldalnál többet nem tudok elolvasni egyszerre, így tanulni lehetetlen. Az előadásokon se tudok koncentrálni, akármit csinálok.

A munkahelyemet is otthagytam, mert a betegség miatt nem tudtam elvégezni a munkám.

Közben felmondták az albérletem, aminek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, úgyis nála laktam már rég, nem is volt értelme a sajátot fenntartani.

Most nem találok új munkát, mivel ennyire rosszul vagyok, nagyon kevés dolgot tudok csinálni, semmi olyat, ami koncentrációt igényel, és semmi fizikai munkát, mert a rossz látás szinte folyamatos szédüléssel is párosul, emiatt rendszeresen érnek kisebb-nagyobb balesetek (az olyasmit, hogy ha főzök, mindig megégetem magam, elvágom a kezem és hasonlók, már észre se veszem...)

Így most ő tart el, viszont ezzel párhuzamosan én lenulláztam az igényeim, kaján kívül semmi mást nem kérek tőle, az meg igazán nem sok pénz. Főleg hogy magasan a magyar átlag fölött keres.


A kivizsgálásom hónapokig tartott, na persze főleg várakozás, minden vizsgálat előtt legalább egy hónapot kellett várni. Tegnap végre megszületett a kezelési terv, és kaptam egy olyan gyógyszert, ami mellesleg fogamzásgátló is.

A kapcsolatunk elején többször mondta, hogy jó lenne, ha szednék, mert nem szereti a gumit. Én azért nem szedtem, mert iszonyú magas a trombózis kockázata (MINDEN egyenesági felmenőmnek volt trombózisa két generációra visszamenően, plusz visszér, plusz dohányoztam, plusz ugye most a túlsúly...). A szexuális életünk hónapok óta szinte nulla, kicsit azt érzem, hogy néha megdug, mert egészséges férfiembernek kell a szex. Mondjuk hetente egyszer. Ezt egyrészt azzal indokolta, hogy utálja a gumit, másrészt hogy a súlyom miatt nem kíván és nagyon sajnálja, de neki a karcsú nők tetszenek. Amilyen én is voltam régen.

Mindenesetre abban, hogy emellett a kezelési forma mellett döntöttem a kockázatok ellenére, bőven benne volt az is, hogy így legalább az egyik probléma megszűnik a szexuális életünkben, a másikon meg dolgozom (elvileg ha a hormonjaim rendbe rakják, onnantól már fogyni fogok, ha fogyókúrázom).


A lényeg, hogy tegnap este eljött értem, és boldogan újságoltam neki, hogy ez van, rövidesen kidobhatjuk az óvszereket. Nem igazán láttam, hogy örült volna neki. Aztán megemlítettem, hogy ha már ott vagyunk, menjünk be a boltba, vegyünk alapanyagot és csinálok vacsit. Be is mentünk, de a kasszánál kiakadt, hogy milyen sokat kellett fizetnie és hogy azért nem tud spórolni, mert engem is eltart. (A miheztartás végett: 400 ezret keres, hetente kb. 10 ezer Ft értékben vásárolunk kaját, ebből eszem én is...)

Itthon amíg főztem, bevonult a szobába. Alig szólt hozzám.

Még régebben regisztrált egy társkeresőre, ahol látszik, mikor lépett be legutóbb. Hónapok óta nem tette, és most ránéztem, tegnap este belépett.


Most teljesen kétségbe vagyok esve. Momentán ő az egyetlen "biztos" pont az életemben, és így viselkedik... ma voltam állásinterjún, meg se kérdezte, hogy sikerült.


Mit tegyek, hogy ne hagyjon el? Az a baj, hogy még hónapok kérdése, mire helyreállhat a szervezetem és megint szép leszek, nem pedig dagadt és depis. Félek, hogy nem lesz türelme kivárni. Eleinte az volt a baja, hogy szerinte semmit nem teszek, hogy jobban nézzek ki. Azóta csak akkor megyek el futni, ha ő is itthon van, hogy lássa, hogy de igen, én teszek a dologért. Így viszont azt látja, hogy bármit teszek, semmi eredménye. Lehet, hogy emiatt fog elhagyni? Mit tegyek? 4-6 hónapról van szó, ez tényleg hosszú idő :(


Bocsánat, hogy hosszú lett, de elég összetett a történet, igyekeztem minden fontos részletet leírni.


