Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háttérbe szorúlás az unokák...

Háttérbe szorúlás az unokák miatt?

Figyelt kérdés

15 /L Van 2 unokahugom ikrek 5 hónaposak és ôk az elsô unokák.

Az a helyzet hogy mióta vannak az óta én mintha nem is léteznék a szüleimnek.

Minden nap csak csak azt hallom hogy milyen ügyesek milyen kiss drágák meg minden és azért minden nap ezt halgatni már kissé idegesítô.Ne értsétek félre én is nagyon szeretem ôket de amikor már Egy nap 100x hallom ugyan azt.akkor már elegem van.

A 15 születés napom is róluk szólt. Én mintha Ott se lettem volna. Akkor el is vonultam a szobámba 1,5 óra múlva keresték hogy Hol az "ünnepelt"

A szüleimtôl nem is kaptam semmit.Azzal a válasszal hogy lett ez a "buli" ami ugyan olyan volt mint máskor is ha össze jön a család azzal az egy kívételel hogy most volt egy torta. Közben nekik meg 10-20 ezres ajándékot akkarnak venni az elsô születésnapjukra. Múltok a szobámat pakoltam mikor anyám bejön hogy a plüsseim és a játékaim most már milyen jó lesz nekik játszani ha jönnek hogy azok mostmár az ôvék.


2013. márc. 12. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Ez sajnos így megy. Mindig a kisebb az érdekesebb.

A másik, egy ember mindig jobban szereti az unokáját, mint a gyerekét. Félreértés ne essék, az ember a gyerekét mindennél joban szereti, az életét adná érte, de az unoka az, akit még a gyerekeinél is jobban. Van aki bevallja, van aki nem, de ez az igazság.

2013. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló gratulálok, nem csak a kisgyerekek körül forog a világ...


Én megértelek és nagyon sajnállak, tényleg az lenne a legjobb ha beszélnél a szüleiddel, bár őszintén szólva, ha eddig nem vették magukat észre, szerintem ez után sem nagyon fognak változni.

2013. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem viselkedik gyerekesen a kérdező, nem nyafog csak leírja, hogy mit gondol és mi nem tetszik neki. A szülők viszont barmok. Attól, hogy születik kisbaba a családba, attól még nem kell hasra vágódni, ezreket rákölteni és lesza*ni a "régi" gyereket. Ez olyan mintha lenne egy 5 éves cicád, de kapnál egy kismacskát és nem törődnél többet a naggyal, elvennéd a cuccait, mert kell a kicsinek, a kicsire költesz mindent.

Az a baj, hogy nem tudsz mit csinálni,a szüleid hülyék. Ha neked lesz gyereked, akkor hidd el, hogy az ikrek lesznek magasról letojva és csak a te gyerekeddel fognak foglalkozni, mert ő lesz új, a kicsi.

2013. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is jogosan érzi magát háttérbe szorulva a kérdező. én is azt gondolom, h meg kellene próbálnod beszélni a szüleiddel, talán észhez kapnak, de sajnos nem biztos.


azoknak, akik más esetekkel példáóznak, elmodanám, h a kérdező nem csak úgy egyik nap elvonult sértődötten a szobájába, mert átjöttek az ikrekkel. aznap volt a születésnapja, épp azt ünnepelték, de nem tűnt fel nekik egy laza másfél óra kiesés. fel a kezekkel, akinek ez nem esett volna bitang rosszul 15 éves korában?!

