Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek? Szülők ti hogyan...

Költözzek? Szülők ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Kaptam Törökországban egy állás lehetőséget és szeretném elfogadni. Eszméletlenül vonz az az ország, az ottani emberek. Ismerek pár családot kint, illetve néhány barátom/haverom is van, akik segíteni tudnak mindenben, nem leszek teljesen egyedül.


Voltam már kint, egyszer másfél hónapra, egyszer pedig egy három hónapos szakmai gyakorlaton.

24 éves vagyok, egyelőre mennék én, aztán pedig jönne utánam a párom is, ha "befészkeltem" magamat. Mondhatni én már eldöntöttem, hogy megyek, azonban nagyon nem esik jól, hogy a szüleim nem támogatnak. Mindig is azt szerették volna, hogyha megyek, akkor nyugat felé, ne ennyire más kultúrában találjam meg az új otthonomat. Nem bíznak a török emberekben, pláne hogy nő vagyok és apu egyáltalán hallani sem akar arról, hogy ott telepedjek le.


Ilyenkor mi van? Annyira rossz érzés van bennem. Nagyon mennék, ez minden vágyam, iszonyat jó lehetőség, jó munka, jó fizetés, ugyanakkor a családommal nem akarok haragban lenni. Megbékélnek majd? Hagyjam ki a lehetőséget?



2013. febr. 28. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha jó legális és biztonságos a munka menjél, legfeljebb hazajössz, ha kihagyod mindig bánni fogod. Ott legalább meleg van. Ha végleg kint maradsz költözzenek ki a szüleid veled.
2013. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Menj, ha szeretnél. A szüleid - gondolom - szeretnek, és féltenek, csak nem jól mutatják ki. Amint kimentél, berendezkedtél, és látják, hogy boldog vagy ott, meg fognak békélni.

Addig kezeld megértéssel a haragjukat is, ne kicsinyeld le semmilyen aggodalmukat, bármilyen hülyén hangzik (mint az eladnak tevéért). Igazából ezeket az aggodalmakat kellene előhúznod belőlük, lehet, hogy még ők sem fogalmazták meg pontosan, de jó lenne átbeszélni őket.


Sok szerencsét, és persze amint lehet, majd hívd meg a szüleidet nyaralni. Az a biztos, ha a saját szemükkel látják, hogy jól vagy. :)

2013. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A szüleid majd megbékélnek.

Ha mindenképpen jó hangulattal akarsz távozni, csinálj vésztervet.

off:

ha arra vetődsz, küldj egy kis meleget, mert menten megfagyok! XD

2013. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Szerintem mi már beszéltünk anno itt Gyk-n.

Mérnökből elég nagy túlképzés van (férjem is az).

Az állam csak akkor ad támogatást egy munkáltatónak, ha hazai munkavállalót alkalmaz. Külföldit csak akkor alkalmaznak, ha nem találnak arra a pozícióra törököt.

Ajánlom, hogy keress Mo.-n egy olyan céget, akinek vannak To.-gal kapcsolatai. A férjem gyárában is vannak pl. franciák meg ameikaiak, de ők nem ide vannak bejelentve, hanem a hazájukba.

2013. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!