Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kicsit lenyugodni?

Hogyan tudnék kicsit lenyugodni?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta eléggé felfokozott idegállapotban vagyok, mióta sokadszor összekaptunk a barátommal. Eléggé pocsék hangulatban voltam miatta egész nap, erre rájött még egy itthoni veszekedés is, amit eddig sikerült tolerálnom, de ma már nem bírtam... Próbálok minél kevesebbet itthon lenni, de sajnos kevés diákmunka van, amit suli mellett tudnék csinálni, de bármire hívnak, mindig megyek.

Egész este sírtam, de most még mindig érzem, hogy kellene, remegek, hányingerem van.. Sétálni már voltam, beszélni ezekről nem nagyon tudnék. (Mindig nehezen beszéltem az érzéseimről, plusz erre rátesz, hogy akinek mesélnék, az rózsaszín ködön látja a világot, nem igazán értene meg - nem is hibáztatom érte, örülök, hogy ő sose élt át ilyeneket!)

A válaszokat előre is köszönöm!

20/l (Elköltözni sajnos esélyem sincs...Kevés pénzt keresek, plusz az ösztöndíj is elég kevés..)


2012. febr. 27. 19:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Végülis az lenne a kérdésem, hogy most hogyan nyugodjak meg kicsit? Illetve hosszútávon is jó lenne, mert ez az örökös veszekedés kikészít.. Levegőváltozásra lenne szükségem, de most még a nagyszüleimhez se szívesen mennék, mert múltkor olyan dolgokat mesélt nekem az egyik nagyszülőm, hogy most oda se szívesen mennék. :(
2012. febr. 27. 19:48
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szoktak lenni kiborulásaim, főleg a családomtól. Amíg az ember kicsit valahogy meg nem tud nyugodni, addig nehéz pozitívan gondolkodni. Én akkor el szoktam bújni mindenki elől, lehetőleg úgy hogy legyen fél órám legalább amíg kitombolom magam. Ismerős az érzés.

Beszélni én sem szeretek ilyenkor, mert csak újra felrántja a sebeket.

Egyrészt azt tudom javasolni, hogy légy egyedül. Ha szeretsz olvasni, akkor keress olyan könyvet ami teljesen leköt. Ha más nincs, olyat amit már olvastál. Ha bele tudod élni magad a történetbe, akkor könnyebb kimászni a saját életed problémáiból. Nekem filmezés is szokott segíteni, viszont csak olyan amin jól kibőghetem magam. A sírás jó dolog, oldja a feszültséget.

És nem reklám de a Schüssler féle 5 só, Kálium phosphoricum, ami külsőleg tud segíteni ilyenkor. Gyógyszertárban kapható 80 szemes üveg 1500 Ft körül van. Nyelv alatt kell elszopogatni édeskés nem rossz ízű. Érdemes ilyenkor 2-3 szemet is bevenni, vagy fél óránként megismételni. Lehet nem hiszel ilyenekben, de segít. Segít kihozni a lelki állapotból. Nekem már többször bevált. Mikor én kiakadok, élni sincs kedvem, a szó szoros értelmében, és ha szedek 5-ös sót, egy pár óra mulva teljesen elmúlik ez a depresszív állapotom. Semmi mellékhatása nincsen, természetes ásványi só.

Remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mmT ***** válasza:
100%

Szia!


:( hát nem túl vidám dolgokról írtál. én elsősorban vm hosszútávú megoldásban gondolkoznék, de az persze nem segít azon, h pillanatnyilag milyen állapotban vagy.


Rövid táv:

Próbáltál esetleg olyan zenét hallgatni, ami megnyugtat? Nekem pl a zene nagyban befolyásolja a hangulatomat. Akár Enya, ami relaxál, akár Slipknot, amit felporget, és ki tudom tombolni magam.

Vagy ha lefoglalnád magad valamivel, amire oda kell figyelni? pl. keresztszemezés, ha van hozzá türelmed? vagy ha nekiállnál varrni egy egyszerű tűpárnát? Vagy rendetraknál a cuccaid között? lehet eszedbe jut 1-2 kellemes emlék, ha az általános iskolás könyveidet lapozgatni kezded.

Vagy olvass valami lebilincselő könyvet. Da Vinci kód? én nem tudtam letenni.

Vagy foglald le magad vm globális problémával, h lásd, h a Te problémád eltörpül mellette. pl. nézd meg a Home (Otthonun c. filmet), vagy olvass az afrikai menekülttáborok és lepratelepekről.

VOlt olyan ismerősöm, akit a matekozás nyugtatott meg.

Vagy nézz Tom és Jerryt vagy Miki egeres videókat a youtube-on.

Sport: nem feltétlenül a dögunalmas futás, hanem vm ami élvezetes számodra. kori, hóember építés, csúszkálás a hóban, bukfenc a lejtőn lefelé, szánkó, biciklizés, kosárlabda. nagyon jót tesz a mozgás a léleknek is, nem csak a testnek!


Hosszú táv:

Valahogy kezelned kell ezt a felhalmozott stresszt. A családodat nem tudod lecserélni, elmenni egyelőre nincs lehetőséged, akkor amit most tehet, TE megváltozol, de legalábbis megtanulod, hogyan kell máshogy látni a helyzetet. Vannak erre jó könyvek. Pozitív gondolkodás, stressz és konfliktuskezelés. Ha rákeresel a neten, akkor lehet, h talász cikkeket is. Én konkrétan egy könyvet tudok ajánlani, amiben jó dolgok vannak egy kis szemléletváltáshoz: Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés. egy kicsit arról is szó van benne, h hogyan légy boldog, hiszen a boldogság belülről jön! és tényleg így van, kicsit bele kell mélyedj a témába, h ezt elhidd!

