Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek? Szülők ti hogyan...

Költözzek? Szülők ti hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Kaptam Törökországban egy állás lehetőséget és szeretném elfogadni. Eszméletlenül vonz az az ország, az ottani emberek. Ismerek pár családot kint, illetve néhány barátom/haverom is van, akik segíteni tudnak mindenben, nem leszek teljesen egyedül.


Voltam már kint, egyszer másfél hónapra, egyszer pedig egy három hónapos szakmai gyakorlaton.

24 éves vagyok, egyelőre mennék én, aztán pedig jönne utánam a párom is, ha "befészkeltem" magamat. Mondhatni én már eldöntöttem, hogy megyek, azonban nagyon nem esik jól, hogy a szüleim nem támogatnak. Mindig is azt szerették volna, hogyha megyek, akkor nyugat felé, ne ennyire más kultúrában találjam meg az új otthonomat. Nem bíznak a török emberekben, pláne hogy nő vagyok és apu egyáltalán hallani sem akar arról, hogy ott telepedjek le.


Ilyenkor mi van? Annyira rossz érzés van bennem. Nagyon mennék, ez minden vágyam, iszonyat jó lehetőség, jó munka, jó fizetés, ugyanakkor a családommal nem akarok haragban lenni. Megbékélnek majd? Hagyjam ki a lehetőséget?



2013. febr. 28. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, ez a te döntésed.
2013. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el ilyen lehetőség csak egy adódik az életben, ne szalaszd el.
2013. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem is konkrétan a döntésben kérek segítséget. Inkább csak abban, hogy megér-e ennyit a családi béke? Megbékél-e egy szülő, ha a gyereke a saját feje után megy a tanácsa/akarata ellenére, stb.

Tudom, azt sem tudhatjátok, hogy az én szüleim milyenek... A ti véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti hasonló helyzetben mit szólnátok akár gyerekként, akár szülőként!

2013. febr. 28. 19:38
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én Törökországban élek, és össze sem lehet hasonlítani Mo.-gal. Itt az emberek sokkal pozitívabbak, barátságosabbak, segítőkészebbek, stb. Teljesen más mentalitás.

Félévente járok haza látogatóba, de soha nem szeretnék már innen visszaköltözni Mo.ra!

Gyere, nem bánod meg!

2013. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Csak attól féltenek,hogy nehogy egy török pasa megvegyen 100 tevéért! :)
2013. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Egyedül egy nő Törökországba!? Nem egy bíztató dolog, ha csak nem olyan könnyen kapható bármire! Jól fizető állás...vajon mi lehet!?


Mint magyar, hogy tudsz vonzódni annyira Törökországhoz?! Gondolom tanultál történelmet. Neked semmit nem jelent az a sok magyar vér, ami azért folyt, hogy megvédje országunkat tőlük?! Ez most furcsának hangozhat, de ha belegondolsz igaz. Hiába telt el azóta annyi idő...

2013. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ildi Kamilla, kevés olyan európai országot találsz, ami a történelem során ne lett volna valamikor az ellenségünk. Meg ennyivel velünk se álljon szóba senki, mert nagyjából egy évezrede még ész nélkül lődöztük ki a nyilainkat a többi népre.

Komolyan megdöbbent, hogy léteznek ilyen szűklátókörű emberek.

2013. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Ildi Kamilla

A magyar kalandozások idején a nyugatiak így könyörögtek féltükben: „A magyarok nyilaitól ments meg, Uram, minket!”


Erről hallottál már? ;)

2013. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"nagyjából egy évezrede még ész nélkül lődöztük ki a nyilainkat a többi népre. "


Tanulj egy kis történelmet!

2013. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mint említettem jártam már kint egyedül, így túl nagy meglepetés nem érne az embereket illetően. Eszméletlenül nyitottak, barátságosak a törökök, az egyetemen is rengeteg török hallgatónk volt fél-fél évekre és velük is mindig hamar megtaláltam a hangot.

Tetszik, hogyha bemegyek a boltba és nem veszek semmit, akkor is úgy köszönnek el tőlem mosolyogva, hogy legyen szép napom, hogy nem rohannak az emberek, hogy nem sugárzik mindenkiből a stressz. Tetszik az ország klímája, a kultúrája, imádom a mecsetek hangját, az éjszakai életet, a tengert, mindent.


Hogy mi az a jól fizető állás? :) Bár semmi közöd hozzá, megosztom veled... Mérnök vagyok, ahhoz a céghez hívtak vissza, ahol a szakmai gyakorlatomat töltöttem (igen, mérnökként). Ergo még ott is lennének ismerős arcok.


Az meg szerintem még Törökország közelében sem járt, aki azt hiszi úgy mennek a dolgok kint, hogy majd eladnak 100 tevéért, vagy pár kecskéért. :) A turistákat szeretik ilyenekkel húzni, igen...


Lényegében mindent a hátsóm alá tennének, a helyem megvan, lakni tudok hol az első fizetésemig, aztán lakást segítenek keresni. Itthon nem igen van toppon az építőipar, lassan féléve keresek állást és max annyit kapok, hogy "ha lesz munkánk, hívunk". Menni szeretnék ennyi. Viszont azt nem szeretném, ha emiatt megromlana a szüleimmel a kapcsolatunk.

2013. febr. 28. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!