Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hát megpróbálom röviden leírni: anyám és élet társa ezen a héten reggel 7-kor mentek munkába,és délután 5 és 6 közt értek haza.Én mivel magántanuló vagyok,így nem járok suliba.Minden nap reggel fél 7-kor keltem,rendet raktam,takarítottam,mostam,befűtöttem a házat.Nővérem jött le főzni és mosogatni(utóbbit nem csináltam meg,mert utálok mosogatni.De testvérem csak fél-1 órát volt itt,és ez volt neki a munkája.Mikor végeztem a takarítással akkor el mentem boltba,levelek át vettem a postástól.Mire anyám haza ért semmi dolga nem volt.Tényleg semmi! Tesóim 4 óra fele értek haza a suliból,de ők semmit nem segítettek.Haza értek ettek,és feküdtek le tv-t nézni vagy jöttek netezni.Könyörögtem öcsémnek is,és bátyámnak is.Kb. fél óra könyörgés után megmozdították magukat.Ma anyám nem dolgozott,öcsém sem ment suliba.Én 10-kor keltem,úgy terveztem,hogy egész nap pihenhetek,de nem >< Anyám semmit nem csinált.Rendetlenség volt,nem volt össze takarítva sem.Én rendet raktam,betettem a mosást,és össze takarítottam,kiteregettem,elhajtogattam a ruhákat,ami a tegnapi mosásból leszáradt.Délután 3 órára lettem kész,ültem a géphez netezni,kb. fél órát ültem itt,és anyám mondta menjek el a gépről,mert ide akar ülni.Mondom 2 perc,és akkor mondja,"hogy előbb is ezt mondtad,nem igaz,hogy nem tudsz oda engedni a géphez" Nagyon fáradt vagyok,semmi erőm nincs,szemem tiszta karikás,álmos vagyok,nem bírok gondolkodni 1xűen.Minden kiesik a kezemből.És 1xűen nem tehetem meg,hogy nem csinálok semmit egy nap,mert el várják tőlem.A házunk 126 nm²,nem csoda,hogy elfáradok,mire végzek mindennel.Ha zavaros a fogalmazás bocsi,de nem fog az agyam ><


16/f



2013. márc. 8. 17:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hát, érdekes egy anyukád van....mindenesetre próbálj vele beszélni erről, tesók nélkül. Ha nem fogja az adást, akkor pedig ne takaríts. Majd megcsinálja, ha már nagyon zavarja.
2013. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ma is a fejéhez vágtam,mikor kért,h menjek el a géptől,"hogy ma nem fáradtál el az biztos,nem fog leesni a gyűrű az ujjadról" De szerintem meg sem hallotta.. Próbáltam azt is,hogy nem takarítok,de nem bírom megállni,mert tényleg zavar a rendetlenség :$ :S Anyám régen meg csinált mindent,igaz akkor én éjjel voltam fent,és napközben aludtam,de ez rég volt... Már kb. 1,5 hónapja van ez így,hogy én dolgozok,Ő meg csak van.. Tesóim szerencsétlenek a takarításhoz.. Nagyobb kárt csinálnának,mint hasznot :S :D De attól még a ház körül rendet rakhatnának,fát ők is tudnának vágni.De nem >< Inkább legyen rendmániás,mint olyanok,mint anyámék.Ma is én pakoltam le az asztalt utánuk.Problémás gyerek voltam,suliban is gondok voltak.. Ezért lettem magántanuló.Köszönöm az eddigi válaszokat és lányok Boldog Nőnapot ^^ :3
2013. márc. 8. 18:08
 13/24 anonim ***** válasza:

ismerős érzés..

ha én nem takarítok,nem főzök akkor kifőz?

anyám,tesóm itthon van egész nap alszanak délig,felkelnek és 4-5kor fekszenek le,és addig is csak gépeznek..

én fél-6 kor kelek hogy adjak enni a macskáknak,kutyának,h elkészüljek stb. 2-3 között haza érek,és akkor utána még takarítsak,főzzek.. volt h nem főztem semmit,nem takarítottam mit csináltak??!?!?!?! SEMMIT... lusta disznók.. azt mondják h elfáradtak. MIBE ? ha alszanak délig,és utána is csak gépeznek.. plusz én menjek el a boltba,meg minden hova. ezek emg fel sem emelik a feneküket. bocsi h leírtam. én azt csináltam h nem takarítottam,és nem csináltak semmit.... nem bírtam tovább a sok mosatlant,a sok dzsuvát,így kitakarítottam...

amúgy próbáld meg h nem takarítasz,hátha észre veszik magukat.. amúgy miért vagy magántanuló? :) am mondom próbáld meg h sz*rsz rájuk... és nem takarítasz,meglátjuk h mit csinálnak. DE NE IS FŐZZ!!!! meg semmit se...

amúgy minden tiszteletem a tiéd,főleg hogy fiú vagy :)

16L

2013. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha annyira zavar a kupleráj, akkor a saját szobádban takaríts és ne mozdulj ki, ha nem muszáj. Amúgy milyen szintű kupiról beszélünk? Mert nem mindegy...ha az zavar, hogy az asztalon van két bögre, meg elől hagytak két zoknit, akkor veled van a gáz...
2013. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Nokedli Ottokár válasza:

Ilyenkor kell önzőre váltani, csak saját magad után takarítani, csak saját magadnak főzni, csak magad után mosogatni, csak... csak... Néhány nap után fel fog nekik tűnni, hogy valami nem frankó.

Nyilván, megpróbálják érvényesíteni igényeiket, nos ilyenkor kell kiosztani őket.

2013. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Miért vagy magántanuló? Menj közösségbe, mert ez nem egészséges, így le fogsz épülni!
2013. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
nem én főzök,azt ma anyám megcsinálta,és elmosogatott... csoda... >< igen,sajnos velem van a baj :S :$ előbb is kint volt 2 pohár az asztalon,és 1 üveg cola,zavart,szal elpakoltam >< valszin rendmániás vagyok,de sztem ez a legkisebb probléma :D nem bírom megállni,hogy csak az én szobámat takarítsam,mert nem ott vagyok egész nap.. én kiabálok öcsemmel,ha a szóból nem ért,de az sem zavarja nagyon... komolyan nem tudom,hogy mit tegyek,hogy végre Ők is besegítsenek a házi munkába..
2013. márc. 8. 18:57
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem komoly gond van a fejedben. Nem velük van a gond...
2013. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
19:52 neked biztos nagyobb a baj a fejedben,mint nekem ;) ><"
2013. márc. 8. 20:02
 20/24 anonim válasza:

Elég faramuci helyzet. Addig amíg nem tudsz önálló lenni elég nehéz lesz szabadulnod. Saját kereset+albérlet. De ez ugye még messze van. Ha minden így van, ahogy mondod, majd akkor jönnek rá hogy mennyire fontos voltál nekik, amikor elveszítenek. Kitartás!


"Lehet sokszor bánt az élet, meglehet olykor mindent feladnál. Ne feledd, ami nem öl meg az csak megerősít.Állj fel újra és újra, és mondd az élet szemébe: Erősebb vagyok!"

[link]

2013. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!