Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyáéktól vs apáéktól? Szülők,...

Anyáéktól vs apáéktól? Szülők, ez nektek jelent valamit? Rosszul esik?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk te és a párod kiválasztotok egy fülbevalót a lányotoknak, megkapja ajándékba, és mikor kérdezik honnan van, azt mondja anyáéktól. Ez az apának rosszul esik? vagy fordított helyzetben?! Pusztán csak kíváncsiság, mert ez mindig is érdekelt :)
2013. márc. 3. 23:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szóban benne van mindkét szülő.

Amúgy én azt szoktam válaszolni, hogy a szüleimtől....bár ők sosem problémáztak ilyen baromságokon...

2013. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig hol így mondták, hol úgy, én gyerekfejjel nem gondolkoztam azon, hogy az anyáék vagy az apáék nem ugyanazt jelenti esetleg, és hál istennek szüleimen sem láttam emiatt sosem feszültséget :)

Nekem ők ma is egyek :)

2013. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Helyes, én is így gondolom :) Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 3. 23:12
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Egy normális apának nem esik rosszul, ha a gyerek anyáéknak hívja őket. Hiszen tudja, hogy az első számú szülő, akivel szorosabb, bizalmasabb a kapcsolat, mindig is az anya lesz, különösen, ha a gyermek lány.

Fiúgyerek esetén is sokszor így van, de ha mégsem, akkor is tiszteletből illik vagy szüleimnek, vagy anyáéknak hívni a szülőket, és nem apáéknak.

Nekem az apáék lenne a furcsa, ez az anya kvalitásait degradálná le. És még ha így is van, hogy nem jó anya egy nő, akkor sem illik kívülállók számára leleplezni, akkor inkább szüleimet illik mondani.

Az anyáékban viszont nincsen semmi tiszteletlenség az apa iránt, ez természetes alternatívája a szüleimnek.

2013. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb az ha azt mondja valaki, hogy a szüleimtől. Én is mindig anyukámék szót használom, de emögött érzem is hogy van egy megkülönböztetés kettőjük között. Magyarán anyukámmal sokkal jobb a kapcsolatom, jobban szeretem. És ösztönösen ezt a szót használom. Egy "normál" felállásban nem tudom van e jelentősége.
2013. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4es. Nagyon nem értem a levezetésedet :) Tehát az anya fontosabb az apánál? ezt akarod kihozni belőle?
2013. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
én mindig úgy mondtam, hogy "anyáék" mert anyukám volt velünk otthon, ő tanult velünk, ő járatott különórákra, stb, nekem ilyen közös dolgoknál valahogy mindig ez jött a számra
2013. márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez épp olyan dolog, mint ha egy férfi megsértődne azon, hogy nincs apák napja, vagy férfinap.

El kell fogadniuk, hogy a nőket, anyákat életet adó, kihordó, ösztönösen gondoskodó szerepe által, nagyobb tisztelet övezni, és el is fogadják, hiszen én a fent említett két ünnep miatt sem hallottam még egy férfit sem problémázni.

2013. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
Van apák napja, és minden nap férfinap.
2013. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne apák napja?

Június 3-án de van akik viccesen május 19-ét, Ivó napját tartják.

2013. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!