Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukák feladata a betegápolásb...

Apukák feladata a betegápolásban. Nálatok kiveszik a részüket?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van. A helyzet eddig is adott volt, de most vált tarthatatlanná, mert hetek óta betegek vagyunk. Elmúlt éjszaka egy órát tudtam szundítani, miután egyik gyerektől a másikig rohangáltam. Párom meg fejére húzza a takarót és alszik. Soha nem kelt még fel egyik gyerekhez se éjjel, hétvégén sem, ha megkérem azt mondja oké, de végül sose kel fel hozzájuk. Egyébként sem segít ápolni őket, egyszer sem maradt még itthon, hogy ne szakadjak meg, pedig most én is nagyon beteg vagyok. Szerintetek ez normális? Van egyáltalán olyan apuka, aki kiveszi a részét a teendőkből, vagy el se várjam?

2013. febr. 5. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amig pici volt és hasfájós akkor felválltva keltünk hozzá.Mai napig ha éjjel felsir mert mondjuk nem kap levegőt az apja veszi fel és viszi egy picit(én már nem birom,3éves).Hányást ő takaritja mert azt nem birom,cserébe még sosem cserélt pelenkát mert azt meg ő nem birja.
2013. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nem normális. Addig valahol megértem, hogy ő dolgozik napközben, de az, hogy még sosem maradt otthon veletek pár napra ilyenkor, az már elszomorító. Mi éjszaka felváltva kelünk, vagy épp az, aki ki bír kelni az ágyból. Nappal természetes, hogy én vagyok vele itthon, de a párom szabadnapjait úgy szervezi, hogy velünk legyen. Ha beteg ugyanúgy ápolja, mint én. Hiszen a mi közös gyerekünkről van szó. Pelenkázni nem szokta, mert nem bírja, de ezt nem is várom el tőle, nem erőltetem.
2013. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

igen, de nem szoktam hagyni, mert ő dolgozik, én meg itthon vagyok.

Ha ennyire nem alszanak, akkor talán gyógyszert kellene váltani, nem normális, hogy nem alszanak hetek óta.

2013. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ilyen. Szintén 2 kicsi gyerekünk van. Én január közepén sokalltam be teljesen, amikor azt sem tudtam melyik 'végemmel' közelítsek a wc-hez olyan rosszul voltam, a gyerekek szintén, a férjem meg örömmel újságolta, hogy vett egy füldugót és így már ki tudja magát aludni. Erre én két hányás között elővettem a bőröndöt és elkezdtem összecsomagolni a cuccát, hogy akkor talán költözzön is haza a szüleihez, mert nekünk nem hiányzik. Azóta kicsit megemberelte magát (még szabit is vett ki, hogy tudjak pihenni) és legalább próbál segíteni. Nem hiszem, hogy a helyzet hosszú távon sokat javulna. De tudod, ki milyet szakít, olyat szagol. Na, mi ilyet szakítottunk. :(
2013. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Èn 2 hete voltam nagyon beteg. Szerdán lázas voltam egész nap. Délelött telefonáltam neki hogy lázas vagyok, délután mikor a nagy kelt már itthon is volt. A kicsit felvitte magával mi a naggyal meg tv-k. aztán elkellett utaznia 2 napra, de haza akart jönni közben mert én nagyon kivoltam. de kibírta, így maradt.

amúgy simán porszívozza az orrokat, meg minden megcsinál. Habár 80%-ban én kelek a gyerekekhez, de hétvégét vagy ha nagyon beteg vagyok 8ami most fordult elö elöször) akkor ö is kel simán, nála ez nem kérdés.

2013. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as, nemnem, nem hetek óta nem alszanak, most éjjel csúcsosodott ki, köhögnek és felköhögik magukat. Van, hogy az egyik átalussza az éjjelt, a másikhoz kelek, egy-két nap mindkettő átaludta nagyjából, most volt a legrosszabb, remélem ennél már csak jobb lesz.
2013. febr. 5. 13:05
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Értem. Ha egy hét után nem javul az állapotuk, én viszem őket vissza orvoshoz, hacsak előre nem szól, hogy 1,5 hét a gyógyulási idő. Már gondoltam arra, hogy felfújható matrac a két ágy közé, és közöttük alszom. De ugye én itthon vagyok velük gyesen. Más esetben meg a közös ápolás a normális!!! Ha te hét közben kikészülsz, akkor hét végén apukának kutya kötelessége ellátni titeket, főleg ha te is beteg vagy.
2013. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Császárral szültem, az elején pláne kellett a segítség, anyával lakunk,de soha nem neki szóltam, hanem a férjemnek, nem ment külön szobába és minket sem küldött, én felajánlottam, de elutasította. Sokszor visszaaltattaa lányunkat és én aludtam, nem is tudtam róla.

Szerintem kérd, hogy segítsen, normális szerintem egy családan, hogy ő is keljen néha, persze nem minden éjjel, én is kímélme éjjel, mert helyzt kell állnia a munkában, de úgy délelőtt,mint éjjel, ha én már nem boldogultam segített. Közös gyerek, közös felügyelet.

Most egy járvány söpör felénk, megfázás, a családból még én nem kaptam meg, aminek nagyon örülök, mert így el tudom látni a gyereket, ágybólmár nehéz lenne és ez a betegség leterít...kérdeztem mi lesz ha lebetegszem, az volt a válasz: itthon maradok! Ez a természetes. Munkahelyfüggő is a dolog, van ahonnak nem lehet gyakran hiányozni, de úgy gondolom, ha valami égető, akkor meg lehet oldani.

Ha hétvégén sírnak a gyerekek, szólj neki, menjen be és maradj az ágyba. Nyugtassa megőket, ne gondolja, hogy olyan könnyű!

2013. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádnivaló párom van,kérés nélkül veszi ki a részét,mivel munkája engedi,olyankor itthon is marad és dolgozik itthonról.

Éjjel nem kel fel magától,irtó jó alvókája van,de ha felébresztem hogy vegye át,zokszó nélkül megteszi.De inkább éjjel kelek én,nappal ő,addig én alszom.

2013. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Audrey, első két hétben a köhögős-orrfolyós-lázas kórságot kapták el, aztán pár nap pihi után az influenzát. Nem egy szobában vannak, így közéjük feküdni se tudok.

Köszi mindenkinek a választ!

2013. febr. 5. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!