2013. márc. 22. 18:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én PCOS vagyok inzulinrezisztenciával és agyalapi mirigy daganatom is van. Na most mind a három betegségnek a hízás az egyik tünete, amiből én is kaptam rendesen. (+14 kiló) Nálam már régóta tudott volt a betegségem, de nem volt vele bajom, semmi. Egyik hónapról a másikra történt. A személyi edzőm teljesen ki volt akadva, hogy miért nem fogyok ilyen sok mozgással és diétával. (heti 7x 2 óra + otthon is edzettem) Egy rohadt kiló nem ment le rólam hosszú hónapokig, sőt híztam, akárhogy döglöttem már bele az edzésbe. Végül szintén a hosszadalmas vizsgálatok után megkaptam minden szükséges gyógyszerem és 2 hónap(!!!) alatt magától, alig heti 1-2 mozgással visszaállt a súlyom az eredeti állapotára. De azt tegyük hozzá, hogy ez az egész procedúra majdnem 2 évig tartott. Mire orvost találtunk, mire kész lettek a vizsgálatok, mri-re is "csak" fél év múlva kaptam időpontot....

A lényeg, hogy mellettem végig ott volt a barátom, fizetett mindent (én akkor még diák voltam), akármit is kellett ennem a diéta miatt továbbra is, mindent megvett. Már rossz érzés volt, hogy ennyi mindent megad, de mondta, hogy nagyon fontos vagyok neki és nem számít a pénz csak az, hogy rendbe jöjjek. Annyira jól esett ez akkor tőle. És most is ez van, de én is bármit megtennék érte, jóban rosszban segíteném és fogom is.

Biztos javulni fog az egészséged, de el kellene gondolkoznod, hogy akarsz-e harcolni a párodért, mert úgy látszik még neki áll feljebb, hogy beteg vagy és nem vagy a legjobb formádban és nagy ívben sz*rik arra, hogy bármiben is segítsen, lelkileg melletted álljon. Én nem sajnálnám, hogy társkeresőn keres. Keressen nyugodtan, te addig rendezd az életed és mihelyt jobban vagy, pakold a cuccod és költözz el ettől a féregtől. Nehéz dolog, de mindig jusson eszedbe az, hogy mihelyt híztál és beteg lettél, már nem kellettél neki emberileg, így ne akarjon téged egészségesen se.

2013. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Úgy bírom, hogy egyeseknek fogalmuk sincs mit jelent betegség miatt kövérnek lenni.


Igenis okozhatja ezt betegség, amit ha nem orvosolnak, akkor szegény cigánykereket is hányhat naphosszat, nem fog lemenni. Csak ezt az unintelligens réteg képtelen megérteni.


Egy rokonom épp ellenkező volt, ő borzalmasan lefogyott (hyperthyreosis) és nagyon sokáig tartott még meggyógyult és utána helyreállt nála minden.


Szóval, akinek fogalma sincs, az könyörgöm,ne bántsa már ezt a nőt.

2013. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, egy hormonális betegség, akárhogy is nézzük, mégis csak egy betegség. Nem a te igénytelenséged, hogy elhíztál. Ez most egy olyan állapot, amit a hátad közepére sem kívánsz. Szerintem érdemes lenne feltenned magadnak a kérdést: "Számíthatok a páromra?" Pl., ha egy baleset miatt le kéne vágni a lábad... Segítene vagy elhagyna? Mert mondjuk ő a két lábú nőket szereti... Kicsit kisarkított példa, de sajnos előfordulhat. Miről is szól ez a kapcsolat? Mit kapsz ettől a férfitől, hogy ennyire meg akarod tartani? Szeretetet, tiszteletet, becsületet, törődést? Nem hiszem... Akkor mégis minek erőlködsz?
2013. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a párod egy önző disznó, fogalma sincs a szeretetről, saját magát szereti csupán, te csak egy szexuális tárgy és háztartási alkalmazott vagy nála.

Ha boldog akarsz lenni, (mindenki ezt szeretné ugye)haladéktalanul hagyd el, költözz szüleidhez,rokonodhoz, és én a helyedben megmondanám neki h vegyen magának egy felfújható szexbabát, az majd nem lesz sosem beteg, nem hízik el, nem kell rá költeni a szupermarketban, nem fog teherbeesni, nyugodtan dughatja gumi nélkül!! Ez való neki!

