Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Mit...

Lues kérdése:

Ti hogyan döntenétek? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szitu röviden: Párommal 7. éve vagyunk együtt, 3. éve lakunk együtt. Most várjuk az első babánkat és albérletben lakunk abban a városban, ahol az én szüleim laknak, mert idősek és jobban érzem magam ha a közelükben vagyok/vagyunk. Most párom kapott egy ajánlatot a munkahelyéről, hogy fentebb léphetne a ranglétrán, de ehhez oda kéne költözni, ami kb. 65 km távolság. Természetesen a fizetése is emelkedne, ami nem kis dolog, de... Tanácstalan vagyok! A szüleimet sem akarom hagyni, zavar, hogy már 6-7 hónapos kismama leszek akkor mikor költözni kéne. Pont amikor a legnagyobb szükségem lenne édesanyámra, akkor menjek el?! Ugyanakkor örülök párom sikerének és nem akarom akadályozni, mert hármunk miatt vállalná. Ti mit tennétek?
2013. márc. 21. 19:16
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
86%
Én azt nem értem, hogy mi tart vissza a költözéstől, ha még 2-3 évig úgyis otthon leszel a gyerekkel, nemcsak hétvégén, hanem akár hétköznap is meglátogathatod őket. Másrészről nem is egészséges, hogy egy felnőtt nő ennyire hozzá legyen nőve bárkihez is. Viszont arról nem esett szó, hogy neked van-e munkahelyed?
2013. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
75%

20:10-nek

Én úgy vettem ki a kérdező válaszaiból, hogy 16:00-ig dolgozik a férje vagy tovább, olyankor nincs tömegközlekedés. Nem úgy, hogy napi szinten 16 órát dolgozik.

Ha tévedek bocs, és az OFFért is.

2013. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
28%

Én a férjemmel mennék mindenképpen. Mi mindketten költöztünk, ő messzebbre, így is az én szüleimhez vagyunk kb 50 km-re, és babát várunk. Az a terv, hogy az első hónapban anyám és anyósom hetente váltják egymást. Mondjuk nekünk olyan a lakás, hogy külön szobában aludhatnak.


A te szüleid nem tudnának elköltözni? Ha betegek, akkor egyáltalán nem biztos, hogy fognak tudni segíteni. Nem lelki segítség kell majd neked, hanem fizikai. Hogy főzzenek, mossanak, bevásároljanak rád a gyermekágyi időszak alatt. Lehet, hogy ez teher lenne a szüleidnek, akármennyire is örülnének. Ha anyósod fittebb, akkor lehet, hogy az ő segítségét kellene kérned és nem a beteg anyádét.

2013. márc. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem, hogy a hozzászólók bármelyike próbált volna ekkora ingázást a valóságban. Szüleim hasonló helyzetben voltak, apa 50 km-t ingázott minden nap, éjjel meg hallgathatta a csecsemősírást. Pár hónapig bírta, utána beköltöztek a városba inkább. A terhességed utolsó hónapjaiban hozzátok költözhet édesanyád egy időre, nem muszáj neked laknod náluk.
2013. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ideje elnézést kérnem azért, hogy írtam ide tanácsra várva. Köszönöm azokat a válaszokat, melyek érdemben tudtak segíteni, értelmesek voltak. Sajnos sokan szerintem meg sem értették az igazi "problémát". A Budapesten élőnek csak annyit, hogy más egy városon belül ingázni, mint naponta 13 települést bejárni. Nem ugyanaz! Ne haragudjatok, de az utazási költségtérítést is annyira, de annyira mondjátok. Mutassatok nekem olyan céget, akinek a vezetője (ha magánkézben van a cég)szíves örömest fizet a fizetésen túl még plusz 50000 Ft-ot! "Falun" nem minden olyan tökéletes, mint a pesti idillben! Bocsánat!

Sokan támadtatok, hogy hogyan mertem egyáltalán családot alapítani, ha ennyire betegesen ragaszkodom a szüleimhez. Bocsánat, hogy bennem még vannak emberi érzések! Tényleg én vagyok a hibás azért, mert szeretném megköszönni a szüleim fáradozását, amit évtizedeken keresztül tettek meg értem, hogy tudjak boldogulni az életben!

Ja, és igen, dolgozom! Tanító vagyok és nem is olyan régen sikerült a kinevezést elérnem 3 és fél év küszködés, hajtás után. Ami miatt is mertünk babát vállalni.

Kedvencem a robogó volt. :D Azért nem is reagáltam rá. Próbált már valaki télen 1-1,5 órán át a főúton kamionok és megvadult autósok között a -20 fokban tötymörögni?!

Na mindegy! Elnézést, hogy kérdésemmel zaklattam néhány embert! A többieknek meg köszönöm a tanácsokat!

2013. márc. 22. 09:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!