Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felállt valaki ilyen helyzetbő...

Felállt valaki ilyen helyzetből? Házasság.

Figyelt kérdés

Még csak két és fél éve vagyunk házasok, igaz, több mint 10év van mögöttünk, második gyerekünket várjuk. A férjem sokat dolgozik, de sokat is ereszti ki a fáradt gőzt utána, megbeszéljük, nekem nem gond. Segít a gyerek körül, a házimunkában is, ha kérem, de mindent felváltva csinálunk, hogy egyikünk a gyereket lekösse addig. A terhességemmel nem terhelem, nem híztam malacra, nem az van h emiatt nem kíván. Szóval minden klappolhatna, de az utóbbi időben úgy érzem, csak fizikailag van itt, ha megnéznék egy filmet vele, inkább a netet választja, közös program nincs, mert anyagilag padlón vagyunk, így a bébiszitter felejtős, új ruhára, új frizurára nekem nem telik (nem vagyok melegítős, zsíros hajú, de nem is sminkelt, tűsarkús a játszótéren), de gondolom az dobna rajtam, na meg ha nem lennék feszült amiatt hogy mostanában folyton csak én vigyázok a gyerekünkre, mert ő vagy túlórázik, vagy a barátaival, hobbijával van és az anyagi problémáinkkal is csak én kalkulálok, ő nem idegeskedik miatta.

Próbáltam vele beszélni erről, erről nem hajlandó (gyakorlati dolgok miatt naponta többször beszélünk telefonon), szájra puszi van, nyelves csók, spontán ölelés már nincs. Én vagyok aki közeledik.

Ráadásul összehaverkodott egy igen dekoratív kislánnyal itt az egyik üzletben, aki mindig mosolygós, mindig tiptop. Róla mesél néha, állítólag a nevét sem tudja, de a lány igyekszik a bizalmába férkőzni.

Nem tudom mit tehetnék. Szerintem sok neki ez a családosdi,de ettől jobban már nem tudom mentesíteni a feladatai alól, szerintem nem is kell. Ha még nagyobb teret kap, egyrészt még zombibb leszek a fáradtságtól, másrészt szerintem elszakad a láthatatlan "póráz", ami ideköti. Általában az bejön ha kicsit nem figyelek rá, olyankor észbe kap és bújós lesz, de ennyire nem éreztem még távol őt magamtól. Tud valaki tanácsot adni?


2012. dec. 10. 10:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Passzoljátok le a gyermeket a nagyinak hétvégén, és menjetek el pl. Bécsbe vagy Budapesten a karácsonyi vásárba kakaózni. Sok sikert!!
2012. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyesmi volt... Vannak mélypontok. Egyszer kiakadtam, fejéhez vágtam mindent, ami bántott, azóta megint szép minden. Persze nem ismerte el, hogy igazam van, de sok dologban változtatott azóta. Sok sikert nektek, egy kapcsolaton mindig dolgozni kell!
2012. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kellenek a közös programok, mert a végén átnyergel a kislányra.
2012. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is beszélj vele, mondd el, amit itt leirtál. (Ha gond elmondani, akkor ird le és add oda neki vagy küldd le emailban - és kérj rá választ.

Másodszor ahhiz, hogy kicsit kettesben legyetek, nem kell pénz, a gyereket bizzátok valakire - nagyszülö, szomszéd lány, stb, és menjetek el sétálni kettesben, vagy hasonló program, ami nem kerül pénzbe.

Az anyagi dolgokat beszéld meg vele, de nem úgy, hogy túl sok a kiadás, túl kevés a pénz, hanem konkrétan összeirva, hogy mi jön be, mi az, amit ki kell fizetni és mi marad.

Ami a lányt illeti, mondd meg neki, hogy inkább a családjára szánjon több idöt, ne pedig "dekoraitv kislány"ra egy üzletben, mert neki kötelezettségei vannak, nemcsak szórakoznia kellene. A haverok hetente egyszer beleférnek,de minden nap nem.

Neked NEM KELL mentesiteni a feladatok alól, elvégre ö sem mentesit TÉGED!!!

2012. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem értem, hogy ha annyira padlón vagytok, hogy közös program nincs, akkor neki hogy jut a hobbijára és a barátaira?

