Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2. baba szoptatása hogy...

2. baba szoptatása hogy alakult nálatok?

Figyelt kérdés

1 hetes a pici.Elsőnél minden szopi után fejtem és jó is volt,mert mindig volt elég tejem, egyedül 3 hónaposan volt egy pici apadás,de 1-2 nap alatt átvészeltük.

Most a 2. babánál viszont annyira nincs időm fejni...a nagyobbik is csak 2 éves, így szoptatás után ha egyből sikerül letennem a picit van dolgom.....

ja és pihenni sincs annyi időm,igyekszem sokat inni.

Szeretném őt is sokáig szoptatni.Túlaggódom a dolgot?Nem baj ha nem igazán tudok fejni?


2012. dec. 4. 14:47
 1/5 Denisa W. ***** válasza:
100%
Az első hetekben szinte nonstop szoptattam, mindezt úgy, hogy nekem is pont két éves volt a fiam akkor. Csak igény szerint szoptattam a babát, így eszemben sem volt fejni (kivéve a haza jövetelünk napját, akkor a csomók miatt kellett 1-2 alkalommal). Időm sem lett volna rá, hiszen ha végre cici nélkül is aludt a baba, akkor intéztem a háztartást. A nagyobbikkal a szopik alatt igyekeztem a lehető legtöbbet foglalkozni, elég jól sikerült is. Szóval, fejés és nem túl kielégítő pihenés mellett is kizárólag szopott a babám 6 hónapos koráig, soha nem volt tejhiányom (ugrásoknál sem), nem szedtem semmilyen tejszaporítót, csak a napi 3 liter körüli folyadék bevitelére figyeltem nagyon. És nem vagyok "tejcsárda" típus. A kicsi a mai napig aktívan szopik, elmúlt 10 hónapos. Tehát igény szerinti szoptatás mellett felesleges gyötörni magad a fejéssel. Csak nyugodtan! :)
2012. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az van, hogy egyenlőre keltegetem a picit, mert tényleg pici, 1 hónappal korábban jött.Szóval aluszékonyabb,ezért ébresztgetem.E mellett gondoltam jó lenne fejni...

de ha figyelek a napi 3 literre(huh jó sok)akkor nem* lesz gáz?

2012. dec. 4. 15:15
 3/5 Denisa W. ***** válasza:
Biztosan nem lesz gáz! :) De ha aluszékony, akkor tényleg ébresztgesd, egyen mindig, amikor csak elfogadja. De a tejtermelésnek az is jót tesz, ha csak cumizik rajtad evés helyett (után), persze tudom, ez olykor nem kivitelezhető. Szóval kitartás, és csak nyugodtan, tudod, minden fejben dől el! Sok sikert :)
2012. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. dec. 5. 11:38
 5/5 xStefix ***** válasza:

Sokkal jobban, mint az elsőnél. :)

A nagynál minden hibát elkövettem, most már teljesen rutinos vagyok. Nem mondom, hogy nem volt 1-2 kisebb fennakadás, de ezerszer simábban megy minden. Csak az első 2 hétben fejtem, mert túltermelésem volt, ennyi ideig tartott, míg leapasztottam magam. Azóta csak párszor kellett, ha túl sok tejem volt épp.

Kérdező, nem kell állandóan fejni, dehogy. A lényeg, hogy elég gyakran szoptass (igény szerint), akkor minden rendben lesz. :)

2012. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!