Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ebből a helyzetb...

Hogyan tudnék ebből a helyzetből kilépni? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, 19 éves lány vagyok. Apám évek óta nem dolgozik, itthon fekszik, és netezik. Anya betegen (pánikbeteg, szívproblémái is vannak) dolgozik (hitoktató), és e mellett hétvégente Budapestre kell járnia egyetemre (ami nem 2 Ft, csak azért, hogy ne rúgják ki a munkahelyéről).


Nagyon nehezen jövünk ki anyagilag, apám szinte semmit nem fizet, elvárja, hogy anya tartsa el (számon kéri, mikor, mennyi pénzt kapott, kiszedi a kártyáját a pénztárcájából, és elviszi, mindig olvasgatja anya e-mail fiókját).


Elköltözni nem tudunk (nagyszüleimnél is siralmas a helyzet, egy kisebb albérletet nem tudna anya fizetni). Én még tanulok, arra gondoltam, hogy esti gimibe kellene mennem, hogy délelőtt dolgozzak valamit, de nem egyszerű (Szabolcs-megyei vagyok, nem egyszerű diákként munkát találni).


Apám azt mondta, hogy nem hajlandó 'elpocsékolni magát' havi 80-100.000 Ft-ért, különben is, amire kell, van pénz (persze, nagy nehezen kéreget kölcsön a bérleti díjra, 11 éve albérletben lakunk, és anya pénzéből könnyű megélnie). Nem akarom sajnáltatni magam, de ruhám is alig van, szinte mindig mindent anya vesz, vagy én abból a pénzből, amit ünnepekre kapok a nagyszüleimtől (egy időben apám folyton elkéregette tőlem ezt is, és nem nagyon adta vissza, mindent elszedeget tőlem).


Az sem érdekelné apámat, ha anya elválna tőle, vagy elköltöznénk, vagy bármi (egyszer begyógyszereztem itthon magam, amikor ő is itt volt, de az sem tűnt fel neki. Nah de ez nem ide tartozik)


Kiakarok lépni ebből a helyzetből, de úgy érzem, nem tudok, mert nem találnék munkát.


Más család is küszködik ilyen gondokkal? Mit kellene tennem / tennünk ?



2013. márc. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
még hányszor kérdezed meg ugyan ezt???
2013. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Másik albiba kell menni! Hidd el 1 fővel kevesebbet kell eltartani még jobban is jártok!
2013. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mintha már olvastam volna ezt a kérdést. ...

Visszatèrve: nem könnyű helyzet de neked kéne lépni.

2013. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Na, még kérdezd meg párszor!!:)

Azt nem értem, ha most is albérletben laktok, apád meg szórja a pénzt, akkor mennyivel lenne nehezebb egy másik albérletben, csak kolonc nélkül?

Anyukád kifogásokat keres, ha lenne pénz sem hagyná ott apukádat, rengeteg az ilyen akaratgyenge nő. Inkább é

2013. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
bocs, hogy újra kiìrtam, de nagyon rossz ez így
2013. márc. 6. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

élősködjön rajta apád, mint hogy egyedül kelljen lennie...

Előbb küldte el:)

2013. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

anyád idióta, változni nem fog. ha neked nem tetszik a rendszer, költözz el. csak ne írd ki megint..


tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! by yoda.

2013. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!