Javaslom még a meditációt. Az sztem nagyon sokat tudna segíteni, de ugye ez is idő, h elsajátítsd.


A barátodról pedig: 2O éves vagy. nem tudom, h boldog vagy-e vele, de ha nem, akkor ugye tudod, h a kezedben a döntés, h megszüntess egy olyan stresszfaktort, ami csak gyarapítja a feszültséget.


Még az is fontos, h tudatosítsd magadban, h ez egy ideiglenes állapot. erős vagy, erős leszel, és fél lábbal is ki fogod bírni.


remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most egy cipőben járok veled!

Tudom, hogy milyen xar. Én is ideges vagyok szinte mindig, mert a barátommal sokat veszekszünk és a nevelőanyám is folyton szekál. Tegnap is a barátom a házunk előtt kiabált velem és elhordott mindenféle szemétládának.

Ha tudod próbáld megbeszélni olyanokkal akik megértenek, átlátják a helyzetedet. Próbálj meg több időt tölteni olyan emberekkel akiket szeretsz és felvidítanak.

Én általában, ha nagyon ideges vagyok próbálok valaki olyannal beszélni aki megért, és megpróbál segíteni. Ha nincs ilyen lefekszem aludni, elkezdek filmet nézni, olvasok vagy, ha mindenképp el akarok szabadulni itthonról akkor elmegyek a kutyámmal sétálni napjában többször is. Ez engem teljesen kikapcsol. Vagy tanulj, ha kell valamit. Az is lefoglal. Nekem is ezt Kell(ene) tennem csak lusta vagyok hozzá! De, ha gondolod irhatsz privit is, ha senkivel nem tudsz beszélgetni!=)

2012. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Imádok olvasni, rengeteget szoktam..Ma is olvasás közben ért utol a beszűrődő kiabálás hangja..

Ezt a Schüssler féle 5 sót azt hiszem, kipróbálom. Holnap benézek a gyógyszertárba! :)

2012. febr. 27. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor "erőszakkal" elterelem a gondolataimat. Pl. most nekem is van probléma a levegőben, de még konkrétan nem ért ide. De ha eszembe jut, pánikolok. Ezért mikor megközelít, gyorsan jó dolgokra gondolok (poénos helyzetekre, a közelgő esküvőmre, hogy van egy párom, aki imád a hülye dolgaim ellenére, a kutyámra, hogy húgommal bármikor 5 perc alatt sírva tudunk röhögni) szóval mindegy, csak már másra gondoljak. Aztán előveszek egy nagyon érdekes könyvet, vagy dvd-t, vagy sorozatot, vagy bármit, ami továbbra is lefoglalja úgy az agyam, hogy elfelejtem egy időre a gondjaimat.

Kedvenc zene hangosan is megteszi. :)

26/N

2012. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm a választ!


Második: Általában én is zenével szoktam lenyugodni, nálam szinte csak akkor nem szól, ha olvasok vagy tanulok.. De most sajnos az se akar lenyugtatni.

Szinte az összes Tvrtko könyvet olvastam már, így tisztában vagyok vele, hogy más embereknek nagyobb gondjaik vannak, ezekre is gondolok ilyenkor.

Sportolni eddig nem sportoltam, kevés volt hozzá az akaraterőm, de napok óta egyre erősödik a vágy, hogy fussak-fussak, amíg csak bírok...Szóval ez is jönni fog, remélem beválik, mert egyébként (sajnos) nem igazán szeretek sportolni..

A könyvet, amit javasoltál megkeresem majd a könyvtárban, hátha bent lesz!

Barátommal több, mint 4 éve vagyok együtt... Legtöbbször boldog vagyok vele, csak vannak dolgai, amit nehezen, illetve egyre nehezebben viselek..Most épp erőt gyűjtök a kapcsolat megmentésére...


Harmadik: Sajnálom, hogy hasonló helyzetben vagy! Velem a barátom pénteken egy szórakozóhely előtt kiabált... Próbáltam régebben barátokkal/haverokkal lenni, de vagy nem értették a problémámat, vagy azt akarták, hogy folyamatosan csak arról beszéljek, esetleg nehezen értették meg, hogy nekem nincs kedvem örömködni. Igazából olyankor tényleg egyedüllétre vágyom, vagy csak szimpla mindennapi dolgokról beszélgetni, esetleg csak ülni egymás mellett néma csendben..

2012. febr. 27. 20:19
 8/12 A kérdező kommentje:

6/7 neked is köszönöm!

Gratulálok az esküvődhöz! :) Lehet tényleg én is elkezdek elmélkedni egy kicsit vidámabb dolgokról..Mondjuk előveszem a 12 évesen írt naplómat, hátha felvidít, hogy milyen "szerelmes" voltam akkor. :)


Egyébként nagyon ó olvasni, hogy ennyien segíteni próbáltok. Egy fokkal máris jobban érzem magam! Köszönöm!

2012. febr. 27. 20:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem a zene és a sport szokott megnyugtatni, azon belül is leginkább a futás: sokan unalmasnak tartják, de engem teljesen kikapcsol, és tele vagyok pozitív gondolatokkal!

Ami még segíteni szokott: Magnézium+B6 pezsgőtabletta.

2012. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ! :)

Tényleg megpróbálkozok a futással, de legalábbis valamilyen sporttal, az talán még elaludni is segítene esténként.

2012. febr. 28. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!