Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy alakult ez ki,...

Nálatok hogy alakult ez ki, hogyan jött elő?

Figyelt kérdés

A párommal hosszú évek óta együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, igazi barátok is vagyunk, mindenről tudunk beszélgetni, vannak közös titkaink.

Viszont van valami, ami soha nem kerül szóba köztünk és úgy érzem nem merünk erről beszélni. A házasság és a család téma. Vicc szintjén gyakran előjön, pl. szokta mondani a párom, hogy majd az 5-8 gyereknek főzni kell sokat és akkor nevetünk rajta,hogy az milyen sok gyerek. De ennél több nincs. Vagy ha pl. filmet nézünk és eljegyzéses jelenet van benne, annyira kínosnak érzem, zavarban vagyok és szerintem a párom is,mert megfigyeltem többször már, hogy pont akkor megy ki inni/enni hozni vagy elkezd beszélni egy teljesen másik dologról(aznapi időjárás, közlekedés stb.),miközben előtte szó sem volt ezekről. Látványosan zavarban vagyunk, nem tudom miért. Másnál hogy beszéltek erről először? Miért nem merünk róla csak beszélgetni?


2013. febr. 19. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk egy fontos infót hagytál csak ki... hány évesek vagytok?
2013. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pontosan ugyanez van. Sokat gondolkodtam már rajta, hogy miért lehet ez így, talán félünk mindketten, hogy ha felhoznánk, hogyan reagálna a másik. Tegnap volt este a TV-ben egy film, amiben egy kezelhetetlen gyerekkel próbáltak boldogulni a szülei. Megkérdeztem a páromat, hogy hasonló esetben mit csinálna és fél órás beszélgetés kerekedett belőle, nem is gondoltam volna előtte, hogy képes ennyit beszélni a gyerektémáról, de nagyon komolyan kezelte a témát. És amikor úgy fogalmaztam, hogy "ha lesz egyszer gyerekünk", akkor semmi rémületet nem láttam rajta :D Teljesen épkézláb választ adott a kérdésemre, hogy ő hogyan oldaná meg a gyerekneveléssel kapcsolatos gondokat. Persze beszélni róla teljesen más, mint benne lenni az adott szituációban, de lehet, hogy te is feltehetnél a párodnak egy hasonló kérdést, ha alkalmasnak látod. Sok sikert!


31/N

2013. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már kb. 1 hónap után evidens volt, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. 2 hónap után már megbeszéltük, hogy mi lesz a gyerekek neve, ki milyen esküvőt akar, stb. Aztán ezek azóta már mind valóra is váltak :)

Pedig előtte is volt több párom, de azokkal egyikkel se jött fel, mert egyikőnk sem akarta komolyan.

Szóval nekem ez fura, főleg több év után.

De ha mindenről tudtok beszélni akkor miért itt kérdezed meg, miért nem őt?

