Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyzetünkben?

Ti mit tennétek a helyzetünkben?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a határ mellett. Otthoni családunk nem nagyon látogat, mert ők "rosszul" élnek, nem telik nekik rá. De nekünk bezzeg nagyon jó, többszáz euró a havi bérleti díjunk, hamarosan jön a baba. Soha senki nem jön hozzánk, karácsonykor is minden évben elvárják, hogy mi menjünk haza, ami nehézkes, mert egyrészt a tömegközlekedés vidéken halott ügy, nekünk autónk nincs és akkor még az ottalvás kérdése is mindig probléma.


A másik a tesómék, ők tőlünk fél órára laknak (gyalog). Mégsem látogatnak sosem. Már mi sem megyünk, mert meguntuk, hogy mindig mi menjünk, ha esik, ha fúj. Nekem így is hiányoznak, rossz így egyedül, olyan szívesen csinálnék velük közös programokat, de már meguntam, hogy mindig csak mi kezdeményezzünk, a részükről meg semmi. A legvicesebb, hogy hétvégente gyakran hazajárnak, de csak a sógornőm családját látogatják, a mi családunkat karácsony óta most látták először, akkor is csak pár órára.


Szerintetek ez normális? Javulhat a helyzet olyan családtagokkal, akik nem keresnek és nem érdeklődnek az ember iránt? :(


2013. márc. 8. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekûnk.se pàrom se en reszemröl.sincs kapcsolat rokonnal.Küldtünk többször is.jegyre penzt,de nem akarnak jönni.Na nem is érdekel 7 év utan.Kerestem baratokat itt.Két picivel en sem tudok utazgatni haza sajnos.1500 km.Bezzeg aki gyerek nélkül van,akkor se jönne ha állnám az utat.Igy beletörödtem.
2013. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nem normális.

De ha drága a bérleti díj, és a határ mellett laktok akkor miért nem költöztök vissza, és innen mennétek dolgozni. Szombathelyen szinte mindenki így csinálja.

2013. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

en most koltoztem kulfoldre, es joreszt le se szr a csaladom es a barataim nagy resze is. jelentosen atertekelodtek a dolgok bennem. de tudom, hogy ez csak addig fog tartani amig viszont nem latom oket. nem utalnak ok, csak a mindennapok igy elszivjak az ember energiajat, vagy figyelmet.

lehet, hogy veled is hasonlo a helyzet, nem? nincsenek egyebkent barataid?

2013. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, de attól még szeretnék találkozni néha a testvéremékkel is.
2013. márc. 8. 21:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!