Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Mit...

Lues kérdése:

Ti hogyan döntenétek? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szitu röviden: Párommal 7. éve vagyunk együtt, 3. éve lakunk együtt. Most várjuk az első babánkat és albérletben lakunk abban a városban, ahol az én szüleim laknak, mert idősek és jobban érzem magam ha a közelükben vagyok/vagyunk. Most párom kapott egy ajánlatot a munkahelyéről, hogy fentebb léphetne a ranglétrán, de ehhez oda kéne költözni, ami kb. 65 km távolság. Természetesen a fizetése is emelkedne, ami nem kis dolog, de... Tanácstalan vagyok! A szüleimet sem akarom hagyni, zavar, hogy már 6-7 hónapos kismama leszek akkor mikor költözni kéne. Pont amikor a legnagyobb szükségem lenne édesanyámra, akkor menjek el?! Ugyanakkor örülök párom sikerének és nem akarom akadályozni, mert hármunk miatt vállalná. Ti mit tennétek?
2013. márc. 21. 19:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
15%

Ingázáson felesleges gondolkodni, ha nincs autó!


Mondom, hogy van telekocsi rendszer is, tömegközlekedés is - ez akár kombinálható biciklivel és telekocsival -, és vehetnek robogót is!

Ezek miért nem opciók??

2013. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%

"Egy felnőtt bérlet 65 km-re 50.000 ft, tehát oda az egész előléptetéssel járó jó fizetés is körülbelül.

"


A munkáltató köteles fizetni az utazási költséget!

2013. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
37%

Istenem,ennyi értetlen embert,mint akivel itt "találkozok" GYK-n!

Kérdező,abszolút megértem a kétségeidet,egy költözés nem könnyű dolog!DE gondolj bele abba,hogy 65 km az semmi,hamar oda-visszaértek,ha úgy van,akár félúton is találkozhattok.

2013. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudnátok kis idő múlva beruházni egy használt, olcsóbb kocsira? Én amúgy megértelek. Nem egyszerű. De azt hiszem ha sehogy máshogy nem lehetne megoldani, akkor mennék vele. Hétvégén meg meglátogathatod a szüleid, akár egész hétvégére is.
2013. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
61%

Párod nem kaphat céges autót?


Én párom ennél sokkal többet ingázik azért mert visszaköltöztünk az én szülőfalumba,de neki van céges kocsija.

Amúgy megértelek.Remélem sikerül jó döntést hoznotok.

2013. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
21-es vagyok. Hűen ecsetelted, hogy a szüleid idős, beteg emberek. A férjed szülei is azok? Meghalt egy tesvéred, aki után a szüleidnek csak te maradtál. A férjednek is meghalt a testvére? Tedd mérlegre ezeket a dolgokat is. Én nem akadályoznám őt /férjemet/, hogy elfogadja ezt az állást a jónak semmiképpen sem mondható utazási körülmények ellenére, de én a szüleim közelében maradnék a kicsivel azért is, hogy egy kis örömet vigyek az életükbe, segítehessek rajtuk, ha szükséges. A férjed még így is a legmobilabb maradna hozzád és a szüleidhez képest. Nagyon gondold meg, mit teszel. Ne ejts sebet idős szüleiden, nem ezt érdemlik! A férjed ha akar, menjen!
2013. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 3 perc alatt találtam autóst egy ilyen távra, 500 Ft-ért elvisz, útidő 1 óra 3 perc.
2013. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
0%

Halott ötlet? Nem megy éppen arra?:)


Azért elég nagy adatbázis van hozzá még egyetlen weboldalon is, hogy erre nulla legyen az esély.

És kapásból 4-et tudok.

2013. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
36%

De ne haragudj, a Kérdezőnek intézett segítő kérdéseimet mégis minek véleményezed?

Ezek KÉRDÉSEK.

ŐHOZZÁ!

NEM NEKED kell véleményezni, hanem a Kérdezőnek kellene adatokat adnia a helyzetéről, hogy a helyzetére illően tudjunk ötletelni.

Azt mondta, ötleteljünk, mert több szem többet lát.

Én eddig 23 dolgot kérdeztem tőle, és egyetlen felvilágosítást sem kaptam.

Jelenleg annyit se árult el, hogy milyen messzi laknak a tömegközlekedéstől, meddig kell a férjének dolgoznia, 4-ig vagy éjfélig, napi 8 vagy 16 órát, hát így tényleg nehéz.

Amit eddig mondott, hogy nem lehet tudni, hogy napi 8 vagy 16 órát dolgozik-e, elég irracionális.


Én budapesti vagyok, és teljesen átlagos dolog itt, hogy valaki 1,5 vagy akár 2,5 órát is utazik a munkahelyére.

Ezért azt sem tudom, evvel mi a probléma. Erről is kérdeztem, de nem válaszolt.

2013. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
63%

Én mindenképp a munkában támogatnám a férjem. Ha jobban fog keresni, nem tudtok venni egy használt kocsit? 65 hm ma már nem távolság. Egy óra alatt ott lehetnél és sűrűn látogathatnátok egymást. Ilyen ajánlatot kár kihagyni.

Egyis ismerősöm Taiwanra költözött egy munka miatt, de lehet hogy Amerikában fog letelepedni. Mi meg 3 utcát nem költözünk arréb a megszokottól, ez fura. Hagynod kell a férjed elfogadni a munkát, ha nem akarod hogy megrekedjen a ranglétrán.

2013. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!