Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Mit...

Lues kérdése:

Ti hogyan döntenétek? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szitu röviden: Párommal 7. éve vagyunk együtt, 3. éve lakunk együtt. Most várjuk az első babánkat és albérletben lakunk abban a városban, ahol az én szüleim laknak, mert idősek és jobban érzem magam ha a közelükben vagyok/vagyunk. Most párom kapott egy ajánlatot a munkahelyéről, hogy fentebb léphetne a ranglétrán, de ehhez oda kéne költözni, ami kb. 65 km távolság. Természetesen a fizetése is emelkedne, ami nem kis dolog, de... Tanácstalan vagyok! A szüleimet sem akarom hagyni, zavar, hogy már 6-7 hónapos kismama leszek akkor mikor költözni kéne. Pont amikor a legnagyobb szükségem lenne édesanyámra, akkor menjek el?! Ugyanakkor örülök párom sikerének és nem akarom akadályozni, mert hármunk miatt vállalná. Ti mit tennétek?
2013. márc. 21. 19:16
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
18%

Nincs lelki problemam, ismerem a ferfiakat, az ember otthagyja ertuk a gondba, bajba az idös szüleit, hogy aztan egy ferfinek legyen az ingyencseledje akit majd kipakol a draga ferje 15 ev hazassag utan az utcara! Hogy vegre egyutt lehessen a fess 23 eves kolleganöjevel "mert megerdemlem ennyi munka utan, egyszer élünk" felkialtassal.

Nem szabad egy ferfihoz, egy ferfival es egy ferfiert elköltözni es magunkat neki kiszolgaltatni, én ezt tanultam meg a 36 éves fejemmel, nem vagyok mar 18 éves mint ti!

2013. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
36%
Most olvasom, hogy még a munkába szállítás és a hazautazás is problémás, mástól függő dolog. Időben sem jönne össze. Így aztán meg pláne nem költöznék, de erősen meggondolandó az is, hogy ő vállalja-e ezek után a napi 65 km-es bejárást.
2013. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es! Látom, hogy te teljesen megértetted az érzéseimet, és azt, hogy miért vagyok most tanácstalan. Plusz ezek mellé azt még nem is mondtam, hogy anno párom ugyancsak elköltözött a családjától, hogy velem lehessen. Ő 70 km-re hagyta a szüleit és az összes barátját. Valahol az is motoszkál bennem, hogy ő is áldozott értem, ennek kölcsönösnek kéne lennie. Vagy nem?!
2013. márc. 21. 19:54
 24/45 anonim ***** válasza:
2%

20: Nem, nem értem.

16 óra után nincs tömegközlekedés?

És bicikli?

És nem lenne érdemes venni neki egy kis robogót? (120E Ft...)

És a telekocsi-rendszert sem ismeritek?

2013. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell kökcsönösnek lenni, mert te most egy gyereket kell ellassal es egyedul nem fogod birni, ö meg egesz nap dolgozni fog ott fogsz megzavarodni es felkötni magad maganyodba es faradsagodba, es majd azt fogja mondani hogy nem vagy a regi folyton nyafogsz! Hagyjuk mar, ferfiak...
2013. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
16 után van tömegközlekedés. De ha véletlen tovább bent kell maradnia, akkor már nem megoldható. Ráadásul van egy átszállás, nem egyenesvonalú a közlekedés. Bicajjal napi 130km?! Na meg még hozzá 8 esetleg 16 óra munka?! Ez most ugye nem komoly?
2013. márc. 21. 20:00
 27/45 anonim ***** válasza:
9%

??? Nem tudom, miért sok a 130 km... meg azt se, hogy miért csak abban gondolkodol, hogy naponta ingázzon, lehet kétnaponta is. Szállást biztosítanának neki ingyen?

MEnnyivel többa fizetése? Mert nem megy el a többletköltségekre annyi?



Nem írtad le, milyen a közlekedés, vonat vagy busz, és meddig van?... Szerintem éjfélig van.

A biciklit lehet vinni vonattal, és a rövidebb szakaszon tekerni.


És a telekocsit tekintetbe sem vetted, csak leragadtál az egyik verziónál.


Azt nem lehet tudni, hogy 8 vagy 16 órát kell egy nap dolgozni?? Hát milyen munkahely ez? Hány órára szerződik?


Olvasd el a munka törvénykönyvét, mert napi 16 óra tuti törvénytelen heti 5 napig, még 2 egymás utáni napon is.


Ha meg 5 napig 16 órákat dolgozik, úgyis mindegy, hogy ott laktok-e, mert úgyse találkoztok, csak mindig alva lát titeket.

De ez tök irreális ám, hogy 65 km miatt költöznötök kéne.

2013. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
24%

"Jobb esetben is másfél óra oda, ugyanannyi vissza."

Az sokmindentől függ.

Ha a megállónál laknak és a munkahely is megállónál van, akkor max. fél óra.

Telekocsival 45 perc.

A budapestiek sokkal többet utaznak időben a munkahelyük és a lakásuk között, csak szólok.


"Akkor még nem számoltam bele a buszhoz/vonathoz történő eljutást. Ez megint idő, esetleg még bérlet is. A munkába jutás is bérlet köteles; nem is kevés."


Hát a munkáltató köteles téríteni a munkábajutás költségét.

2013. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%

ÉS ezt se vetted tekintetbe:

"És nem lenne érdemes venni neki egy kis robogót? (120E Ft...) "

2013. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
91%

Ingázáson felesleges gondolkodni, ha nincs autó!


Egy felnőtt bérlet 65 km-re 50.000 ft, tehát oda az egész előléptetéssel járó jó fizetés is körülbelül.

2013. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!