2013. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Sajnalom hogy ez tortenik veled!De ahogy irjak elottem a kicsi mindig jobban van szeretve. Akamaszkorban van szukseg a legtobb tanacsra odafigyelesre. Te meg mindig a gyerekuk vagy!Probald megbeszelni veluk hogy teged ez mennyire zavar es bant hogy nem kapsz kello odafigyelest. Nem tudom hogy milyen a viszonyod a tesodekkal akiknel szulettek a babak. De ha a gyerekekre iranyul a problema es nem a testverre azt is megprobalhatod hogy veluk beszelsz errol hogy segitsenek megoldani a problemat. De aki idaig nem erte fel esszel az ezutan sem fogja. Ha esetleg van olyan tanar az iskolaban akiben megbizol neki is elmeselhetned aki megprobalna segiteni. (lattam hogy irtad hogy nem foglalmoznak a sulis dolgokjal de meger egy probat!)Fel a fejjel!Probalj kikapcsolodni baratnok egy kis futas filmezes akarmi.
2013. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Bírom ezt a sok okost! Persze ti soha senkire se voltatok féltékenyek mi?! El is hiszem! Vannak olyan lányok akik nem szeretnek a babákkal gügyögőset játszani! Én sem bírtam őket soha bármennyire is próbáltam. Egyszerűen nem tudtam velük mit kezdeni, de amikor nagyobbak lettek és tudtam velük beszélgetni azóta mindig csak azt hallom, hogy engem mennyivel jobban szeretnek mint a többi uncsitesót. Nem lehet senkit se rákényszeríteni, hogy szeressen babázni csak azért mert nektek ez a természetes! Itt a kérdésben nem is az a lényeg, hogy ő hogyan viselkedik a kicsikkel hanem az, hogy vele hogyan viselkednek a szülei. Egy gyerek még ha 15 éves is akkor is még csak egy gyerek akivel azt éreztetik egész nap, hogy ő már nem olyan fontos mint a két unoka. Szerintem ez nem hiszti és nem is gyerekes viselkedés mert minden gyereknek rosszul esik, ha a szülei ennyire nyilvánvalóan éreztetik, hogy nem kell. Pláne, hogy szerintem a szülei nem is akarják észrevenni , hogy mennyire kiszorítják szegény lányt és ha meg szólni mer akkor tuti még ő lesz a kis bunkó. Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit tenni. Én a helyedben az egyik családi találkozón tuti benyögném, hogy elég valószínű, hogy kell majd a kicsik kinőtt ruhája mert úgy tűnik, hogy lesz még egy unoka, mert neked annyira tetszik a babázás, hogy intéztél magadnak egyet. :) Már csak juszt is! Mondjuk nem tudom, hogy a te családod milyen, de az enyémeknek szerintem benyögném már csak poénból is.
2013. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Beszélj a szüleiddel, mondd meg nekik hogy neked rosszul esik az, hogy veled szinte nem is törődnek. Kapsz zsebpénzt? Ha nem akkor kérj és menj el vedd meg magadnak a szükséges holmikat, ha már a szüleid nem akarják neked megvenni. Egyébként lehet, hogy most bunkó leszek, de kíváncsi lennék rá, hogyha már vállaltak téged, akkor mi a francért nem törődnek veled? Tudtommal 18 éves korodig ez kötelességük. Amúgy én is szeretnék bocsánatot kérni, még épp a válaszomat fogalmaztam, amikor kicsit bővebben elmondtad a problémádat, most vettem észre amikor visszajöttem ide. Remélem nincs harag. :) 16/L (9-es válaszoló)
2013. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig neked is jár a szülinap, a beszélgetés, együtt töltött idő a szüleiddel.


Nem azért kell szülni egy kölköt nagy anyaságtudatban, hogy utána meg pofára ejtsük, ja bocs már nem érdekelsz mert 35ös lábad és tudsz olvasni.

2013. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%

Megszakadt, bocsi.


Minősíteni meg nem kell a kérdezőt mert:


- Nem írta sehol, hogy utálná a gyerekeket bár érezhetné (mert senki nem tehet az érzéseiről!!!!!) a figyelem hiány miatt, holmik elvesztése, számára fontos nap leszärása miatt.


- Nem írt sehol mást, csak, hogy UNJA a "jaj de aranyos husika/alcika/büfike/mosolyka/fogacska szentségét. Ez nem bűn, az meg nevetséges, hogy csak mert lány nemű azért pláne babusgatnia kéne a gyerekeket mikor tiniként még sokan igenis természetes módon irtóznak tőlük. De ő nem, szereti is őket csak a szülei figyelmére vágyik.


- Még a sértő "hű de elkényeztettet" megsértődött válaszolóknak se írt vissza abba a hangnemben amit páran egy végűlis félig meddig még gyerek/fiatal lánnyal szemben megengednek maguknak.


3 éves gyerek anyukája vagyok mielött nekem esnétek csitrizni engem is. :)

2013. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!