Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok - kamaszoknál - ez...

Nálatok - kamaszoknál - ez hogy megy?

Figyelt kérdés

Hello :) 17 éves leszek 2 hét múlva és lány :)

A kérdésem az lenne, hogy másoknál hogy megy a "pénzkérés" a szülőktől? Nekem valahogy ez nehezen megy, mert azt érzem hogy úgysem adnak, és inkább meg sem kérdezem. De most venni szeretnék 3 dolgot(egy tavaszi kabát, egy új cipő meg egy táska de a táska elhanyagolható). Anyu a szülinapomat egybe vette a karácsonnyal, és egy telefont kaptam aminek nagyon örülök is és vigyázok rá, úgyhogy nem hivatkozhatok arra, hogy szülinapomra kapjak új cuccokat. Apum külön él(elváltak) de vele egy héten egyszer találkozok fél napot, mióta elköltöztünk a gyermektartáson kívül néha vesz egy kólát. Bár szerintem ha tőle kérnék, ő biztos adna, de úgy érzem, hogy ez kihasználás lenne vele szemben. Na de kicsit hosszú lett :D A kérdés szóval, hogy ti hogyan kértek pénzt?


2013. febr. 26. 17:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak én érzem ezt a dolgot kínosnak :D elég furcsán érzem magam :/ :D
2013. febr. 26. 17:59
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, nem merek kérni, pedig bármikor adnának. Nagyon ritkán kérek, inkább megvárom még maguktól eszükbe jut. Én sem kapok zsebpénzt, bár most, hogy elkerültem egyetemre, mindig utalnak át a szülők a bankkártyámra. Nem megy ez nekem
2013. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"kéne egy ez meg az"


vagy ha együtt voltunk olyan helyen, ahol vannak ilyenek, akkor ha találtam valamit megmutattam felpróbáltam, ha kellett megvették.


Én sose kértem külön pénzt, mindig anyámmal mentem vásárolni. Ennek meg volt az az előnye, hogy nem voltam lekorlátozva, hogy adott egy tízest, de 11 ezerért találtam dolgo(ka)t és akkor szívás.

Meg mikor magának vett valamit akkor is mindig vitt és a vége az lett, hogy én is kaptam.


Csak úgy pénzt kérni nem szerettem én sem, inkább csak szóltam, hogy menjünk már el venni egy nadrágot, kabátot stb.


Bár gondolom sokan cikinek tartják a szülőkkel vásárolni, pedig a fent említett előnyt szerintem semmivel sem lehet überelni. :)

2013. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kínosnak érzem. Nekem szerencsére apa mindig megkérdezi, hogy mi kell ebben a hónapban, és akkor az megvan. Különben ilyenek miatt sem szeretek szólni, hogy ki kell cserélni a lencsét a szemüvegemben mert rossz a szemem, meg ilyesmik. Meg én heti 2ezer forintot kapok a mamámtól, plusz néha apától pénzt. Csak ebből szinte soha nem veszek magamnak semmit, mert ebből fizetem a sulis dolgokat, külön órát stb, mert anyukámnak alig van pénze, tőle ilyeneket sem tudok kérni.
2013. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Én szeretek anyuval elmenni vásárolni, amikor nagyritkán elmegyünk, de amikor szabadnapos délelőtt nevelőapámmal megoldják a vásárlást, nem is Magyarországon szoktak vásárolni mert messzebb vannak a nagyobb bevásárlóközpontok, és a határon túl közelebb van. Nyáron volt pénzem mert névnapomra kaptam(akkor még élt mind a két Mamám, tőlük mindig kaptam bármit még ha nem kellett akkor is, de sajnos már nem élnek) és mondtam anyunak, hogy menjünk el vásárolni a másik utcán lévő kínaiba, de nem jött mert lusta volt sétálni egy utcányit. De amikor meg egyedül veszek valamit, abba mindig talál hibát de mikor mondom, hogy akkor miért nem jött el velem, akkor az van hogy nagylány vagyok már :/

na de mind1, a lényeg: nemsoká hazaér, ha nem lesz nagyon fáradt meg rosszkedvű, akkor rákérdezek :D Köszi mindenkinek kicsit bátrabb lettem :)

2013. febr. 26. 18:13
 16/20 anonim ***** válasza:
Jelzem neki, ha szükségem van egy-egy új ruhára és amint lesz felesleges pénze, amit erre szán akkor ideadja. Nem vagyok hisztis és birok várni egy két hetet amíg jut rá.
2013. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Most kérdeztem meg.. Hát annyiban maradt hogy majd ha valamikor abban a városban jár ahol láttam a kabátot(ahol suliba járok) akkor talán megkapom... :/
2013. febr. 26. 20:04
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Anyukád azért ódzkodik ennyire a közös vásárlástól, mert nincs rá keret?
2013. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem nélkülözünk semmiből, csak anyu mindig is ilyen spórolós volt.. De neki 2 hetente új műkörme van, most vettem egy új légkondit csak úgy, gondolnak egyet és elmennek strandra meg stb.. szóval nem értem. De most úgy hoztam fel, hogy a szülinapomra vegyék meg, és azért lettem lekiabálva, hogy ha kell akkor szülinap nélkül is megveszi. Karácsony előtt venni akartam csizmát, akkor meg azért voltam lekiabálva, hogy amúgy sem tud mit venni nekem majd megkapom karácsonyra(azóta is kapom, de már eltelt a tél)

De köszönöm szépen mindenkinek, felesleges tárgyalgatni ezt a dolgot. Majd lesz valahogy :)

2013. febr. 26. 20:48
 20/20 A kérdező kommentje:

vettek *

bocsi

2013. febr. 27. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!