Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Romokban az...

Mit tegyek most? Romokban az életem, és még a párom is elhagy?

Figyelt kérdés

Röviden: lett egy hormonális betegségem, sokat híztam, nem bírtam leadni, ő most már jó ideje egyáltalán nem kíván emiatt. Nem hiszi el, hogy igyekszem, de egyszerűen fizikai képtelenség annyira keveset enni, hogy fogyjak. A fogyókúra csak arra jó, hogy tovább ne hízzak.

Ennek következtében egy általános rossz közérzetem lett látászavarral, koncentrációs zavarokkal, stb. Most kihagyok egy félévet az egyetemen, mert esélytelen, hogy megcsináljam, egy oldalnál többet nem tudok elolvasni egyszerre, így tanulni lehetetlen. Az előadásokon se tudok koncentrálni, akármit csinálok.

A munkahelyemet is otthagytam, mert a betegség miatt nem tudtam elvégezni a munkám.

Közben felmondták az albérletem, aminek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, úgyis nála laktam már rég, nem is volt értelme a sajátot fenntartani.

Most nem találok új munkát, mivel ennyire rosszul vagyok, nagyon kevés dolgot tudok csinálni, semmi olyat, ami koncentrációt igényel, és semmi fizikai munkát, mert a rossz látás szinte folyamatos szédüléssel is párosul, emiatt rendszeresen érnek kisebb-nagyobb balesetek (az olyasmit, hogy ha főzök, mindig megégetem magam, elvágom a kezem és hasonlók, már észre se veszem...)

Így most ő tart el, viszont ezzel párhuzamosan én lenulláztam az igényeim, kaján kívül semmi mást nem kérek tőle, az meg igazán nem sok pénz. Főleg hogy magasan a magyar átlag fölött keres.


A kivizsgálásom hónapokig tartott, na persze főleg várakozás, minden vizsgálat előtt legalább egy hónapot kellett várni. Tegnap végre megszületett a kezelési terv, és kaptam egy olyan gyógyszert, ami mellesleg fogamzásgátló is.

A kapcsolatunk elején többször mondta, hogy jó lenne, ha szednék, mert nem szereti a gumit. Én azért nem szedtem, mert iszonyú magas a trombózis kockázata (MINDEN egyenesági felmenőmnek volt trombózisa két generációra visszamenően, plusz visszér, plusz dohányoztam, plusz ugye most a túlsúly...). A szexuális életünk hónapok óta szinte nulla, kicsit azt érzem, hogy néha megdug, mert egészséges férfiembernek kell a szex. Mondjuk hetente egyszer. Ezt egyrészt azzal indokolta, hogy utálja a gumit, másrészt hogy a súlyom miatt nem kíván és nagyon sajnálja, de neki a karcsú nők tetszenek. Amilyen én is voltam régen.

Mindenesetre abban, hogy emellett a kezelési forma mellett döntöttem a kockázatok ellenére, bőven benne volt az is, hogy így legalább az egyik probléma megszűnik a szexuális életünkben, a másikon meg dolgozom (elvileg ha a hormonjaim rendbe rakják, onnantól már fogyni fogok, ha fogyókúrázom).


A lényeg, hogy tegnap este eljött értem, és boldogan újságoltam neki, hogy ez van, rövidesen kidobhatjuk az óvszereket. Nem igazán láttam, hogy örült volna neki. Aztán megemlítettem, hogy ha már ott vagyunk, menjünk be a boltba, vegyünk alapanyagot és csinálok vacsit. Be is mentünk, de a kasszánál kiakadt, hogy milyen sokat kellett fizetnie és hogy azért nem tud spórolni, mert engem is eltart. (A miheztartás végett: 400 ezret keres, hetente kb. 10 ezer Ft értékben vásárolunk kaját, ebből eszem én is...)

Itthon amíg főztem, bevonult a szobába. Alig szólt hozzám.

Még régebben regisztrált egy társkeresőre, ahol látszik, mikor lépett be legutóbb. Hónapok óta nem tette, és most ránéztem, tegnap este belépett.


Most teljesen kétségbe vagyok esve. Momentán ő az egyetlen "biztos" pont az életemben, és így viselkedik... ma voltam állásinterjún, meg se kérdezte, hogy sikerült.


Mit tegyek, hogy ne hagyjon el? Az a baj, hogy még hónapok kérdése, mire helyreállhat a szervezetem és megint szép leszek, nem pedig dagadt és depis. Félek, hogy nem lesz türelme kivárni. Eleinte az volt a baja, hogy szerinte semmit nem teszek, hogy jobban nézzek ki. Azóta csak akkor megyek el futni, ha ő is itthon van, hogy lássa, hogy de igen, én teszek a dologért. Így viszont azt látja, hogy bármit teszek, semmi eredménye. Lehet, hogy emiatt fog elhagyni? Mit tegyek? 4-6 hónapról van szó, ez tényleg hosszú idő :(


Bocsánat, hogy hosszú lett, de elég összetett a történet, igyekeztem minden fontos részletet leírni.


