Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Mit...

Lues kérdése:

Ti hogyan döntenétek? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szitu röviden: Párommal 7. éve vagyunk együtt, 3. éve lakunk együtt. Most várjuk az első babánkat és albérletben lakunk abban a városban, ahol az én szüleim laknak, mert idősek és jobban érzem magam ha a közelükben vagyok/vagyunk. Most párom kapott egy ajánlatot a munkahelyéről, hogy fentebb léphetne a ranglétrán, de ehhez oda kéne költözni, ami kb. 65 km távolság. Természetesen a fizetése is emelkedne, ami nem kis dolog, de... Tanácstalan vagyok! A szüleimet sem akarom hagyni, zavar, hogy már 6-7 hónapos kismama leszek akkor mikor költözni kéne. Pont amikor a legnagyobb szükségem lenne édesanyámra, akkor menjek el?! Ugyanakkor örülök párom sikerének és nem akarom akadályozni, mert hármunk miatt vállalná. Ti mit tennétek?
2013. márc. 21. 19:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%

65 km lófütty, kocsival egy óra. Én költöznék. Van telefon, lehet látogatni, no meg ott az internet is kapcsolattartásra.

Ha a szülők fizikailag képesek rá, ők is tudnak utazni hozzátok. Nem egy nagy távolság.

2013. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%
Koltoznek. A paromnak orok huseget fogadtam, gyereket varok tole, nem is ertem, miert kerdes....
2013. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
28%
Vinném a szüleimet is. Egy albérlet mégsem egy öröklött ház, tele emlékekkel.
2013. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Sajna nincs kocsink. Szüleim nem éppen örvendenek a legnagyobb egészségnek, mint mondtam idősebbek már. Ebből következik, hogy az internet sem az ő világuk. Lehet hülye vagyok, de nagyon kötődünk a szüleimmel egymáshoz, főleg azért mert 10 éves voltam mikor bátyám meghalt és én maradtam csak nekik. Ráadásul az első unoka lesz és már őrülten várják.
2013. márc. 21. 19:24
 5/45 Bence_ ***** válasza:
87%

Akkor mit szeretnél? Párod mondja le a munkát?

Ha lemondja van rá esély, hogy kilábaltok az albérletből?

2013. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
86%

Mekkora fizetésemelkedésről van szó, és mennyire szorultok rá (illetve gyes, gyed alatt mennyire fogtok rászorulni)?


Szerintem elsősorban ez a fontos. BÁr én ettől eltekintve is kapva kapnék az alkalmon, mert egyrészt ha visszautasít egy előléptetést, akkor jó eséllyel nem lesz több ilyen, ha elfogadja, akkor pedig még feljebb is léphet idővel.

Ráadásul 65 km nem sok, pályán nincs egy óra sem, busszal/vonattal is maximum 1.5 óra. Ha nincs autó/jogsi, akkor pedig épp itt az ideje, hogy legyen - a kicsivel is kényelmesebb, ha nem kell a tömegközlekedéssel macerálni.

2013. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
75%

Atyaég :D

65 km az lósz*r és 1 nap alatt ki és be lehet költözni.


Gondoljál már a gyerekedre...ha jót akarsz neki,akkor eszedbe sem jut, hogy ne költözzél el....

2013. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
32%
Költözz haza a a szüleidhez, a párod meg menjen egyedül.
2013. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
20%

De hát miért nem tud naponta ingázni?

Rossz a közlekedés?

Még bicajjal se sok....

2013. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Nem bunkózásra vagyok kíváncsi. Én csak azt kérdeztem, hogy ti mit tennétek. Gondoltam több szem többet lát.
2013. márc. 21. 19:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!