Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hagyjam ott az...

AshleyCICA kérdése:

Mit csináljak? Hagyjam ott az iskolát?

Figyelt kérdés
Szakmával rendelkezem, de nincs munkahelyen még, a külsőm miatt. Mivel nem volt egy éves munkaviszonyom, ezért a munkaügynél csak ey év után fizetnének, vagy raknának ki közmunkára. Iskolába járok most, érettségire de még 3 évem van, az osztálytársaim miatt nem akarok odajárni, mert nem érzem jól magam ebben az osztályba, idén váltottam iskolát, a tavalyi osztályom nagyon hiányzik, visszairatkozni sajnos nincs lehetőségem. Ezért ott szeretném hagyni a sulit és esti folytatni, de mivel nem állunk úgy anyagilag szükség lenne a családi pótlékra. Ha nem járok iskolába azt meg elveszik. Mit tegyek??

2012. okt. 3. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
de mi van a külsőddel ami miatt nem kapsz munkát? ezt nem értem!
2012. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hát ilyen emo jellegű
2012. okt. 3. 16:02
 3/16 A kérdező kommentje:
de mégsem az
2012. okt. 3. 16:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szakmával rendelkezem, de nincs munkahelyen még, a külsőm miatt."


Ez egyáltalán nem világos, milyen szakma az, ahol a külös miatt nem tudsz munkát kapni (kivéve a modell, szinész)


Az, hogy nem tetszik az iskola - az életben márcsak így van, az embernek nem feltétlen tetszik, amit csinálnia kell.

Azzal, hogy otthagynád a sulit, csak azt éred el, hogy egyrészt benned marad, hogy "erre sem vagy képes", másrészt utána garantátlan nem végzed el soha többé sem nappalin, sem estin - magyarul sokkal kevesebb lesz az esélyed bármilyen munkára.


Az egyetlen értelmes ötlet, hogy befejezed az iskolát, megszerzed az érettségit és utána vagy keresel munkát, vagy tanulsz olyan valamit, amivel sikerül elhelyezkedned.


Családi pótlékot meg eleve csak nappalin kaphatsz.


Szedd össze magad, cssináld meg az érettségidet és fejleszd az önbizalmadat.

2012. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
"hát ilyen emo jellegű" ha CSAK ennyi a baj, akkor csinálj NORMÁLIS frizurát magadnak, öltözz rendesen, ne ess bele mégjobban az önsajnálatba és meg van oldva a dolog.
2012. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat :)
2012. okt. 3. 16:06
 7/16 A kérdező kommentje:
csak az a baj h úgy érzem ha a külsömet megváltoztatom, nem leszek önmagam
2012. okt. 3. 16:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor meg ne itt sirj,hogy nincs melód,csak rajtad múlik


milyen szakmád van?

2012. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd megszokod az új külsődet. Nekem is hosszú hajam volt, meg bőrben jártam, mert rocker vagyok, mára simán felveszek hétköznapi dolgokat, meg rövid frizurám van. Attól még ugyanaz az ember maradtam.

Talán közrejátszott az is, hogy közben "felnőttem" :)

2012. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezzel azt akarod mondani, hogyha emos vagy, akkor önmagad vagy? Vagyis ha másokat majmolsz és velük egy stílusban öltözöl/viselkedsz, akkor lennél önmagad? Én ezt nem hiszem.


Szerinted mások az öltöny viselésével önmagukat adják? Vagy inkább csak megtisztelik a munkahelyüket és kimutatják, hogy ők bizony managernek születtek.


A munka az csak munka. Az ember amúgy sem adja ki magát a munkahelyén, amúgy is viselkedsz és nem tárulkozol ki. Munka után pedig lehetsz önmagad.


De egyébként ne hagyd abba a nappalit. A feladás, önsajnálat amúgy is csak olyan emos dolog, azért ennél biztosan több van benned.

2012. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!