Mondd el neki ezeket az érzéseidet szépen és kérd meg, hogy azt a pénzt, amit haverokra és hobbira költ, költse rátok, hogy el tudjatok menni valahová. A válaszban benne lesz a szeretete (vagy a nem szeretete) is irántad.

2012. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság azért jó, mert felszabadít. A te esetedben ez úgy nyilvánul meg hogy :

Nagyon jól tudjátok, hogy a férjed hazudozik, de játsszátok a szerepeteket. Ebből következik, hogy mérgesedik a helyzet.

Te nem tudsz megnyugodni, mert állandó bizonytalanságban vagy.

Ha a férjed nem partner a döntésben és hülyének néz és csicskasorba taszít ezzel a viselkedésével, hogy nem vesz emberszámba,akkor dönts te, hogy mit akarsz.

Neked ez így nem felel meg tovább, és nem vagy hajlandó ezt játszani.

Sokkal jobb esélyt adni egy új életre, mint örökké szenvedni.

2012. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Második gyereketeket várjátok úgy, hogy már így is padlón vagytok anyagilag? Na, az szép lesz. Ha megszületik a második gyerek, még nehezebb lesz mind érzelmileg, mind anyagilag, szóval előre látom, hogy a férjednél egyre nagyobb sláger lesz a "dekoratív kislány az üzletből".


Az a baj, hogy a férjednek ez az egész családozós-felelősséges-kötelezettséges dolog már így is nagy teher, ezért van állandóan máshol és másokkal. Most ebbe beleszülsz még egy gyereket, ami minden téren nagyobb terhet fog jelenteni nektek, szóval el tudom képzelni, hogy még inkább menekülni fog otthonról.


Nem tudom, mit lehetne csinálni. Attól, hogy közlöd vele és számonkéred a kötelezettségeit, talán részt vesz néhány dologban, de belül ugyanúgy elvágyik majd otthonról. Ha nyelsz, akkor meg ugyanez folytatódik, mint most, csak még te is még megtörtebb leszel, és még inkább a nyakadba szakad minden.


Szerintem az lenne némi megoldás, hogy közlöd vele, hogy segítsen be a dolgokba, mert érzelmileg így se-úgy se van otthon, de legalább te ne menj tönkre attól, hogy egyedül a te válladon van minden kötelezettség.

2012. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, sajnos már túl későn kapcsoltam, ma délben írta h ha hazajön beszéljünk és bevallotta h viszonya van egy nemsokára érettségiző kislánnyal, akivel együtt zenélnek, és hogy ez köztünk már 2-3 hónapja nem működik, de persze a gyerekek életében szeretne majd részt venni. Igazából olyannyira nem volt semmi előjele és olyan véglegesre mondta h ez már el van cseszve, hogy köpni nyelni nem tudtam, okulni sem nagyon, konklúziót levonni meg főleg.

Az anyagiakat kritizáló hozzászólónak reagálnék, miután teherbe estem (tervezett baba), az összes megtakarításunkat odaadtuk anyósnak akit az apeh az utcára akart tenni, most pedig anyós állítása szerint képtelen eladni a lakását hogy visszaadja a pénzt. Emiatt voltak köztünk feszültségek de nem vagyok az a felhánytorgatós, orr alá dörgölős típus.


A férjem már úton van valamerre egy utazótáskányi tiszta ruhával és én végtelenül sajnálom hogy meg sem próbálta kommunikálni amikor még menthető lett volna, én biztos hogy egy esélyt adtam volna ennek a kapcsolatnak a helyében, de persze az azzal jár h le kellene mondania a kislányról. Nem hittem hogy ennyit érünk.Köszi h elolvastátok!

2012. dec. 10. 19:16
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, nagyon sajnálom. Ez iszonyatos nagy sokk lehetett, nekem is az volt, ahogy olvastam, pedig nekem semmi közöm ehhez. Csodálom az erődet, ahogy ezt viseled. A válaszodból is kiderül, hogy mennyire jó és erős ember vagy, nagyon sokat vesztett a férjed azzal, hogy téged elhagyott, csak még nem tudja.
2012. dec. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, és hogy hány éves a férjed?
2012. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!