Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már többször olvastam hasonlót...

Már többször olvastam hasonlót és én is ezt tapasztalom: miért az a testvér a szülők pártfogoltja, amelyik kerüli a házimunkát, lusta mindenre, nem tud bizonyítani semmiben, csak a szája jár? Amelyik pedig keresi a munkát, háttérbe szorul.

Figyelt kérdés
(holott mindketten felnöttek vagyunk)
2009. nov. 21. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is mindenhol ezt látom. Nálunk otthon picit más a helyzet, de ha nagy vonalakban nézem, akkor ránk is érvényes sajnos.
2009. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem forditva van a dolog: az a gyerek, akit jobban elkényezet a szülö, lesz lusta otthon, akit meg szigorúbban fogtak, az lesz dolgos - és neki van az életben több esélye a boldogulásra.
2009. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban is ez a helyzet. Nővérem érezhetően a háttérbe van szorítva, pedig 18 éves kora óta dogozik, férje van, most már 2 gyönyörű gyermeke is. Én viszont 23 éves létemre eddig összesen 6 hónapot dolgoztam, igaz, én azért nem melózok, mert nem kell. Párommal élünk 2-en és nem vagyunk arra szorulva, hogy dolgozzak, mert az az esetleges max 100 ezer ft elhanyagolható párom fizujához képest. Anyukánk, nagymamánk mégis engem szeret jobban, de ezt nem értem, hogy miért. Én az a tipikus hebehurgya, kapkodós, szórakozott komolytalan nő vagyok. Én kaja után nem rohanok rendet rakni a konyhában...majd ha a kaja leülepedett, akkor nekiállok, viszont tesóm nagyon pedáns, rendmániás.
2009. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez valóban létező jelenség, szerintem fiús családoknál főleg jellemző. Páromék ketten vannak testvérek (párom a fiatalabb, de csak 2-3 évvel). A bátyó mérnök, jogász feleséggel, Pesten dolgozik. Nagyon ritkán van az, hogy ő segít a szüleiknek, mindenért páromat nyaggatják, aki szegény kezd besokallni tőlük. Mikor gyerekek voltak, akkor is ő szorult háttérbe, pedig ő tanult jobban, évekig élsportoló volt, rengeteg mindent csinált, és eredményesen. Nem is jön ki nagyon a családjával, igyekszik úgy elfoglalni magát, hogy lehetőleg ne minden baromságért neki nyígjanak.
2009. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

A lusta semmittevő mellé ha senki nem áll akkor kábé az utcán végzi csövesként. Ha van valaki aki lökdösi a jó irányba, biztatja, mellette áll akkor még lehet valaki belőle.

A másik "szorgos gyerek" meg maga is boldogul. Nálunk ez az oka.

2009. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az ilyen szülők úgy gondolkodnak, hogy a "lusta" gyereket pátyolgatni kell, hiszen olyan kis elesett, semmit sem tud megcsinálni maga rendesen, amelyik meg "dolgos", azt meg nem kell pátyolgatni, hiszen megoldja maga.

Ez két játszma összefonódása: a "lusta" gyerek pl. észreveszi, hogy ha szerencsétlen, akkor a szüleinek megesik rajta a szívük és inkább megcsinálnak mindent helyette.

A másik játszma: a dolgos gyerek szereti különbnek érezni magát a testvérénél, mert ő mennyivel jobb és mindent milyen ügyesen, önállóan megcsinál ezt fel is hánytorgatja amikor csak teheti, játssza az áldozat szerepét.

Ez azt jelenti, hogy a lustát játszó kicsit okosabb a testvérénél, ami a játszmákat illeti.

Minden esetben a szülő a felelős a helyzet kialakulásáért és még inkább azért, mert legtöbbször nem tesz ellene semmit, hagyja megszilárdulni ezeket a szerepeket.

2009. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami olyasmi lehet, mint amit ez a közmondás jelent: "Mindig azt a lovat ütik, amelyik húz". Általában az ügyesebb, talpraesettebb, szorgalmasabb gyereket sok szülő azért nyüstöli, mert őt legalább "érdemes". Magasabbra teszik vele szemben a lécet, magasabbak az elvárások is. Lehet, hogy ez nem helyes, rossz érzéseket vált ki a jobb képességű gyerekből, de valahogy a szülők mégis beleesnek abba a hibába, hogy teljesen más elbírálás alá esik a tutyimutyi, lusta gyerekük, mint az, aki szorgalmas, ügyes.
2009. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ok, hanem következmény. Elkényeztették.
2009. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, mindegyikőtöknek igaza van, sokan azt írtátok, amit én is otthon látok. És látom, hogy nem egy ritka jelenségről van szó ... De hogy lehet ilyet tűrni? Tudtok ellene tenni?
2009. nov. 22. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit tenni tudsz:

alapítasz egy saját, normális családot.

2009. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!