Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viselnétek, ha férjete...

Ti hogy viselnétek, ha férjetek a munkahely és a család legnagyobb balekja lenne?

Figyelt kérdés
Mindenki kihasználja, és kineveti. Már sajnálni sem tudom, pedig annyira szánalmas(:
2013. márc. 8. 22:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez egy nagyon gazdag család. Nem betegszállító, TB finanszírozott mentő vitte volna őket, hanem fizetős, ami olyan, mint egy taxi, időre megy. De a taxi is bőven megfizethető számukra. A nyugdíjuk is jóval több, mint nekünk az összes jövedelmünk, de a mi kocsinkkal valóban olcsóbb. De ez se lenne gond, csak az a baj, hogy Mi vagyunk a család fekete báránya, mert mi vagyunk a legszegényebbek, ezért lenéznek minket. (Egyébként minden bevásárlást, ügyintézést mi intézünk, minden szerelést a férjem, egyedül ezt a munkaidőben történő szállítást nem akartuk, mivel náluk ilyenkor nem lehet szabadságra menni, mert ilyenkor rengeteg a munka. Olyan helyen élünk, ahol nincs munkalehetőség, ha elbocsátják, nem lesz munkája, az biztos.
2013. márc. 8. 23:00
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Tudod kedves kérdező nem a férjedbe vana hiba hanem az emberekben!őŐ segít nekik és rendes ember ezért őt cserébe hülyének és baleknak hívják.Ez elég szomorú,pedig ha több ilyen ember lenne nem ilyen ocsmány világban élnénk mint amilyen.Erre mit csinál a sopk parasztja?Ki neveti azt aki segít neki...megértelek téged is mert te nyílván észre veszed hogy őt ezért kihasználják.Sajnos neked is igazad van,de ez nem a férjed hibája,hanem az emberek hibája hogy ezért hülyének és baleknak nevezik és röhögnek rajta.Nyomorúlt elferdűlt egy világban élünk,aki segítőkész az már egy szerencsétlen baleknak számít...szomorú de ez van..
2013. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát, nem hiszem,hogy az "segítség", ha elviszi akárki cipőjét megcsináltatni, miegymás... nem is értem, mert egy felnőtt gondolkodású ember, véleményem szerint ilyet nem csinál, tulképp csicskáztatja magát tökidegenek által.

Ami az igazságot illeti, én barominehezen viselném ezt, hosszú távon sztem nem is tudnám elviselni. És minden okom meglenne lépni.

2013. márc. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért az a családot is minősíti, hogy baleknak nézik. Azt nem nevezném kihasználásnak, hogy a szüleit elviszi orvoshoz, én is megtenném.

Ahhoz is 2 ember kell, hogy ennyire ne figyeljen rátok, ami persze nem normális, de nekem sem tetszene, ha azt mondaná rám a családom, hogy balek vagyok.

2013. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha évek alatt vált balekká, annak oka van, és meg kéne találni a probléma gyökerét.
2013. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van(:

Valahogy mindenkinek meg akar felelni, ennek rendel alá mindent.

Már nem szeretjük a családi ebédeket, összejöveteleket sem, mert soha nem ül le hozzánk, mindig ugrál.. pedig mindent elkészítünk, megterítünk, már el van készítve a kávé, az italok, mégis ugrál, fut, kiszolgál mindenkit, de ez már nekünk terhes. Olyan "mártír" szerepet játszik. A baj, hogy már a gyerekek sem szívesen jönnek, mert azt mondják, bántja őket, hogy az apjuk, mint egy cseléd, ugrál a családi összejöveteleken, ráadásul van néhány családtag (sógoromék), akik iszonyú módon csicskáztatnak. Ő pedig ugrik. Ja és nem eszik, nehogy valakinek ne jusson étel, pedig mindig jócskán rászámolunk, de ennek ellenére sem.

2013. márc. 9. 13:08
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát,hogy őszinte legyek engem is idegesítene.Pedig biztos jó ember!

Az én férjem is rendkívül segítőkész,udvarias, elbeszélget mindenkivel, nem képes nemet mondani...Néha mondom neki én is, hogy nem mindenki érdemli meg ezt a stílust,és bizony néha a saját érdekeit is néznie kéne, ne csak azt, hogy másnak jó legyen..

2013. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem vagyok pszichológus, de az egyértelmű, hogy ennek oka van. Szerintem kérdezz meg egy szakembert, egész biztos, hogy fog tudni valamit mondani.
2013. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha 35 éve vagytok házasok, akkor nem lehet már olyan fiatal. Ha túl van a változókoron, akkor több női hormont termel, és valószínűleg ettől ilyen.
2013. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Vagy lehet, hogy padlón van az önbizalma, ezért próbál másoktól visszaigazolást kapni, hogy ő mennyire jó.

Csak nem veszi észre, hogy mások kihasználják, ill kinevetik, ahogy mondtad. Sztem, vagy összeomlana, vagy összekapná magát , ha ez így van.

Nem tudom, lehet nincs bátorsága a családjával "szembeszegülni".

Próbáld meg konditerembe vinni, járjatok együtt, hosszabb ideig. Vagy bármi, amiben bizonyítania kell magának: tenisz, vagy akármi.

Vagy mondd ezt neki, hogy hiányzik neked, hogy erős férfiként lásd őt újra.

Látod, hogy kiszolgál másokat, és hogy mások ezt hogy kihasználják, és hiányzik neked a férfi, aki magabiztos volt, és jó, anélkül, hogy háttérbe szorította volna magát, és a családját. És, szeretnéd, hogy határozott lépéseket tegyen az ügy érdekében.

2013. márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!