Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne költözzek?...

Költözzek vagy ne költözzek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szeretek Budapesten élni, gyönyörű város, remek lehetőségekkel, jó állásom van és lakásom. De a jelenlegi politikai helyzet mélyen felháborít, nem érzem jól magam, hogy egy olyan országban élek, ahol majmok ülnek a parlamentben. Kaptam egy állásajánlatot Írországban, Dublinban, autót, benzinkártyát kapnék, a lakásomat fizetnék. Voltam már ott, nagyon szerettem, jobban is keresnék, a párom pedig jönne utánam, ha neki is találunk valami állást, a budapesti lakásunkat pedig kiadnánk, így sokkal jobban járnánk anyagilag. De minden Budapesthez köt, és igazából nincsenek filléres gondjaink se, csak a politikai élet zavar rettentően. Nem tudom, hogy mit csináljak. Gondolkoztam rajta, hogy kimegyek pár évre, meglátom milyen, de akkor fel kéne adnom a mostani állásom és nem látnám a családomat. Tudnátok esetleg pro és kontra érveket sorakoztatni nekem, hogy miért menjek és miért maradjak? Ti mit tennétek?
2013. febr. 19. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy nem tudnék kimenni. Messziről minden szépnek látszik, de ha hosszabb távon kint leszel, ott is fognak problémák adódni, sehol sincs kolbászból a kerítés.

Elhiszem, hogy kecsegtető az ajánlat, de megéri-e a családodtól távol lenni csak azért, mert itthon zavar a politikai helyzet?

Gondolj bele, ha mindenki menekülőre fogná emiatt, mennyien maradnánk itthon?

Én más szemszögből nézem a dolgokat, nekem a hazám nagyon közel áll a szívemhez, ezért biztos, hogy nem tudnám itt hagyni, de hogy még a családomat se lássam, az már végképp elképzelhetetlen lenne számomra. Nem tudom, neked milyen a családi helyzeted, mennyire idősek a szüleid, de én folyton arra gondolok, ki tudja, hogy meddig láthatom a családomat, ki akarom használni azt az időt, amit együtt tölthetünk.


31/N

2013. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennék. Mert világot látni jó, rengeteg tapasztalattal gazdagodsz néhány év alatt.
2013. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó magam is kint élek Angliában. Talán ezért jobban megértem hogy mit is akarsz. Én tudom , hogy bár külföldön jobbnak tűnik az élet, hiszen jobb a pénz, az ember ha akar spórolni is tud. De amikor X évig kint élsz, és már totál beilleszkedtél a mindennapokba, amikor a napok ugyanolyan szürkék , mert monoton.. Amikor a varázslat eltűnik amit érzel az ország felé, akkor észreveszed hogy hogy itt is pocsék a politikai élet. Itt is vannak dolgok amitől falra mászik az ember. ( önkormányzati ügyekben csak lesek hogy kik dolgoznak ott) Rájössz hogy otthon az egészségügy sokkal de sokkal jobb és olcsóbb mint itt kint. Elég bosszantó hogy egy komoly fülgyulladással például míg otthon kikezelik, és kézcsíkos gyógymódot alkalmaznak , itt lerendezik annyival hogy felírnak fülcseppet.. Vagy a nőgyógyászati rákszűrést egy sima nővérke végzi el. Vagy azon lepődik meg az ember hogy nem is szólnak, téma se volt, és lám mégis emelkedett az élelmiszerek ára, vagy a benzin ára, sőt a villany, gázt, vizet is emelik..Nincs előtte semmi bejelentés..

De mégis azt mondom neked, hogy ha azért akarsz kimenni mert szerinted a politikusok jobbak , vagy itt kint minden oké akkor ne gyere. Ha ezek a gondjaid otthon, azok itt kint is léteznek. Ha viszont az a cél hogy megismerd az országot, több pénzetek legyen, egy kis változatosság kell az életekben akkor gyere ki pár évre. Ha megunjátok, hazamentek..

2013. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Márpedig ez a te döntésed. Mindkettő mellett és ellen szólnak érvek. Az lenne a jó, ha mindenki csak világot látni menne, és aztán hazatérne. (Mondom ezt úgy hogy megértem, reménytelen helyzetük miatt vezik fel sokan a nyúlcipőt.)

Hasonló dilemmában lennék mint te. Egyszer voltam Dublinban, de rabul ejtett, mondogatom is, hogy ott szívesen élnék. De csak 1-2 évig. A szívem hazahúzna. Azt hiszem. Annak is igaza van, aki szerint rossz, ha mindenki elmegy a hülyék miatt. Én itthon tervezem a jövőmet, még ha föl is fordul a gyomrom a politikai élettől. De pár év kint beleférne. Az is lehet persze, hogy aztán lazulnának a hazahúzó szálak...

2013. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én nem mennék. Szeretem az országot, bár eléggé lehetetlennek érzem én is a helyzetet. Utálom a kormányt, a politikát, az egészségügyet, utálom a bűnözést, a kivételezést, szinte mindent. Nettóban keresek 150-et kafetériával együtt, albérletben lakom, a férjem fizetése most talán eléri a 100-at, megtakarításom 95000 Ft. esélyem sincs saját lakásra, félek, hogy mi lesz pár év múlva, de ettől függetlenül imádok itt élni. Én szeretem a munkám, szeretem az állandóságot. Félnék a változástól, és nem hagynám itt a családomat sem. pedig itt sem jó. Bár mondjuk nem vagyok a te helyedben, hiszen nem kaptam ilyen ajánlatot, de félnék feladni az eddigi életem. De ha neked tuti jó állást ajánlottak, és nem vagytok olyan parásak, mint én, akkor menjetek :) sok sikert. Bár megmondom őszintén, mondod, hogy saját lakásotok, nincsenek megélhetési gondjaitok, csak a politikai helyzet miatt nem mennék.
2013. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!