Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu a tesómat jobban szereti,...

Anyu a tesómat jobban szereti, aki a szeretőjétől született, mit tegyek hogy ne essen rosszul?

Figyelt kérdés
Anyukám terhes lett az akkori szeretőjétől és megszületett a tesóm, akit én is szeretek de anyu mindig érezteti velem, hogy őt jobban szereti engem meg apuhoz hasonlítgat..húgom 5 éves és vele mindig szépen beszél, nekem meg mondja, h olyan vagyok, mint apu mindig őt látja bennem..ezeket akkor mondja, mikor valami semmiségen összeveszünk:/ és már hallottam mikor a nagynénémnek mondta, h mindig az a pasi lesz a nagy szerelme, meg hogy ha újra kezdené, akkor biztos nem szült volna apámnak. Mit tegyek, ha ezek rosszul esnek?:(
2013. márc. 21. 21:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Kedves "Felnőtt"! Ha már felnőtt vagy, igazán lenyelhetnéd a kérdező rosszindulatú válaszait. Segítségért jött ide. Lehet, nem éppen úrimódra válaszolt, de hiszen még gyerek... 14-15 éves, ha a jól számolom. Lehetnél te az okosabb. Bizonyos szintig igazad van. Ha valami komolyan rossz dolog történt az anya és az apa közt, érthető, hogy zavarja, hogy a gyerekben az apát látja sokszor. De miért kellene így viselkednie attól még vele? Az én apám borzasztó dolgokat tett, anyám viszont sosem vágta a fejemhez ezt. Egyetlen egyszer fordult elő, nem beszéltem vele napokig, nagyon megbantott vele. Ez 10 éve volt. Két embert nem lehet ugyanúgy szeretni. Egy anya sem szeretheti ugyanannyira a gyerekeit. Ez mindig így van. De miért kell ezt kimutatni? Miért kell ezzel direkt bántani a gyereket? Egyetértek, a kérdező stílusa nem kevés kívánnivalót hagy magaután, lehet az édesapa is hasonlóan rendezte le, ha valami nem tetszett neki. De. Miért nem a stílusán próbál javítani az anya? Miért nem neveli meg? Mit számít kitől van? Nem csak a gének számítanak ugyebár... Nem jó szülő az, aki elítéli a gyereket csak azért, mert az apja nem volt megfelelő a számára. Ha kevésbé is kedveli, mint a másikat, akkor sem kéne kimutatni. Pont. Lehet, örül, hogy a szeretőjéből legalább egy gyerek megmaradt neki (ha jól értem, nincsenek együtt), de akkor sem lenne szabad ezt ennyire kimutatni.

Kedves kérdező! Véleménye, szerint annyit tehetsz, hogy megpróbálod ezt megbeszélni anyukáddal. Már ha még nem tetted meg. Remélem, amúgy azóta jobb már minden, van vagy fél éves már ez a kérdés.

2013. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Sajnos nem változott a helyzet, utolsó..:/

Én nem érzem úgy, hogy én lettem volna primitív, senkinek nem írtam rossz stílusban, de nem érzem igazságosnak hogy egy valaki idejön és egyfolytában olyan válaszokat ír, amikkel belém rúg és tudja, hogy fáj. Direkt azt élvezi ha a másikat megbánthatja és semmi tanácsot nem ad a többiekhez képest. Nem az én stílusommal volt gond, az ő válaszait törölték is, láttad volna miket írt..:/

2013. aug. 21. 00:43
 33/36 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért kell "rugdosnia" egy felnőtt nőnek egy fiatal lányt, akinek látszólag megvannak a maga nem kicsi problémái. De hát van ilyen, sajnos.

Sajnálom, hogy nem lett jobb a helyzet nálatok. Anyuddal beszéltél már erről az egészről egyáltalán?

2013. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam neki, hogy nekem ez rosszul esik, néha úgy érzem engem nem szeret és azt gondolom az apám miatt van. De ő mindig elhessegeti a témát és idegesíti ha felhozom..:/
2013. aug. 21. 14:21
 35/36 anonim ***** válasza:
Hát, ez sajnos alátámasztja azt az elképzelést, hogy igazad van. :/ Ha más miatt nem cseszeget és konkrétan nem mondja, mi baja veled, akkor más oka nem nagyon lehet rá, hogy így viselkedjen. :/ El kell fogadnod a helyzetet. Legyél normális, élj jó életet, igyekezz szeretni őt. Lehet, egyszer megváltozik a véleménye.
2013. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Szerintem neked is meg anyukádnak is igaza van.Anyukádnak,azért,mert nem annyira szeret téged mint a tesódat,mert te olyn emberre emlékezteted akit gyűlöl és neked azért van igazad,mert ezt nem kellene ennyire kimutatnia és rosszul bánnia veled.Remélem nem bántottalak meg,de nekem ez a véleményem. :)
2014. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!