2013. márc. 22. 18:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%

Hú, csak a felét bírtam elolvasni, addig, hogy ha majd szeded a gyógyszert, és diétázol, úgyis fogyni fogsz.

Nagy tévhit. Mozgás is kell hozzá, nem is akármennyi.

2013. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Amíg magaddal nem vagy rendben, addig ő sem fog téged úgy kezelni, mint egy lelkiekben egészséges nőt. Neki nem a soványságod kell, ha szeret, hanem az, hogy ne panaszkodj és ne problémázz. Azért mert duci vagy nem jelent semmit. Én is voltam az, szülés után én sem fogytam mint a nagy átlag hanem szépen jöttek fel rám a kilók és ezzel párhuzamban lettem depis is. A kövérséggel együtt jár, ördögi kör. Szerintem csinálj közös programokat, ami fogyókúrás. Úszás, kirándulás, lovaglás. Szexszelni ducin is lehet a lényeg hogy te elfogadd magad. Ha nem kíván, akkor mássz rá este, amikor alszik, tuti felébred ha elkezded kényeztetni és nem fog ledobni magáról ;-) ez biztos :) Az apróbb veszekedések, amiket rajtad vezeted le, nem belőled fakadnak, hanem a helyzetnek, a körülményeknek szólnak. Ezt ne felejtsd el. Ha szeret, akkor csak ideges, meg aggódik a betegséged miat, a helyzeted miatt és emiatt lesz feszült. Szóval nem az a baj, mert mondjuk 1000forintot költöttél a boltban, hanem az, hogy most csak ő keres, mert te kiestél a betegség miatt. Kényeztesd, masszírozd, dícsérd, értékeld, hogy ő dolgozik értetek, ne panaszkodj, ne kombinálj. Tervezd az életed, és kitartást! Jobbulást!
2013. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos bajban ismerjük meg a másikat. Ilyenkor derül ki, hogy kit rejt az álarc.

Egy férfi betegen is kell, hogy szeresse a feleségét. Ha lehet gyereked akkor nem tudom mi baja, kivárhatná, amíg talpra állsz. Ő is lehet beteg, az gyorsan megy, ő is lehet munkanélküli.

Talán gondolkoznod kellene azon, hogy te is keresgélj új társat, akár interneten titokban vagy internetkávézóban, aki kövéren is szeret! Nem értem milyen betegséged van, ami csak fogamzásgátlóval orvosolható, a tabletta méreg szerintem, nekem ártott. Ha pajzsmirigygondod van, arra nem szoktak ilyesmit adni.

Talán az orvosod sem a legjobb. A tablettának később meglesz az ára, főleg, ha gyereket akarsz.

2013. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Óóó első, legalább olvastad volna végig. Futni is jár. Ennek fényében a kommented felesleges. Amúgy szerintem nem is érdemel meg a pasid. Látja, hogy teszel azért, hogy ne légy dagi, már ha mindketten azt szeretitek, és hogy nem megy, ahelyett, hogy támogatna, meg szeretne, sír mint Nancy Carrigan. Ez nem szerelem, ez nem kitartás a másik mellett jóban rosszban.
2013. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy olvasom a Párod a legbizonytalanabb pont perpillanat.

Nem a Te hibád, hogy ilyen lettél, küzdesz is ellene, Ő ennek ellenére is egy tapló...hát én nem számítanék rá ezek után...


Jobbulást!


24N

2013. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 marika1976 válasza:
86%
eggyet értek az előző levél íroval. Milyen dolog ha baj van vagy a másik egy kicsit változik akkor már nem jó??? Én tuti kidobnám és már csak azért is megmutatnám neki,pár hónap múlva,hogy mit veszitett nefélj a bumeráng vissza üt!4
2013. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Jó, maradjunk annyiban, hogy egy kövér ember nem bír futni. Sem tüdővel nem bírja, sem a térdei.
2013. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, már ne is haragudj, de te miért akarsz egy olyan emberrel ennyire együtt maradni (azon kívül, hogy ő az egyetlen biztos pont), aki egy betegség miatt ennyire lenulláz téged? Nekem a fele hajam kihullott az elmúlt hetekben, tele vagyok gyulladt pattanásokkal, de a párom ugyanolyan szeretettel viszonyul hozzám, ugyanúgy szeret összebújni velem, mert tudja, hogy majd elmúlik. Szerintem ez rémes, ahogy viselkedik, aki meg azt írta, hogy még neked kéne őt ajnároznod, hát... mindenkinek más az értékrendje, de én az istennek se csúsznék-másznék az előtt, aki így viselkedik. Ha normálisan viselkedne, akkor teljesen egyetértenék, akkor a helyedben én is rendkívül hálás lennék, és mindent megtennék, hogy a kedvében járjak, de ÍGY?
2013. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem lenne hová mennie. :(
2013. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Bence_ ***** válasza:
92%

Mennyi ideje vagytok együtt?

Párod biztosan csak a külsőd miatt hidegült el. Volt amikor forró volt a kapcsolatotok?

Ha ennyitől elhidegül, akkor meg hidegüljön. Majd lesz másik.

2013. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!