Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyáéktól vs apáéktól? Szülők,...

Anyáéktól vs apáéktól? Szülők, ez nektek jelent valamit? Rosszul esik?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk te és a párod kiválasztotok egy fülbevalót a lányotoknak, megkapja ajándékba, és mikor kérdezik honnan van, azt mondja anyáéktól. Ez az apának rosszul esik? vagy fordított helyzetben?! Pusztán csak kíváncsiság, mert ez mindig is érdekelt :)
2013. márc. 3. 23:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem 3-án hanem 3 vasárnapján.
2013. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én azért mondok "anyuék"-at, mert az apukám nem a vér szerinti, az meg hülyén hangzik, hogy a "nevelőapukámék".
2013. márc. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én mindegyiket használom. Attól is függ, hogy tudom-e, hogy kinek az ötlete volt, akkor használom inkább az "apukámék", "anyukámék" kifejezést. Ha mégsem, akkor vagy "szüleimtől"-t mondok, vagy apukámékat.
2013. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Amit nem ünneplünk, az nincs.

Én még senkiről sem hallottam, aki ünnepelte volna az apák napját vagy a férfinapot.

2013. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi ünnepeljük, így számunkra van.
2013. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

4es válaszoló,ne haragudj,de ennyi badarságot régen olvastam..

Már miért lenne az degradáló egy anyukának,hogy a gyerek azt mondja "apuéktól",én anya vagyok,de biztos vagyok benne,hogy soha a büdös életben nem akadnék fenn ezen...Már csak azért sem,mert semmivel sem érzem többnek magam a férjemnél a szülőségben..Normális esetben ez így működik szerintem..Igaz ő nem is olyan apa,aki szerint a gyereknevelés a nő dolga,maximálisan kiveszi ő is a részét mindenből..

2013. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Nekem az apáék lenne a furcsa, ez az anya kvalitásait degradálná le."

'Az anyáékban viszont nincsen semmi tiszteletlenség az apa iránt"


Mi van?

2013. márc. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért mert az intézmények az anyáknapját hangsúlyozzák ki még van apák napja is. De pl. az én gyerekeim még most kezdték az ovit, így az, hogy engem felköszöntsenek, készítsenek valami kis apróságot teljesen a férjem közreműködésétől függött. Ha ő nem ül le velük rajzolni, vagy nem mennek el venni egy szál virágot. Akkor nincs anyák napja. Ugyanígy az én felelősségem az, hogy apákn apja is is legyen. A gyerekek tőlünk tanulnak.

Szerintem egy idő ha már huszadjára hallja egy apa, hogy "anyáék" akkor elgondolkodik rajta, hogy mindent jól csinált e. Bár szerintem tényleg elronthatott valamit. Oké, hogy az anya a "fészekrakó", egy egy normális családban az apa is kiveszi a részét. Az a három év amit az anya töltött otthon a gyerekekkel nem kell hogy ilyen maradandó benyomást keltsen egy gyerekben.

Ugyanannyi kimondani azt, hogy a "szüleimhez", mint bármi mást.

2013. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon erdekes, multkor valami kapcsan elkezdtem figyelni magamat, hogy en mit mondok...

Rajottem, hogy en szemely szerint mind a kettot hasznalom. Pl ha jonnek hozzank akkor attol fugg, hogy melyikukkel beszeltem meg, vagy beszeltem utoljara, azt mondom, a szuleim kifejezest akkor hasznalom, ha olyannak beszelek, aki nem all hozzam kozel. Ajandekok eseten, pedig attol, hogy ki talalta ki, de ha "idegennek" mondom, akkor aszuleimtol...ez nagyon erdekes.... Majd megkerdezem a mind edesanyamat, mind edesapamat, hogy ok figyeltek-e fel iyesmire (ha aszuleimrol beszelek, az egyikrol masikrol, akkor viszont akarkinek edesapam, es edesanyam kifejezest hasznalom..., nem emlexem miert, igy szoktam meg)

2013. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor már csak arról valljatok színt, miért is nem ünneplitek az apák napját?
2013. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!