Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Mit...

Lues kérdése:

Ti hogyan döntenétek? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
A szitu röviden: Párommal 7. éve vagyunk együtt, 3. éve lakunk együtt. Most várjuk az első babánkat és albérletben lakunk abban a városban, ahol az én szüleim laknak, mert idősek és jobban érzem magam ha a közelükben vagyok/vagyunk. Most párom kapott egy ajánlatot a munkahelyéről, hogy fentebb léphetne a ranglétrán, de ehhez oda kéne költözni, ami kb. 65 km távolság. Természetesen a fizetése is emelkedne, ami nem kis dolog, de... Tanácstalan vagyok! A szüleimet sem akarom hagyni, zavar, hogy már 6-7 hónapos kismama leszek akkor mikor költözni kéne. Pont amikor a legnagyobb szükségem lenne édesanyámra, akkor menjek el?! Ugyanakkor örülök párom sikerének és nem akarom akadályozni, mert hármunk miatt vállalná. Ti mit tennétek?
2013. márc. 21. 19:16
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%
Nezd, barmilyen rossz is hallani, az igazsag az, hogy az ember szulei megoregszenek, elobb utobb betegesek lesznek es elmennek. Ha mar csaladot alapitottal, akkor a parod kell hogy a legfontosabb legyen es a szuletendo gyereked.
2013. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
7 éve ingázik, vállalkozó szállítja. Az új pozíció más munkarendet követel és maga a cég venné át őt. A pénz tekintve, jóval többet keresne, aminek lenne helye gyes és gyed mellett...
2013. márc. 21. 19:41
 13/45 anonim ***** válasza:
80%
A baba mellé is jobb a több pénz, én is mennék. :)
2013. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
11%
Sajnálom, ha nekd bunkózás, hogy leírtam a véleményem. Mindkettőtöknek így lenne a jobb. Ha nem érdekel más véleménye, nem kell megkérdezni.
2013. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
90%

"Az új pozíció más munkarendet követel és maga a cég venné át őt."


Ezt nem értem.

Mennyiben érinti ez az utazást?

Egyáltalán nem értem, mi az akadálya a napi ingázásnak... Elmondod?

2013. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Miért gondolod, hogy jobb lenne nekem anyuéknál, a páromnak meg máshol? Lehet, hogy én értelmeztem rosszul amit írtál...
2013. márc. 21. 19:44
 17/45 Bence_ ***** válasza:
71%

"Igen, igen valaszd csak a draga parod, majd vérkönnyeket fogsz sirni a döntesedert 10 ev mulva, minden ferfi egyforma.

Majd kaparnád ki 10 körömmel a szuleid a temetöböl, mikor majd rugdossa az oldalad a draga parod"

Tisztában vagy vele, hogy nagy eséllyel komoly lelki problémád van?

2013. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Az ingázást azért nem folytathatná, mert az embereket szállító vállalkozó nem tudná őt szállítani. A vállalkozó emberei 14 óráig dolgoznak, de páromnak 16-ig lenne a munkaideje. Sőt, nem lenne ritka az sem, hogy tovább bent kéne maradnia. Akkor meg már tömegközlekedéssel sem tudna hazajönni. Így már érted?
2013. márc. 21. 19:48
 19/45 anonim ***** válasza:
47%
Akinek nincs kocsija, annak igenis sok a napi 2x65 km. Ez napi 130 km. Jobb esetben is másfél óra oda, ugyanannyi vissza. Akkor még nem számoltam bele a buszhoz/vonathoz történő eljutást. Ez megint idő, esetleg még bérlet is. A munkába jutás is bérlet köteles; nem is kevés. Mire hazaér, egy kifacsart, kedvetlen és nyűgös férj és apa lesz belőle. A szülők koruk és egészségük miatt nem fognak tudni utazgatni babázni. Kérdező a szülők egyetlen életben maradt gyermeke. Mindezek alapján azt javaslom, hogy semmiképpen se költözzetek el. Arról nem is beszélve, hogy a beígért munkahely meddig lesz meg. Mert ma már egyik sem biztos! Ha a férjed felvállalja a válaszom elején leírt feltételeket, menjen és dolgozzon ott, de Te maradj!!! Ne fosszad meg a szüleidet az egyetlen unokától, aki feltehetően vígaszt jelent majd nekik elvesztett fiúk miatt is.
2013. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
29%
15-ös vagyok. Írtad, milyen nehéz körülmények közt éltek, és most kapott a párod egy jó lehetőséget. Most kitörhetnétek a szegénységből, de te nem szeretnéf egyedül hagyni az öreg szüleidet. A párod jobban élhetne, ha elvállalhatná az állást, te pedig nem hagynád magadra a szüleidet. Ezért írtam. Jobban nem tudom megmagyarázni. Remélem azért érthető.
2013. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!