Neked meg kívánom h gyógyulj meg minél hamarabb, és találd meg életed párját, aki azért szeret majd téged aki TE vagy, és nem azért, AMILYEN te vagy...

2013. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szépen költözz haza a szüleidhez, ezen a pasin-mert, hogy nem férfi, max az átlépésre érdemes, de egy nő az ilyennek még azt sem engedi, hogy egy pohár vizet adjon, mert annyira nem tartja.Nem hogy még kaját fogadjon el az ilyentől... Legyen már tartásod..
2013. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy a kapcsolatunk még viszonylag friss, bő fél éve járunk. Magyarán az elejétől fogva problémás.

Én viszont most nem tudok hova menni, a szüleimhez nem lehet, ők tönkretesznek. Amíg pedig nincs keresetem, addig nyilván albérletet se tudok kivenni.


Ha már régóta tartana ez a kapcsolat, akkor nyilván joggal várhatnám el tőle, hogy álljon ki mellettem. De ez a fél év nem sok idő. Úgy jöttünk össze, hogy mondtam, hamar lefogyok, akkor külsőre is tetszeni fogok neki. Akkor még nem tudtam, hogy ez nem úgy működik, hogy fogyókúrázom, mozgok és bumm, olvadnak a kilók :(

Ő úgy lépett ebbe bele, hogy kivár. Kivárja, amíg külsőre is tetszeni fogok neki. De azt hiszem, nem látja már az alagút végét. Ahogy én se.

2013. márc. 23. 11:01
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már butus!! Hát ez nem semmi amit leírtál!! Egy féléves kapcsolatban dúlnia kellene a szerelemnek, éjjel-nappal szeretkezni, rózsaszín köd mindkét részről....

Lásd be hogy nem sok ennél nagyobb f@szkalap él a földön! Ő megelőlegezte neked hogy lefogyjál, és ha ez sikerült akkor majd szeretni fog, vagy mi???? Ez egy segg.fej!Úgy látom hogy neked az anyagi biztonság számít csak...

2013. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, inkább a szüleid, mint egy ilyen ember mellett az élet.Csak akkor ne csodálkozz, ha ez az ember, ha talál magának egy másik nőt, egyik pillanatról a másikra kivág az utcára, mert az ilyen embertől kitellik. Ez egy jellemtelen, gerinctelen ember, aki szóra nem érdemes-nem hogy férfiként tekintsen bárki is rá. Tudod mit inkább ezerszer egyedül, mint egy ilyen mellett 1 percig is. Az is más lenne, ha már gyerek után lett volna ez-meg akkor móresre kellett volna tanítanod, hogy tudja veled kapcsolatban merre az arra, de így..
2013. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
De ha neked a pénz az embernél fontosabb, akkor meg is érdemled.
2013. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kérdező! Milyenek a szüleid? Róluk nem írtál, csak hogy tönkretesznek... de pontosan mivel? Tényleg ennyire gáz a helyzet?


Csak mert... sajnos csak osztani tudom, amit itt írtak a többiek is, hogy egy ilyen ember mellett nem sok jó vár rád. Tudom, kár utólag bánkódni, de szerintem nagy hiba volt ilyen feltételekkel belemenni egy kapcsolatba, hogy majd megvárod, amíg külsőleg is megtetszel neki. Nem lehet valami nagy az önbecsülésed ez alapján -- nem bántásként mondom, kérlek, ne értsd félre, csak nekem kapásból ez ugrott be.


De szerencsére ez nem jóvátehetetlen dolog, még simán tudsz tenni ellene. Szerintem kár ezen agyalnod, hogy mi legyen ezzel a kapcsolattal, ki kell lépni belőle. Tudom, persze, hogy az anyagiakkal mi a helyzet, és tudom azt is, hogy nagyon nem könnyű. Nincs más ember az életedben, aki tud segíteni? Szüleid, mint írod, nem (de ha gondolod, írd már le, hogy milyenek), vagy rokon, vagy nem tudom...


Nagyon megérintett a történeted, sajnálom, hogy nem tudok igazán segíteni, okosat írni. Csak annyi, hogy vigyázz nagyon arra, nehogy teljesen sárba döngölje az önbecsülésed ez a pasi, és tényleg elhidd magadról azt, hogy nem vagy szerethető úgy, ahogy vagy. :((


Biztos ő az egyetlen biztos pont??


Az álláskereséshez meg sok sikert, kitartás!!! És persze a gyógyulásodhoz is!

2013. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!