2013. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a viccelődéstől indulva könnyebb az ilyen témákat megközelíteni. Miután valamelyikünk elsütött egy ezzel kapcsolatos viccet, akkor utána könnyebben rá tudok kérdezni, hogy igazából ő mit gondol erről. Persze ha tényleg fél a témától, akkor másodszorra is megpróbálja elviccelni, ez esetben egyrészt megerősítem neki, hogy engem ez igazán érdekel, másrészt rákérdezek, hogy ő miért nem annyira akar róla beszélni (szerencsére az ilyen dolgokat is meg tudjuk beszélni, hogy valamelyikünk miért fél valamiről beszélni - ehhez az kell, hogy a másiknak még az általunk leinkább értelmetlennek és alaptalannak talált félelmeit se nevessük ki, ezeket is vegyük komolyan). Ha megfogalmazta, hogy mitől fél, akkor eleve könnyebben lép túl ezen, vagy ha magától nem, akkor is könnyebb a megoldást megtalálni. Persze ez fordítva is így működik, nálam is vannak hasonló témák.
2013. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Szépen elsétálsz vele a Ferenciek terére, majd elindultok a Váci utca felé. Kirakatokat nézegettek, és épp egy ékszerbolt kirakatát, ahol karikagyűrűk vannak. Megkérdezed, hogy : Nekem mikor lesz ilyen? Vagy lesz egyáltalán?
2013. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykéim! Két ember, akik szeretik egymást, ugyanazt akarják, egymással terveznek, mégis félnek ilyet megbeszélni. Nálunk is így volt, szegény férjem háromszor is utalt a házasságra, én meg zavarban voltam, és hárítottam, mellébeszéltem. Erre ő nem feszegette egy ideig. Aztán a testvére esküvője estéjén összeszedte a bátorságát, és rákérdezett nyíltan. Szerintem, ha legközelebb előjön ez a "sok gyereknek főzni kell" poénkodás, nevetés helyett válts át komolyra. Szerintem ő ezzel a poénnal akarja feldobni a labdát, de te viccnek veszed, így ő visszahőköl. Kérdezd meg, hogy te hány gyereket szeretnél? És mikor? Szerintem erre elindulhat egy komoly beszélgetés a közös jövőtöket illetően. Sok sikert! Majd írd meg, hogy mi volt!
2013. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy erről most a Jóbarátok azon része jutott eszembe, amikor Chandler látványosan azt akarta mutatni, hogy mennyire utálja a házasságot és az elköteleződést, stb stb, miközben már az eljegyzést tervezte, és így az egész még nagyobb meglepetés volt:D :)) Én nem erőltetném a témát, lazán kezelném. Mondjuk én nem is vagyok nagyon házasság/családcentrikus (bár nő vagyok), tehát nekem nagy probléma nem is lenne. Maximum csak mosolyognék. Ha nem erőltetjük, egyszer csak megérik bennük az elhatározás, hogy minket akarnak... erőltetni nem lehet semmit. Hidd el, ha egymásnak vagytok teremtve és amúgy minden rendben akkor ennek el fog jönni az ideje. Persze attól is függ, hány évesek vagytok.:)
2013. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

A házasság és gyerek témát már az összeköltözés előtt kellett volna megbeszélni!

Ha nem akar házasságot, akkor nem veled képzeli el az egész életét. Most már hiába célozgatsz, ha ő nem akar nősülni. Az eljegyzésnek semmi értelme, ha utána rövid időn belül nincs házasság.

Nyíltan beszélj vele erről, ne célozgass. Ha nem akar házasságot, akkor eldöntheted, hogy maradsz vele szeretőként, vagy keresel mást.

2013. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Hosszú évek óta együtt vagytok és nem tudtok komoly dolgokról beszélgetni? Én nem álmodoznék házasságról a helyedben, előbb ugyanis meg kellene ismerni egymást. Nagyon furcsa számomra amiket írsz...

Mi az első randin beszélgettünk már komoly dolgokról, hogy ki miként képzeli el az Életét. Tulajdonképpen már az első hetektől várjuk, tervezzük, hogy miként fonjuk össze az Életünket. A 3. évfordulónk előtt pár hónappal lesz az esküvőnk.

Szerintem ha valakivel, akkor a Pároddal minden félénkség nélkül lehetne ilyenről beszélni. Mert, hát mégis ki mással lehetne megbeszélni a közös élet dolgait???


24N

2013. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom. Nálunk olyan természetes volt az egész. 16 évesen ismertem meg a páromat (nyilván itt még csak ismerkedtünk, sétálgattunk stb.) De valahol mindig is hosszútávra terveztem vele. Egy idő után mi is, a baátaink is poénkodtak a témával, esetenként meg komolyan is szóba került...Sőt! nagyon sokat beszéltünk róla, nézegettünk gyűrűket meg minden...

Azt hiszem először mi is poénba bújtattuk az egészet. De mindig olyan jóóó volt erről beszélni...Esetenként a párom mondogatta is "ha most lenne egy gyűrű nálam megkérném a kezedet". Vagy ha haragudtam rá néha néha mondogattam, hogy "nem leszek a feleséged".


Aztán 5 év után vett egy nagy levegőt és megkérte a kezem, kis kövesgyűrűvel (persze addigra már tudta, hogy nagyon szolid pici, vékony gyűrűcskét szeretnék, semmi hivalkodás):)

Eljegyzés sajnos még nem volt, mert közbejöttek az anyagiak, de tervezzük:D


Egyébként én is azt gondolom ilyesmiről összeköltözés előtt beszélnek az emberek, nem utána:) Dehát a párod hosszú évek óta...egyszer vedd komolyra a figurát. Mert poénkodni lehet egy darabig, de lássuk, komolyan gondolja?

2013. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!