Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki a...

Hogyan engeszteljem ki a páromat vagy hagyjam csak lenyugodni és elülni a dolgokat?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületik a második gyermekünk. A párom úgy tervezte, hogy itthon marad 3 hétig velünk. Én az első gyerek születése utániakból és az azóta tapasztaltakból kiindulva azt kértem, hogy csak 1-2 napig legyen itthon és majd később vegye ki a többi napot. Ő ezen nagyon megsértődött. Ezt meg is értem, ő viszont nem hajlandó elfogadni, hogy nekem könnyebb, ha főleg az első időben nem kell még őt is körbeugrálnom, hanem csak a két gyerekkel kell napközben foglalkoznom. Hogyan simíthatnám el a helyzetet?
2012. okt. 1. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát, szerintem nem az a gondod,, hogy otthon van-e, hanem hogy mit tesz/nem tesz azalatt a 3 hét alatt.


akkor inkább azt lenne érdemes tisztázni, hogy hogyan tudnátok a 3 hetet úgy tölteni, hogy egyre jobb szülőpárost alkossatok, nem pedig úgy, hogy kirekeszted ezekből a napokból...


biztos találtok olyan megoldást, ami mindkettőtöknek jó:)

2012. okt. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
magyarázd el neki hogy ha otthon akar veletek maradni akkor ne kiszolgáltassa magát hanem segítsen neked a gyerekek körül.....ha ezt nem ért meg akkor neked nem kell kiengesztelni.A gyerek születése nem róla szól nem neki kell segítség hanem neked aki eddig hordta a babát majd megszülte.Neked kell a segítség,téged kell körül ugrálni és nem öt!!!!
2012. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem azért maradna otthon, hogy ő ugráljon körül?? Csak azért, mert a 3 hetet nem azért adják, hogy kipihenje magát, hanem hogy tudjon anyukának segíteni.


Nem tudom, másnál hogy van, de az első időben szinte a seggem is kinyalta a férjem, főzött, mosott takarított, a gyereknél segített úgy, hogy a két nagyobbat is ellátta. Én meg pihentem.

2012. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó apa, ezzel nincsen gond, de ha otthon vagyunk együtt, akkor inkább ő is gyerekké alakul és sokszor több gond van vele mint a kicsivel. :)

Az első picúrral próbált segíteni, de az első 2 hónapban megfogni sem merte, tehát a segítség kimerült annyiban, hogy figyelt rá amíg leszaladtam a sarki boltba vagy szólt, ha gyanús szagok lengték körül a pelenkát. Igazából ő remekül kipihente magát (akkor 2 hét alatt) én meg alig vártam, hogy végre megint dolgozni menjen, mert a segítségével is több tennivalót csinált nekem (pl. ha kávát főzött akkor több volt a falon és a tűzhelyen a kávé mint amit meg tudtunk inni). Ő nagyon élvezte ezt az időszakot (délutáni alvás, egész nap heverészés, tv nézés és számítógépezés hajnalig...), de nekem fárasztóbb volt mint eddig bármi és nem a picuri miatt.

2012. okt. 1. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok....Nemár komolyan?????Nem azzal van baj hogy nem fogta meg a kicsit meg ilyenek hanem azzal hogy semmit nem segített.Gondolod most jobb lesz a helyzet?Te egyáltalán nem szóltál rá,hogy elég????Nekem is 2 gyerekem van...5 éves és 15 hónapos de nálunk nagy segítség volt mikor szabin volt a párom.Körül ugrált engem is meg a kicsiket is......
2012. okt. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Amit ide leírtál azt mond el neki is.Ha otthon marad pl.:nem neked kellene a vásárlást intézni,ha nem tud érdemben segíteni menjen csak dolgozni.Nekem nagyon jó lett volna ha 3 hétig itthon marad,sokat segített,vásárolt,főzött stb.Nem hiszem hogy neked kellene őt kiengesztelni,ezt felejtsd el.A "pihenésre"neked van szükséged nem neki.
2012. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!