Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha romokban az...

Mit tegyek, ha romokban az életem már 21 évesen?

Figyelt kérdés
Üdv. Nem is tudom hol kezdjem. 21 éves vagyok, de úgy érzem a világ összeesküdött ellenem. A gyerekkorom egy káosz volt, édesapám alkoholista idegileg kikészít mai napig, nem tudom elviselni, gyűlölöm, azért amilyen, azért, hogy megverte édesanyámat, és testvéremet, azért mert már nem beszámítható, hogy a nálunk a karácsony arról szól, hogy hogyan éljük túl. Édesanyám is hamarosan feladja, látom a jeleket. Karácsony van, de tök egyedül vagyok, vágyom egy társra már régóta, de nem adatik meg, pedig nagyon szeretnék végre valakit, akit úgy szerethetek, mint egyetlen szemem fényét. Aki bejönne az foglalt és emiatt nem lehet semmi köztünk. Egyetemre járok, csinálom, de tudjátok milyen diliház, teljesen kikészít, most meg a vizsgaidőszak is. Egyszerűen nem tudom, hogy hová tartom mi lesz, velem. Fel nem adom, de ez sok már ....
2009. dec. 25. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz elköltözni?Kolesz,társbérlet?Lassan megnyugodnál rendbe jönne az életed.
2009. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy van annyi eszed, hogy egyetemre jársz. Tanuljál és legyen erőd kijárni. Utána megkönnyebbülsz. Addig hamar eltelik az idő, kitartás.
2009. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az sokat segít, ha valakivel megosztod naponta/hetente a problémáidat. Ha van kedved írni, én szívesen meghallgatlak, esetleg tanácsokat adhatok bizonyos helyzetekben.
2009. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nálunk is valahogy így van túléni az ünnepeket, az én apám is alkoholista, egy hónapja lassan nem ivott és pont karácsonykor kezdte újra, addig nagyon szerettem de útána az utálatom iránta visszatért, én próbálok vidám lenni és megy is de csak addig amíg meg nem látom akkor az idegességtől le tudnám ütni. De azért inkább kevesebbet látom így jobb.
2009. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az idegen környezet mindenkinek jót tesz, akinek káosz van a lelkében.

ha befejezed ezt az egyetemi évet, próbálj meg kimenni egy évre, addig kérhetsz halasztást.

megerősödhetsz pszichésen, és egy kis pénzt is gyűjthetsz.

2009. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Részvétem, hogy nálatok is ugyan ez van, te hogy bírod?
2009. dec. 25. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Mit tegyél? Elég az önsajnálatból, lépj..
2009. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó lépjek, de hogy gondolod? Hagyjam itt édesanyámat, és a semmi nélkül próbáljak szerencsét, vagy hogy? Ez kivitelezhetetlen...
2009. dec. 26. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! 43 éves vagyok, férfi. Boldog gyerekkorom volt, főleg édesanyámnak köszönhetően. Bár volt egy nővérem, én voltam a kicsi, a fiú és a kedvenc. Édesapámnak gyakorlati beleszólása semmibe sem volt, de nem ivott, nem dohányzott, gondoskodott a családról. Elsőben 15 évesen hosszú barátság után szerelmesek lettünk egy osztálytársammal. két és fél évig jártunk, enyém volt a világ. Aztán negyedikben novemberben közölte: már nem szeret. Ami ezután jött csak címszavakban írom le neked. alkohol, cigi minden nap, öngyilkossági kísérlet, gépjármű önkényes elvételéért bíróság előtt álltam, a család kétségbe esve, stb. stb. Amiért mind ezt leírtam neked csak azért volt, hogy értsd, én egy teljesen más úton, de 17 éves koromra eljutottam oda, hogy élni nem érdemes, meghalni nem érdemes, az egész életnek semmi értelme, és ki nem szarja le, hogy nem vagyok boldog. Voltam a világban, mert kellett, de ennyi. A családban nagyszülőkig senki nem volt vallásos, engem sem neveltek úgy. Isten létében nem hittem, akik hittek benne, azokat nem sokba néztem. 24 évesen láttam életemben először Bibliát egy munkatársamnál, nagyon csodálkoztam, mert azt hittem hogy ez már csak múzeumban létezik. A kollégám, látva érdeklődésemet nekem adta a Bibliáját. Többször bele kezdtem, de nagy marhaságnak tűnt mindig. aztán 27 évesen nős voltam, két gyermekkel, éppen munkanélküli, és váltunk. Én nem kerestem Istent, de úgy döntöttem, ma sem tudom miért, hogy kiolvasom a Bibliát. És rá kellett jönnöm, hogy a Biblia jobban ismer engem, és a körülöttem lévő világot, mint bármi más. Olyan kérdésekre tud gyakorlati válaszokat, és magyarázatokat adni, amikről meg sem gondoltam. 16 éve hiszek a Biblia Istenében, még egyszer sem csalódtam benne! Pedig hidd el gondok és bajok azóta is voltak bőven! Csak nem vagyok már egyedül egy reménytelen világban, egy értelmetlen élettel. Ha nincs Isten, az élet értelmetlen, mert sehonnan sem jön, és sehová sem tart.
2009. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előttem szóló 11:11 egyszerűen csodálatos, hogy ilyen mély hited van. Nekem legalábbis nagyon tetszett amit leírtál.

Kedves kérdező elszomorít a helyzeted és remélem valahogy segítek. Saját vélemény amit írok. Elsősorban szerintem magaddal kapcsolatban kellene rájönnöd, hogy hová tartasz és mit szeretnél. Ne ess kétségbe egy időre legyen az pár óra vagy nap menj olyan környezetbe ahol neked minden idegen és semmiről nem jut eszedbe semmi. És gondolkozz el magadon tisztázd le a káoszt amit érzel. Ha ez sikerült elsősorban a saját életedre koncentrálj költözz el, szerintem ez lenne a legjobb. Miután pedig rendbe hoztad magad valamennyire törődj a családoddal add vissza anyukádnak és a testvérednek a reményt. Lesz egy hely ahova bármikor jöhetnek és lesz egy személy aki hogyha nehéz mellettük van és segít. Állj talpra! Hozd rendbe az életed és utána segíts a családodnak rendbehozni az övékét.

Én azt mondtam amit gondoltam, hogy tenned kéne. Nem kioktatás meg semmi ilyesmi. De szerintem csak akkor tudsz bármit is tenni a családodért ha először magaddal kerülsz tisztába. Azt tarsd szem előtt amit szeretnél ne azt ami rosszá teszi az életed!

Képes vagy változtantni van erőd hozzá :)! Drukkolok neked, hogy sikerüljön. És minden jót kívánok neked és a családodnak.

2009. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!