Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hát megpróbálom röviden leírni: anyám és élet társa ezen a héten reggel 7-kor mentek munkába,és délután 5 és 6 közt értek haza.Én mivel magántanuló vagyok,így nem járok suliba.Minden nap reggel fél 7-kor keltem,rendet raktam,takarítottam,mostam,befűtöttem a házat.Nővérem jött le főzni és mosogatni(utóbbit nem csináltam meg,mert utálok mosogatni.De testvérem csak fél-1 órát volt itt,és ez volt neki a munkája.Mikor végeztem a takarítással akkor el mentem boltba,levelek át vettem a postástól.Mire anyám haza ért semmi dolga nem volt.Tényleg semmi! Tesóim 4 óra fele értek haza a suliból,de ők semmit nem segítettek.Haza értek ettek,és feküdtek le tv-t nézni vagy jöttek netezni.Könyörögtem öcsémnek is,és bátyámnak is.Kb. fél óra könyörgés után megmozdították magukat.Ma anyám nem dolgozott,öcsém sem ment suliba.Én 10-kor keltem,úgy terveztem,hogy egész nap pihenhetek,de nem >< Anyám semmit nem csinált.Rendetlenség volt,nem volt össze takarítva sem.Én rendet raktam,betettem a mosást,és össze takarítottam,kiteregettem,elhajtogattam a ruhákat,ami a tegnapi mosásból leszáradt.Délután 3 órára lettem kész,ültem a géphez netezni,kb. fél órát ültem itt,és anyám mondta menjek el a gépről,mert ide akar ülni.Mondom 2 perc,és akkor mondja,"hogy előbb is ezt mondtad,nem igaz,hogy nem tudsz oda engedni a géphez" Nagyon fáradt vagyok,semmi erőm nincs,szemem tiszta karikás,álmos vagyok,nem bírok gondolkodni 1xűen.Minden kiesik a kezemből.És 1xűen nem tehetem meg,hogy nem csinálok semmit egy nap,mert el várják tőlem.A házunk 126 nm²,nem csoda,hogy elfáradok,mire végzek mindennel.Ha zavaros a fogalmazás bocsi,de nem fog az agyam ><


16/f



2013. márc. 8. 17:42
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
jövő hónapban költözök Pestre,munka és tanulás miatt... akkor majd észre veszik,hogy milyen fontos is voltam.... és mennyit segítettem... kb. 1 órája keltem,anyám szintén nem csinált semmit,jah de: pasijával és öcsémmel mentek vásárolni.... most áll neki főzni,tesóim gépeznek,munka megint rám vár :@ nincs össze takarítva,mosást is be kell tenni stb ><" sokszor adtam már fel,de rájöttem nem éri meg,fiatal vagyok előttem az élet,és most minden sz@r de 1x minden jobb lesz ^^ (remélem)
2013. márc. 9. 11:23
 22/24 anonim válasza:
Én a helyedben hagynám a takarítást.Elolvastam az előző oldalakon a kommenteket,bár nem mindegyiket,de nem ez a lényeg.A lényeg az,hogy ha a családod nem értékeli eléggé azt amit TE teszel ÉRTÜK és ez nayon nagy probléma.Pár hónapja én is hasonló cipőben jártam.Mindent megcsinálam:főztem rájuk,mosogattam,behordtam a fát ezzel együtt be is gyújtottam,beraktam a gépbe a ruhákat,kiteregettemporszívósztam,takarítottam.Egy idő után eegem lett belőlük és megmondtam nekik a magamét(annyi különbséggel,hogy nekem nincsenek tesóimezért kevesebbet kellett magyaráznom).Végig sem hallgattak..Ekkor elhatározam,hogy én sem csinálok semmit.Elmegyek reggel a suliba,hazajövök,csak magamnak csinálok kaját,stb.Kipróbálhatnád azt,hogy nem raksz mindenütt rendet,csak ahol a legtöbbet vagy.Ha saját szobád van,az a legjobb hely a takarításra.Anyudék szobáját és a tesóid szobáját hagyd a fenébe!(Nekem bavált,mert egy idő után anyámék elkezdtek rendet rakni a saját szobájukba.)Visszatérve a szobádra.Ha kész vagy a takarítással akkor már csak annyi a dolgod,hogy PIHENJ!Foglald el magad valamivel.Halgass zenét,nézz TV-ét,rajzolj,keress barátokat vagy bármi mást csinálhatsz,csak tereld el a gondolataidt a takarításról és más SZÁMODRA zavaró tényezőről.
2013. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :)Van saját szobám,de most nem ott alszok,mivel ott nincs fűtés :S 2 fiú tesómmal alszok egy szobában >< de szerintem jövő héten költözök vissza a szobámba.. Ez is az egyik probléma,nem csak én alszok abba a szobába,de csak én takarítok :@ Bátyám ma egész nap alszik,1x kelt fel,akkor is kajált,és feküdt vissza -_- én csinálom meg az ágyukat is,takarítok,nekem kell össze pakolni a ruhát a szekrényükbe,mert Őket nem zavarja,ha csak be van szórva a ruha.. 2 hete hajtogattam össze bátyám ruháit,de 2 nap múlva semmi látszata nem volt >< A nappaliban vagyok a legtöbbet,mivel itt van a gép :$ Tényleg igyekszem megfelelni nekik,mert nekik meg kell felelni >< Ha nem segítek,akkor én vagyok a rossz,aki egész nap csak fekszik stb.. Anyámék most is elmentek kocsikázni >< Én paskoltam le az asztalt utánuk megint .___. F@sz kivan :S Tegnap tányérokat vágtam falhoz feszkó levezetésnek,de szerintem ma is szükség lesz rá :$
2013. márc. 9. 14:31
 24/24 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de igen is gáz van a fejeddel, ha téged két pohár meg egy üveg kóla az asztalon kiborít. És szerinted komolyan ez a kupi? Kényszeres vagy, ez a helyzet. Amúgy mi közöd ahhoz, hogy a bátyád saját szekrényében az ő saját ruhái hogyan vannak bepakolva??? Nem gondolod, hogy ez nem normális dolog?? Kezeltetned kellene magad.
2013. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!