Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Elegem van mindenből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hát megpróbálom röviden leírni: anyám és élet társa ezen a héten reggel 7-kor mentek munkába,és délután 5 és 6 közt értek haza.Én mivel magántanuló vagyok,így nem járok suliba.Minden nap reggel fél 7-kor keltem,rendet raktam,takarítottam,mostam,befűtöttem a házat.Nővérem jött le főzni és mosogatni(utóbbit nem csináltam meg,mert utálok mosogatni.De testvérem csak fél-1 órát volt itt,és ez volt neki a munkája.Mikor végeztem a takarítással akkor el mentem boltba,levelek át vettem a postástól.Mire anyám haza ért semmi dolga nem volt.Tényleg semmi! Tesóim 4 óra fele értek haza a suliból,de ők semmit nem segítettek.Haza értek ettek,és feküdtek le tv-t nézni vagy jöttek netezni.Könyörögtem öcsémnek is,és bátyámnak is.Kb. fél óra könyörgés után megmozdították magukat.Ma anyám nem dolgozott,öcsém sem ment suliba.Én 10-kor keltem,úgy terveztem,hogy egész nap pihenhetek,de nem >< Anyám semmit nem csinált.Rendetlenség volt,nem volt össze takarítva sem.Én rendet raktam,betettem a mosást,és össze takarítottam,kiteregettem,elhajtogattam a ruhákat,ami a tegnapi mosásból leszáradt.Délután 3 órára lettem kész,ültem a géphez netezni,kb. fél órát ültem itt,és anyám mondta menjek el a gépről,mert ide akar ülni.Mondom 2 perc,és akkor mondja,"hogy előbb is ezt mondtad,nem igaz,hogy nem tudsz oda engedni a géphez" Nagyon fáradt vagyok,semmi erőm nincs,szemem tiszta karikás,álmos vagyok,nem bírok gondolkodni 1xűen.Minden kiesik a kezemből.És 1xűen nem tehetem meg,hogy nem csinálok semmit egy nap,mert el várják tőlem.A házunk 126 nm²,nem csoda,hogy elfáradok,mire végzek mindennel.Ha zavaros a fogalmazás bocsi,de nem fog az agyam ><


16/f



2013. márc. 8. 17:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lehet könnyű a leírtak alapján, minden tiszteletem hogy 16 éves fiú létedre ennyi házimunkát csinálsz, de próbáld azt ki, hogy nem csinálsz meg semmit pár napig és fel fog tűnni nekik a különbség. Majd akkor észreveszik mennyit is segítesz a családnak.
2013. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Mit tegyek? Beszéljek anyámmal,hogy hagyjon piheni,mert nem bírja ezt a szervezetem,vagy könyörögjek testvéreimnek,hogy segítsenek Ők.Vagy maradjak csendben,és ne szóljak semmit sem?!
2013. márc. 8. 17:48
 4/24 A kérdező kommentje:
De nem bírom elviselni a rendetlenséget :S :$ Zavar,ha nincs rend,és nincs takarítva sem..
2013. márc. 8. 17:50
 5/24 anonim ***** válasza:
megpróbálhatsz velük leülni beszélgetni esetleg beosztani a házimunkát, mert azért igen csak elkényelmesedett a család. Az egy dolog hogy te otthon vagy de neked is megvan a tanulnivalód ráadásul fiatal vagy a haverokkal kéne lógni szabadidődben vagy akármi, nem csak neked kéne az összes otthoni munkát elvégezni. Ha nem hat a beszéd szarjál bele. Lehet zavar a rendetlenség, de lehet hogy megéri mert legalább felnyitja a szemüket a kupi.
2013. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekünk is szép nagy házunk van, tudom én is milyen sok időt elvesz takarítás:)
2013. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Beszélni velük?! Lehetetlen... tegnap is könyörögtem öcsémnek fél órán keresztül,h menjen fürödni,mert én is szeretnék sorra kerülni,fáradt vagyok,álmos.Nem is hallotta meg,és hát felemeltem a hangom,Ő meg elkezdte a bőgést.Kit támadt anyám?! Persze,h engem :S Barátok? Nincs is rá időm,h velük beszélgessek,találkozzak :/ Tanulni sem tudok,mert nincs rá időm,vagy mikor lenne,akkor ezek nem hagynak ><
2013. márc. 8. 17:58
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Haver, minden tiszteletem a tiéd. :) Engem is zavarni szokott a rendetlenség, de nem takarítom fényesre a szobámat meg a többi helyiséget, ahol több időt töltök, hanem csak annyira rakok rendet hogy ne zavarjon nagyon a látvány. Tényleg próbáld meg azt, hogy egy pár napig nem takarítasz utánuk, csak magad után, ez talán majd felnyitja a szemüket. Sok sikert! :) 16/L
2013. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

szerintem probalj meg szepen meg beszelni anyuddal ugy hogy ne kapja fel a vizet, de azert a testvereiddel is.. es ha eggyikojuk se veszi fel es nem erdekli akkor hagyd.. ne csinalj rendet, ne takarits mert igy latjak hogy szereted a rendet es nem birsz rendeltensegbe ulni igyis-ugyis megcsinalod.. ne csinalj semmit, csinald meg a hazid, tanulj.. es aztan ha szabad vagy menj ki eggyet setalni vagy baratokkal ki menni, es nem takaritani mert ugyis eszreveszik anyudek, meg tesodek hogy valami nem oke. de azert minden tiszteletem a tied.

:*

15/l

2013. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Neked az a bajod, hogy rendmániás vagy. Van ilyen betegség is, elképzelhető, hogy olyanod van.

A többieknek meg kényelmes így, ezért észre sem akarják venni hogy mennyi mindent csinálsz.

De miért is vagy magántanuló?

2013. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!