Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok - kamaszoknál - ez...

Nálatok - kamaszoknál - ez hogy megy?

Figyelt kérdés

Hello :) 17 éves leszek 2 hét múlva és lány :)

A kérdésem az lenne, hogy másoknál hogy megy a "pénzkérés" a szülőktől? Nekem valahogy ez nehezen megy, mert azt érzem hogy úgysem adnak, és inkább meg sem kérdezem. De most venni szeretnék 3 dolgot(egy tavaszi kabát, egy új cipő meg egy táska de a táska elhanyagolható). Anyu a szülinapomat egybe vette a karácsonnyal, és egy telefont kaptam aminek nagyon örülök is és vigyázok rá, úgyhogy nem hivatkozhatok arra, hogy szülinapomra kapjak új cuccokat. Apum külön él(elváltak) de vele egy héten egyszer találkozok fél napot, mióta elköltöztünk a gyermektartáson kívül néha vesz egy kólát. Bár szerintem ha tőle kérnék, ő biztos adna, de úgy érzem, hogy ez kihasználás lenne vele szemben. Na de kicsit hosszú lett :D A kérdés szóval, hogy ti hogyan kértek pénzt?


2013. febr. 26. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Így:

Anya/apa,tudsz adni x ezer forintot?

ő:mire kell?

te:elmondod

ő:mennyi kell?(ha van nála annyi úgyis adni fog)

te:köszönöm.

ennyi az egész.Ez napi rutin

2013. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nálunk nem mindennapos ez :/ zsebpénzt sem kaptunk soha
2013. febr. 26. 17:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy megy h minden héten kapok zsebpénzt 1500ft-ot ezzel azt csinálokamit akarok de emellett van kb 120e ftom amit én gyűjtöttem össze meló karácsonyra pénzt is szoktam kapni ésebből gazdálkodom. Nálunk ha megemlítem h cipőt akarok venni anyám már ajánlja a pénzt is de ritkán van ez mert nem szeretem őket lehúzni :-D am a te helyedbe simán rákérdeznék gondolom nem minden hónapba kérsz nagyobb összegeket. Apud dettó.

19 két hét múlva :-D

2013. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz fiam van, aki ha szüksége van valamire, egyszerűen megkérdezi, hogy tudok-e adni pénzt. Zsebpénze is van, de ha költségesebb kívánsága van, abba is beszállunk, ha tudunk/akarunk. Ruházatba egyértelműen, egyéb szükségletekbe egyértelműen, a szórakozás része pedig megbeszélés kérdése.


Szerintem állj oda anyukád vagy apukád elé és mondd el, mit szeretnél, valamint hogy mennyibe kerül. Nem csinálnék nagy ügyet belőle a helyedben, a válasz sem nagy ügy, vagy igen, vagy nem. ;-)

2013. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lányom nem szokott pénzt kérni,de simán felhozza ha szeretne ruhát. Általában úgy jön,h anya kinéztem ezt és ezt eljössz velem megnézni? Ha megtehetem elmegyek vele,ha nem tudom megoldani megkérdezem mennyibe kerül,és odaadom az árát.Egyébként nálunk 5e ft a zsebpénz/hó,de azt arra adom,h olyanokat vegyen amiket én nem vennék meg(pl KFC,smink,mozi).

Szerintem az teljesen normális ha ruhára kérsz,érthető ha a cipőt,ruhát kinövöd..

Apukádtól nem kérnék,hiszen ő arra fizeti a gyerektartást ,h anyukád ezeket a dolgokat és mindent meg tudjon venni

2013. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Általában havonta 1x-2x szoktam kérni 1000 Ft-ot amikor elmegyek a barátomhoz, ezen kívül semmi plusz pénzt nem kapok a kötelezők mellett(pl suli). De rákérdezek minden képen, de nem tudom valahogy szégyellek pénzt kérni mert minden nap látom hogy anyum elmegy hajnalban dolgozni és este 6kor jön haza és milyen fáradt mégis alig kap fizetést és mindig úgy vagyok, hogy nem én vagyok az egyedüli gyerek sem, lesz jobb helye is annak a pénznek. Anyunak meg nem szokása felajánlani, hogy na menjünk el vásárolni.
2013. febr. 26. 17:52
 7/20 A kérdező kommentje:
A gyermektartás 7 ezer/hó ami egy-két perc alatt elmegy pl. bérlet 2 ezer, suliba kiadások és stb. Apum úgy akarta, hogy a pénzt én kapjam meg kézbe(meg tesóm is) de anyu nem egyezett bele :/
2013. febr. 26. 17:53
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Én 14 éves korom óta egy fillért nem kértem a szüleimtől. Suli mellett melózok, plusz a nyarat is végig tolom. Aztán ha adnak valamennyit az ő dolguk, de kérni nem szoktam semmire.
2013. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mióta betöltöttem a 16ot bármilyen munkát elvállalnék, de falun lakok, még a felnőtt, képzett embereknek sincs munkájuk nemhogy egy 16-17 éves semmilyen szakmával nem rendelkező szinte gyereknek. :/ Meg most elkezdtem a nyelvvizsgát is csinálni, időm sincs mert van olyan nap, hogy fél 10re érek haza mert délelőtt suli, délután az angol és csak úgy van vonat erre :(
2013. febr. 26. 17:57
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Felvetem nekik,hogy szeretnék valamit egy ruhadarabot vagy tárgyat vagy akármit. Ekkor visszakérdeznek,hogy mennyibe kerül,válaszolok és ha az ár érték arány és az anyagi helyzetünk úgy adja akkor megkapom az összeget és elmegyek megveszem amit szeretnék :) 17/L
2013. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!